Elektryczne | 14.04.21

XPeng debiutuje nowym inteligentnym pojazdem elektrycznym wyposażonym w LiDAR

P5 to pierwszy na świecie produkowany masowo samochód elektryczny wyposażony w tą technologię.

XPeng P5 zostanie zaprezentowany na targach Auto Shanghai 19 kwietnia 2021 roku, wraz ze wszystkimi szczegółami konfiguracji, osiągów i cen.

Trzeci model produkcyjny XPeng szczyci się najsilniejszą architekturą autonomicznej jazdy w swojej klasie. Prowadzona przez nawigację jazda autonomiczna, obejmująca zarówno autostrady, jak i drogi miejskie.

 

Nowa architektura XPILOT 3.5 to najsilniejszy autonomiczny system jazdy w samochodach produkcyjnych. Nowa architektura obejmuje 32 czujniki percepcji (w tym 2 jednostki LiDAR, 12 czujników ultradźwiękowych, 5 radarów fal milimetrowych i 13 kamer o wysokiej rozdzielczości) oraz 1 wysoce precyzyjną jednostkę pozycjonującą (GNSS + IMU), zintegrowaną z podwójną percepcją 360 ° fuzja, aby zapewnić wystarczającą redundancję między czujnikami percepcji, aby radzić sobie z trudnymi i złożonymi warunkami drogowymi.

 

Jednostki LiDAR z podwójnym pryzmatem P5 są w stanie odróżnić pieszych, rowerzystów i skuterów, statyczne przeszkody i roboty drogowe w trudnych sytuacjach, takich jak nocne i słabe oświetlenie, podświetlenie oraz naprzemienne oświetlenie w tunelach.

 

XPeng Inc. to wiodąca chińska firma zajmująca się inteligentnymi pojazdami elektrycznymi, która projektuje, opracowuje, produkuje i sprzedaje inteligentne pojazdy elektryczne, które są atrakcyjne dla dużej i rosnącej bazy zaawansowanych technologicznie konsumentów klasy średniej w Chinach. Jego misją jest napędzanie transformacji Smart EV za pomocą technologii i danych, kształtując mobilność w przyszłości. Aby zoptymalizować mobilność swoich klientów, XPeng opracowuje we własnym zakresie pełną technologię autonomicznej jazdy i inteligentny system operacyjny w samochodzie, a także podstawowe systemy pojazdu, w tym układ napędowy i elektryfikację / architekturę elektroniczną. Siedziba XPeng znajduje się w Guangzhou w Chinach, a biura w Pekinie, Szanghaju, Dolinie Krzemowej i San Diego. Inteligentne pojazdy elektryczne firmy są produkowane w fabrykach w Zhaoqing i Zhengzhou, zlokalizowanych odpowiednio w prowincjach Guangdong i Henan.Samochód, który będzie produkowany w Tychach otrzymał dzisiaj nagrodę Car of the Year 2023
Wiadomości | 13.01.23

Samochód, który będzie produkowany w Tychach otrzymał dzisiaj nagrodę Car of the Year 2023

Nagroda przyznawana od 1964 roku jest najbardziej prestiżową i pożądaną nagrodą w świecie motoryzacyjnym.

Acura Integra nowej generacji, której nie kupisz w Polsce
Wiadomości | 12.03.22

Acura Integra nowej generacji, której nie kupisz w Polsce

Integra charakteryzuje się dynamicznym, sportowym designem z linią dachu przypominającą coupe i ekskluzywnym w tym segmencie stylem nadwozia typu liftback.

Poznaj nową SKODĘ SLAVIA
Premiery | 18.11.21

Poznaj nową SKODĘ SLAVIA

Tradycyjnemu sedanowi nadano dynamiczny design i szereg nowoczesnych rozwiązań. Jest drugim samochodem opracowanym z myślą o spełnieniu specyficznych wymagań indyjskich klientów.