Super Cars | 13.12.22

Mercedes-Maybach Klasy S Haute Voiture

Jeden z najbardziej ekstrawaganckich modeli, w limitowanej edycji 150 egzemplarzy stworzony specjalnie dla największych koneserów marki.


Mercedes-Maybach Klasy S Haute Voiture

Limitowany Mercedes-Maybach Klasy S Haute Voiture to kolekcjonerskie dzieło przeznaczone na wybrane okazje. Estetyka koncepcyjnego modelu, zaprezentowanego w maju 2022 r., łączy się tu z nowymi, wyrafinowanymi detalami wzornictwa, które potęgują doświadczenie klienta. Mercedes-Maybach po raz pierwszy pokazał limitowaną serię Klasy S w poniedziałek, 12 grudnia 2022 r., podczas specjalnego wydarzenia w Dubaju.

 

Połączenie mistrzowskiego kunsztu wykonania, najwyższej próby materiałów i szlachetnych detali tworzy nowy wymiar ekskluzywności, przywodzący na myśl dzieło sztuki, którym można się poruszać. To owoc prac najbardziej wyspecjalizowanego zespołu Mercedes-Benz do spraw personalizacji i rzemiosła, zbudowany w zakładzie Manufaktur w Sindelfingen. Każdy egzemplarz otrzyma plakietkę na konsoli środkowej, na której będzie widniał jego indywidualny numer w ramach unikatowej serii 150 sztuk.

 

Mercedes-Maybach S 680 (zużycie paliwa WLTP w cyklu mieszanym: 13,4-14,3 l/100 km | emisje CO₂ w cyklu mieszanym: 304-326 g/km) w limitowanej, specjalnej edycji zapewnia niespotykane spektrum zmysłowych doznań. Jego okazała elegancja odzwierciedla etos wyrafinowanego luksusu marki Mercedes-Maybach.

 

Nadwozie seryjnego samochodu, podobnie jak w przypadku koncepcyjnej wersji Concept Haute Voiture, charakteryzuje się ekskluzywnym dwukolorowym lakierowaniem: niebieski nautic metalik u góry łączy się tu z lekko połyskującym odcieniem różu w dolnej partii karoserii oraz obręczami, które również polakierowano na kolor niebieski nautic metalik. Dodatkową wizualną atrakcję stanowi oświetlenie otoczenia z animowaną projekcją: po otwarciu drzwi animowane wzory Mercedes-Benz lub Mercedes-Maybach w technice LCD zjawiskowo rozświetlają zarówno przednią, jak i tylną strefę wejścia do kabiny.

 

Stylizacja nadwozia ma swoją harmonijną kontynuację w kolorystyce wnętrza, zdominowanej przez odcienie niebieski nautic metalik i różowego złota, z białymi elementami z kryształowym oraz błyszczącym, opalizującym wykończeniem. Kabina prezentuje niezwykłą dbałość o szczegóły, która perfekcyjnie podkreśla nawiązania do świata wysokiego krawiectwa – Haute Couture. Niezmiennym motywem modelu pozostaje inspirowana modą wysokiej jakości tkanina bouclé (pol. bukla, rodzaj mięsistej dziadziny z przędzy pętelkowej) w odcieniach niebieskim, beżowym, różowego złota oraz złotym, z wyszukanymi detalami na tapicerce foteli. Podróżujących otulają obicia z krystalicznie białej skóry na konsolach, drzwiach oraz swobodnie ułożonych poduszkach. Dywaniki wykonano z lnu i moheru. W przestronnej tylnej części kabiny czekają kieliszki do szampana w kolorze różowego złota oraz emblemat Haute Voiture na panelu drzwi. Seryjną limuzynę wyróżniają również niebieskie skórzane lamówki na konsolach.Prophecy nowy elektryczny koncept Hyundai
Wiadomości | 05.03.20

Prophecy nowy elektryczny koncept Hyundai

Hyundai przedstawił nowy koncept elektryczny Prophecy, zaprojektowany według filozofii projektowania o nazwie Sensuous Sportiness.

Olej SORT BOXER XR 100% SYNTHETIC
Oleje SORT | 02.04.24

Olej SORT BOXER XR 100% SYNTHETIC

Max Verstappen wygrywa 9. raz z rzędu! Mistrz najlepszy w GP Holandii!
MotorSport | 30.08.23

Max Verstappen wygrywa 9. raz z rzędu! Mistrz najlepszy w GP Holandii!

Podczas niedzielnego wyjściu pogoda nie oszczędzała kierowców, gdyż przed samym zgaśnięciem świateł zaczęło padać, co spowodowało wątpliwości, czy będzie wyścig w „poślizgu” czy może jednak warunki się polepszą.