Wiadomości | 11.04.20

McLaren Automotive przedstawia McLaren Tech Club

Przez najbliższe tygodnie McLaren opublikuje we wszystkich swoich kanałach komunikacyjnych serię krótkich filmów pokazujących technologie tworzone przez McLarena i stosowane w jego samochodach.

Mają edukować, dostarczać rozrywki oraz informować zarówno fanów jak i klientów pozostających w swoich domach. Wystarczy, że odwiedzą konta McLaren Automotive w social mediach, na YouTube czy też stronę internetową cars.mclaren.com.

McLaren Tech Club (#McLarenTechClub) powstał dla tych, którzy chcieliby dogłębnie zapoznać się z istotą każdego z modeli McLarena i przy okazji wzbogacić swoją motoryzacyjną wiedzę. Filmy odkrywają przed widzami innowacyjne technologie stworzone przez projektantów i inżynierów McLarena na rzecz niewiarygodnych doznań z jazdy, z których znana jest pionierska dusza firmy i jej supersamochody.

Pierwszy film pt.: “How does the McLaren Elva keep you comfortable at 70mph without a windscreen?” (Co sprawia, że czujesz się komfortowo jadąc McLarenem Elva ponad 100 km/h bez przedniej szyby?) jest poświęcony rewolucyjnemu systemowi aktywnego zarządzania przepływem powietrza (McLaren Active Air Management System - AAMS) zastosowanemu w McLarenie Elva, najnowszym modelu z serii Ultimate.

Rozpoznawalną cechą tego wyprodukowanego w serii roadstera jest brak nie tylko przedniej szyby, ale także dachu i szyb bocznych.

Nowy McLaren Elva w swojej postaci samochodu z otwartym kokpitem jest niejako destylatem tego, co daje największą przyjemność z jazdy. Fundamentem takiego podejścia jest pierwszy na świecie system aktywnego zarządzania przepływem powietrza, który tworzy „bańkę spokoju” dla kierowcy i pasażera, pomimo braku w samochodzie przedniej szyby. W filmie z serii Tech Club, Dan Parry-Williams, dyrektor projektowania inżynieryjnego, przedstawia widzom to innowacyjne rozwiązanie pozwalające na komfortową jazdę z prędkością ponad 100 km/h bez fizycznej bariery chroniącej kierowcę i pasażera przed pędem powietrza i zanurzenie się w doświadczeniu zapierającym dech w piersiach.

“Czy da się stworzyć wirtualną osłonę, gdy pomiędzy tobą a powietrzem pędzącym w twoją stronę nie ma absolutnie bez niczego? Takie wyzwanie postawiliśmy przed sobą projektując nowy model Elva.”

Dan Parry-Williams, dyrektor projektowania inżynieryjnego, McLaren Automotive

Filmy stworzone są tak, aby były dostępne i zrozumiałe dla widzów w każdym wieku. Drugi z serii – którego premiera jest dziś – ma tytuł „What makes the McLaren Senna GTR's wing design so unique?” (Co sprawia, że wygląd spoilera McLarena Senny GTR jest tak wyjątkowy?).Ferrari zaprezentowało dziś najnowszy model swojej serii One-Off, Ferrari SP-8
Super Cars | 24.10.23

Ferrari zaprezentowało dziś najnowszy model swojej serii One-Off, Ferrari SP-8

Nazwa samochodu nawiązuje do 3,9-litrowego silnika V8 twin-turbo, jednej z najbardziej docenionych przez krytyków jednostek napędowych w historii.

Acura TLX następna generacja premiera online
Wiadomości | 25.05.20

Acura TLX następna generacja premiera online

28 maja Acura zaprezentuje cyfrowo całkowicie nowego sedana sportowego Acura TLX drugiej generacji. Nowy TLX zapewni najszybszy, najlepiej prowadzący się i najlepiej wyposażony sportowy sedan w historii Acury. Typ S jest szczytem wydajności tego modelu. Zwiastun odkrywa wyrazisty tylny profil nowego TLX, szeroką sylwetkę, niską linię dachu i cztery wyloty spalin TLX Type S oznacza powrót wariantu wysokowydajnego po dziesięcioletniej przerwie; jako pierwszy zastosował nowy, dedykowany silnik Acura V6 Turbo o pojemności 3,0 litrów

Sedan oraz shooting brake. Już jutro dwie wersje Arteona podczas premiery online
Wiadomości | 23.06.20

Sedan oraz shooting brake. Już jutro dwie wersje Arteona podczas premiery online

Wprowadzony w 2017 roku Volkswagen Arteon to czterodrzwiowe coupe o sportowym, eleganckim wyglądzie. Dziś jego styl wcale się nie zestarzał i nadal jest aktualny. W katalogu brakowało jednak bardziej praktycznej wersji pojazdu. Jest to wariant Shooting Brake, oferujący większy bagażnik przy zachowaniu bardzo atrakcyjnego wyglądu.