Premiery | 09.06.23

Stworzony wyłącznie na rynek północnoamerykański, Lexus TX

Lexus zaprezentował zupełnie nowego TX podczas ekskluzywnej światowej premiery w Austin w Teksasie. 3-rzędowy SUV oferujący wyrafinowane wrażenia z jazdy wszystkim pasażerom.

TX został opracowany wyłącznie na rynek północnoamerykański i został wprowadzony w ramach wysiłków Lexusa zmierzających do tworzenia samochodów spełniających specyficzne potrzeby różnych klientów i regionów na całym świecie.

Od momentu powstania w 1989 roku Lexus pozostaje wierny duchowi innowacji, nieustannie dążąc do kwestionowania status quo i dostarczania klientom nowych technologii i wartości. Dzięki skrupulatnie dopracowanym podstawowym cechom modele NX i LX zostały wprowadzone na rynek w 2021 roku, reprezentując świt nowej generacji Lexusa. W 2022 roku wypuszczono RX i RZ, prezentując ich dalsze udoskonalone technologie elektryfikacji. W 2023 roku Lexus zaprezentował nowy LM, wyznaczając nowy standard luksusu dla samochodów z szoferem. Nowy LBX pojawił się wkrótce potem, przeciwstawiając się konwencjonalnym normom dla samochodów kompaktowych i oferując nową wartość. Całkowicie nowy GX został również wprowadzony na rynek jako prawdziwy samochód terenowy, który może dostarczać nowych wrażeń, pokonując każdy teren, czy to na drodze, czy w terenie.

 

Nowy TX to model dedykowany specjalnie na rynek północnoamerykański, odpowiadający na duże zapotrzebowanie na przestronnego SUV-a z 3 rzędami siedzeń, który zapewnia komfortową i przyjemną podróż rodzinom i bliskim. Wnętrze kabiny koncentruje się na komforcie pasażerów i oferuje obszerne siedzenia w trzecim rzędzie, które wygodnie pomieszczą dwie dorosłe osoby. Zapewnia również doskonałą redukcję hałasu, a także przestronną przestrzeń ładunkową, zapewniając wystarczającą ilość miejsca do przechowywania, nawet gdy wszystkie siedzenia są zajęte. Wykorzystując platformę GA-K, nowy TX łączy w sobie unikalne wrażenia z jazdy Lexusa znane jako „Lexus Driving Signature”, wspólne z innymi modelami Lexusa nowej generacji, takimi jak NX, LX i RX.

 

Oprócz turbodoładowanego silnika benzynowego o pojemności 2,4 l gama jednostek napędowych oferuje szereg opcji. Godnym uwagi dodatkiem jest nowo opracowany 3,5-litrowy układ hybrydowy typu plug-in V6, pierwszy w Lexusie, zapewniający luksusowe wrażenia z jazdy dzięki praktycznemu zasięgowi jazdy w trybie elektrycznym, przyspieszeniu liniowemu i wyjątkowej wyrafinowaniu. Dodatkowo dostępny jest ekskluzywny model „F SPORT PERFORMANCE” wyposażony w 2,4-litrowy turbo-hybrydowy silnik z silnikiem tylnym o dużej mocy i napędem na wszystkie koła DIRECT4. Ten model jest przeznaczony dla klientów, którzy chcą przyczynić się do stworzenia społeczeństwa neutralnego pod względem emisji dwutlenku węgla, jednocześnie ciesząc się radością z jazdy.Jeep Wagoneer oraz Jeep Grand Wagoneer
Premiery | 11.03.21

Jeep Wagoneer oraz Jeep Grand Wagoneer

Premiera online. Odradza się amerykańska ikona premium jako nowy standard wyrafinowania, autentyczności i nowoczesnej mobilności.

Masz klasyczny model MINI? teraz możesz zrobić z niego elektryka
Tuning | 26.01.22

Masz klasyczny model MINI? teraz możesz zrobić z niego elektryka

Zaangażowany zespół z fabryki MINI w Oksfordzie wpadł na pomysł aby w klasycznych modelach marki wymienić silnik spalinowy na elektryczny.

Fiat przedstawia najważniejsze cechy nowego Ducato
Premiery | 29.06.21

Fiat przedstawia najważniejsze cechy nowego Ducato

Ducato kończy 40 lat i świętuje tę rocznicę jako lider rynku, stając się najlepiej sprzedającym się lekkim samochodem dostawczym w Europie w 2020 roku.