Elektryczne | 14.04.21

XPeng debiutuje nowym inteligentnym pojazdem elektrycznym wyposażonym w LiDAR

P5 to pierwszy na świecie produkowany masowo samochód elektryczny wyposażony w tą technologię.

XPeng P5 zostanie zaprezentowany na targach Auto Shanghai 19 kwietnia 2021 roku, wraz ze wszystkimi szczegółami konfiguracji, osiągów i cen.

Trzeci model produkcyjny XPeng szczyci się najsilniejszą architekturą autonomicznej jazdy w swojej klasie. Prowadzona przez nawigację jazda autonomiczna, obejmująca zarówno autostrady, jak i drogi miejskie.

 

Nowa architektura XPILOT 3.5 to najsilniejszy autonomiczny system jazdy w samochodach produkcyjnych. Nowa architektura obejmuje 32 czujniki percepcji (w tym 2 jednostki LiDAR, 12 czujników ultradźwiękowych, 5 radarów fal milimetrowych i 13 kamer o wysokiej rozdzielczości) oraz 1 wysoce precyzyjną jednostkę pozycjonującą (GNSS + IMU), zintegrowaną z podwójną percepcją 360 ° fuzja, aby zapewnić wystarczającą redundancję między czujnikami percepcji, aby radzić sobie z trudnymi i złożonymi warunkami drogowymi.

 

Jednostki LiDAR z podwójnym pryzmatem P5 są w stanie odróżnić pieszych, rowerzystów i skuterów, statyczne przeszkody i roboty drogowe w trudnych sytuacjach, takich jak nocne i słabe oświetlenie, podświetlenie oraz naprzemienne oświetlenie w tunelach.

 

XPeng Inc. to wiodąca chińska firma zajmująca się inteligentnymi pojazdami elektrycznymi, która projektuje, opracowuje, produkuje i sprzedaje inteligentne pojazdy elektryczne, które są atrakcyjne dla dużej i rosnącej bazy zaawansowanych technologicznie konsumentów klasy średniej w Chinach. Jego misją jest napędzanie transformacji Smart EV za pomocą technologii i danych, kształtując mobilność w przyszłości. Aby zoptymalizować mobilność swoich klientów, XPeng opracowuje we własnym zakresie pełną technologię autonomicznej jazdy i inteligentny system operacyjny w samochodzie, a także podstawowe systemy pojazdu, w tym układ napędowy i elektryfikację / architekturę elektroniczną. Siedziba XPeng znajduje się w Guangzhou w Chinach, a biura w Pekinie, Szanghaju, Dolinie Krzemowej i San Diego. Inteligentne pojazdy elektryczne firmy są produkowane w fabrykach w Zhaoqing i Zhengzhou, zlokalizowanych odpowiednio w prowincjach Guangdong i Henan.Całkowicie nowy Ford Ranger Raptor nowej generacji późnym latem pojawi się w Europie
Premiery | 22.02.22

Całkowicie nowy Ford Ranger Raptor nowej generacji późnym latem pojawi się w Europie

Ford prezentuje zupełnie nowego pickupa z 3-litrowym silnikiem EcoBoost V6 twin-turbo, który generuje 288 KM mocy, gwarantując fenomenalne osiągi zarówno na drodze, jak i w terenie.

Cyfrowy znaczek pocztowy Huracán EVO RWD Spyder
Wiadomości | 14.05.20

Cyfrowy znaczek pocztowy Huracán EVO RWD Spyder

Automobili Lamborghini uruchomił swój pierwszy cyfrowy znaczek kolekcjonerski we współpracy z Bitstamps, dostępny w dedykowanej aplikacji i zostanie wydany w limitowanej i numerowanej edycji 20 000 sztuk.

Lotus potwierdza modele Elise, Exige oraz Evora
Wiadomości | 25.01.21

Lotus potwierdza modele Elise, Exige oraz Evora

Nowa seria samochodów sportowych została potwierdzona, a prototypowa produkcja Lotus Type 131 ma się rozpocząć w tym roku w światowej klasy zakładzie produkcyjnym w Hethel w Norfolk.