Wiadomości | 15.03.21

Zapowiedź całkowicie nowego SUV-a Toyoty

Toyota potwierdziła dzisiaj, że zaprezentuje swojego średniej wielkości elektrycznego SUV-a na zbliżającym się Salonie Samochodowym w Szanghaju.


Zapowiedź całkowicie nowego SUV-a Toyoty

Po raz pierwszy poinformowano o tym podczas niedawnej imprezy Toyota Kenshiki w Europie, SUV będzie oparty na nowej platformie Toyota e-TNGA, która jest bardzo wszechstronna i łatwa do dostosowania do różnych typów produktów.

 

Podstawowa zasada architektury e-TNGA opiera się na założeniu, że kluczowe elementy pozostają stałe, podczas gdy inne są różne. Takie podejście umożliwia zróżnicowanie szerokości, długości, rozstawu osi i wysokości pojazdu.

 

e-TNGA można również zdefiniować z napędem na przednie, tylne lub na cztery koła oraz z szerokim zakresem pojemności akumulatorów i silników elektrycznych, dostosowanych do różnych typów pojazdów i profili użytkowania. Wszechstronność i elastyczność technologii e-TNGA pozwala Toyocie projektować i tworzyć pojazdy, które są nie tylko elektryczne, ale także ekscytujące w prowadzeniu i piękne dla oka.

 

Shanghai Motor Show odbędzie się w dniach 21-28 kwietnia 2021 roku.Całkiem nowe Audi Q4 Sportback e-tron concept. Światowa premiera online
Premiery | 07.07.20

Całkiem nowe Audi Q4 Sportback e-tron concept. Światowa premiera online

Zapraszamy na światową premierę nowego modelu od Audi. Q4 Sportback e-tron concept, który wejdzie do produkcji w 2021 roku jako SUV Coupé. Zobacz wideo z premiery oraz zdjęcia.

KARMA Automotive rozszerza sieć dystrybucji w Europie
Wiadomości | 07.07.20

KARMA Automotive rozszerza sieć dystrybucji w Europie

Karma Automotive, południowo kalifornijski twórca luksusowych pojazdów elektrycznych i inkubatora z zaawansowanymi technologiami, ogłosił dzisiaj, że rozpocznie ekspansję w Europie w Niemczech, Szwajcarii i Austrii.

Pierwsze spojrzenie na nowego Opla Mokkę
Wiadomości | 25.05.20

Pierwsze spojrzenie na nowego Opla Mokkę

Następna generacja bestsellerów niemieckiego producenta samochodów przechodzi obecnie ostatnie testy i konfiguracje przed rozpoczęciem produkcji seryjnej pod koniec roku. Nowa Mokka będzie dostępna u dealerów Opla od początku 2021 r. Do tej pory na drodze jeżdżą tylko zakamuflowane pojazdy testowe, które nie pokazują jeszcze ostatecznego projektu. Jeden z nich został zaprezentowany w nowym filmie na Youtube.