Wiadomości | 15.03.21

Zapowiedź całkowicie nowego SUV-a Toyoty

Toyota potwierdziła dzisiaj, że zaprezentuje swojego średniej wielkości elektrycznego SUV-a na zbliżającym się Salonie Samochodowym w Szanghaju.


Zapowiedź całkowicie nowego SUV-a Toyoty

Po raz pierwszy poinformowano o tym podczas niedawnej imprezy Toyota Kenshiki w Europie, SUV będzie oparty na nowej platformie Toyota e-TNGA, która jest bardzo wszechstronna i łatwa do dostosowania do różnych typów produktów.

 

Podstawowa zasada architektury e-TNGA opiera się na założeniu, że kluczowe elementy pozostają stałe, podczas gdy inne są różne. Takie podejście umożliwia zróżnicowanie szerokości, długości, rozstawu osi i wysokości pojazdu.

 

e-TNGA można również zdefiniować z napędem na przednie, tylne lub na cztery koła oraz z szerokim zakresem pojemności akumulatorów i silników elektrycznych, dostosowanych do różnych typów pojazdów i profili użytkowania. Wszechstronność i elastyczność technologii e-TNGA pozwala Toyocie projektować i tworzyć pojazdy, które są nie tylko elektryczne, ale także ekscytujące w prowadzeniu i piękne dla oka.

 

Shanghai Motor Show odbędzie się w dniach 21-28 kwietnia 2021 roku.CUPRA zapowiada cztery nowe modele oraz zelektryfikowanie Hiszpanii
Wiadomości | 23.03.22

CUPRA zapowiada cztery nowe modele oraz zelektryfikowanie Hiszpanii

SEAT S.A. i Grupa Volkswagen podczas dorocznej konferencji ogłosiły, że planują przeznaczyć ponad 7 miliardów euro na rozwój elektromobilności w Hiszpanii.

Pierwsze studyjne zdjęcia Red Bull Racing RB16B
MotorSport | 23.02.21

Pierwsze studyjne zdjęcia Red Bull Racing RB16B

Taki sam a jednak zupełnie inny. Nowy bolid Red Bull Racing RB16B oficjalnie zaprezentowany na nowym klipie wideo.

Bugatti Bolide najpiękniejszy Hypercar roku
Super Cars | 27.01.21

Bugatti Bolide najpiękniejszy Hypercar roku

Model Bugatti zwyciężył w kategorii Hypercars na prestiżowym Festival Automobile International w Paryżu. Wideo.