Elektryczne | 14.04.21

XPeng debiutuje nowym inteligentnym pojazdem elektrycznym wyposażonym w LiDAR

P5 to pierwszy na świecie produkowany masowo samochód elektryczny wyposażony w tą technologię.

XPeng P5 zostanie zaprezentowany na targach Auto Shanghai 19 kwietnia 2021 roku, wraz ze wszystkimi szczegółami konfiguracji, osiągów i cen.

Trzeci model produkcyjny XPeng szczyci się najsilniejszą architekturą autonomicznej jazdy w swojej klasie. Prowadzona przez nawigację jazda autonomiczna, obejmująca zarówno autostrady, jak i drogi miejskie.

 

Nowa architektura XPILOT 3.5 to najsilniejszy autonomiczny system jazdy w samochodach produkcyjnych. Nowa architektura obejmuje 32 czujniki percepcji (w tym 2 jednostki LiDAR, 12 czujników ultradźwiękowych, 5 radarów fal milimetrowych i 13 kamer o wysokiej rozdzielczości) oraz 1 wysoce precyzyjną jednostkę pozycjonującą (GNSS + IMU), zintegrowaną z podwójną percepcją 360 ° fuzja, aby zapewnić wystarczającą redundancję między czujnikami percepcji, aby radzić sobie z trudnymi i złożonymi warunkami drogowymi.

 

Jednostki LiDAR z podwójnym pryzmatem P5 są w stanie odróżnić pieszych, rowerzystów i skuterów, statyczne przeszkody i roboty drogowe w trudnych sytuacjach, takich jak nocne i słabe oświetlenie, podświetlenie oraz naprzemienne oświetlenie w tunelach.

 

XPeng Inc. to wiodąca chińska firma zajmująca się inteligentnymi pojazdami elektrycznymi, która projektuje, opracowuje, produkuje i sprzedaje inteligentne pojazdy elektryczne, które są atrakcyjne dla dużej i rosnącej bazy zaawansowanych technologicznie konsumentów klasy średniej w Chinach. Jego misją jest napędzanie transformacji Smart EV za pomocą technologii i danych, kształtując mobilność w przyszłości. Aby zoptymalizować mobilność swoich klientów, XPeng opracowuje we własnym zakresie pełną technologię autonomicznej jazdy i inteligentny system operacyjny w samochodzie, a także podstawowe systemy pojazdu, w tym układ napędowy i elektryfikację / architekturę elektroniczną. Siedziba XPeng znajduje się w Guangzhou w Chinach, a biura w Pekinie, Szanghaju, Dolinie Krzemowej i San Diego. Inteligentne pojazdy elektryczne firmy są produkowane w fabrykach w Zhaoqing i Zhengzhou, zlokalizowanych odpowiednio w prowincjach Guangdong i Henan.SSC TUATARA bije rekord świata
Super Cars | 27.01.21

SSC TUATARA bije rekord świata

460,4 km/h oficjalnie potwierdzone. 17 stycznia 2021 SCC Tuatara ustanowił nowy rekord prędkości samochodu produkcyjnego. Zobacz oficjalne wideo.

Chiński Baojun wprowadził na rynek chiński swoje dwa nowe elektryki
Elektryczne | 26.06.20

Chiński Baojun wprowadził na rynek chiński swoje dwa nowe elektryki

Baojun wprowadził wczoraj pojazdy elektryczne E300 i E300 Plus w sześciu wariantach cenowych, które mają zasięg 305 kilometrów.

Skrzynia dwusprzęgłowa N DCT w nowym Hyundaiu Veloster N
Wiadomości | 21.04.20

Skrzynia dwusprzęgłowa N DCT w nowym Hyundaiu Veloster N

Wyposażony w zupełnie nową 8-biegową mokrą dwusprzęgłową skrzynię biegów (N DCT), nowy Veloster N został zaprojektowany i skonstruowany tak, aby zapewniać radość podczas jazdy. Hyundai opracował skrzynię biegów N DCT, by zapewnić wrażenia, jak w przypadku manualnej skrzyni biegów oraz wygodę automatycznej skrzyni biegów. Dzięki N DCT nowy Veloster N może przyspieszyć od 0 do 100 km / h w 5,6 sekundy czyli o 0,5 sekundy szybciej niż odpowiednik ze skrzynią manualną. Skrzynia N DCT jest wyposażona w elektroniczne siłowniki, które sterują dwoma sprzęgłami, zapewniając komfort, poprawę oszczędności paliwa i, co najważniejsze, przyjemność z jazdy. W przeciwieństwie do przekładni dwusprzęgłowej z suchymi sprzęgłami, N DCT wykorzystuje olej, który znacznie poprawia wydajność smarowania i chłodzenia, co pozwala na przeniesienie większego momentu obrotowego.