Elektryczne | 14.04.21

XPeng debiutuje nowym inteligentnym pojazdem elektrycznym wyposażonym w LiDAR

P5 to pierwszy na świecie produkowany masowo samochód elektryczny wyposażony w tą technologię.

XPeng P5 zostanie zaprezentowany na targach Auto Shanghai 19 kwietnia 2021 roku, wraz ze wszystkimi szczegółami konfiguracji, osiągów i cen.

Trzeci model produkcyjny XPeng szczyci się najsilniejszą architekturą autonomicznej jazdy w swojej klasie. Prowadzona przez nawigację jazda autonomiczna, obejmująca zarówno autostrady, jak i drogi miejskie.

 

Nowa architektura XPILOT 3.5 to najsilniejszy autonomiczny system jazdy w samochodach produkcyjnych. Nowa architektura obejmuje 32 czujniki percepcji (w tym 2 jednostki LiDAR, 12 czujników ultradźwiękowych, 5 radarów fal milimetrowych i 13 kamer o wysokiej rozdzielczości) oraz 1 wysoce precyzyjną jednostkę pozycjonującą (GNSS + IMU), zintegrowaną z podwójną percepcją 360 ° fuzja, aby zapewnić wystarczającą redundancję między czujnikami percepcji, aby radzić sobie z trudnymi i złożonymi warunkami drogowymi.

 

Jednostki LiDAR z podwójnym pryzmatem P5 są w stanie odróżnić pieszych, rowerzystów i skuterów, statyczne przeszkody i roboty drogowe w trudnych sytuacjach, takich jak nocne i słabe oświetlenie, podświetlenie oraz naprzemienne oświetlenie w tunelach.

 

XPeng Inc. to wiodąca chińska firma zajmująca się inteligentnymi pojazdami elektrycznymi, która projektuje, opracowuje, produkuje i sprzedaje inteligentne pojazdy elektryczne, które są atrakcyjne dla dużej i rosnącej bazy zaawansowanych technologicznie konsumentów klasy średniej w Chinach. Jego misją jest napędzanie transformacji Smart EV za pomocą technologii i danych, kształtując mobilność w przyszłości. Aby zoptymalizować mobilność swoich klientów, XPeng opracowuje we własnym zakresie pełną technologię autonomicznej jazdy i inteligentny system operacyjny w samochodzie, a także podstawowe systemy pojazdu, w tym układ napędowy i elektryfikację / architekturę elektroniczną. Siedziba XPeng znajduje się w Guangzhou w Chinach, a biura w Pekinie, Szanghaju, Dolinie Krzemowej i San Diego. Inteligentne pojazdy elektryczne firmy są produkowane w fabrykach w Zhaoqing i Zhengzhou, zlokalizowanych odpowiednio w prowincjach Guangdong i Henan.Czy wiesz jak urosła SKODA ?
Wiadomości | 09.02.21

Czy wiesz jak urosła SKODA ?

Fabryki SKODY na całym świecie. Digitalizacja, globalizacja i nowoczesność.

Nowy Mercedes-Benz GLA, jazda testowa w okolicach Barcelony
Wiadomości | 15.04.20

Nowy Mercedes-Benz GLA, jazda testowa w okolicach Barcelony

W grudniu 2019 roku odbyła się wirtualna prezentacja nowego modelu Mercedes-Benz, czyli nowego GLA. W ramach pierwszych jazd testowych, jeszcze w marcu w okolicach Barcelony powstał materiał zdjęciowy i filmowy, który dziś prezentujemy.

Poznaj MG Marvel R Electric
Elektryczne | 21.06.21

Poznaj MG Marvel R Electric

Flagowy model MG to inteligentny, lifestylowy SUV, który poważnie podnosi poprzeczkę, jeśli chodzi o design, luksus i osiągi.