Elektryczne | 15.12.21

Wkrótce Mercedes-Benz zaprezentuje najwydajniejszego Mercedesa w historii model VISION EQXX

W pełni elektryczny model jest częścią programu technologicznego, którego celem jest przełamywanie barier technologicznych.


Wkrótce Mercedes-Benz zaprezentuje najwydajniejszego Mercedesa w historii model VISION EQXX

W poniedziałek 3 stycznia 2022 r. Mercedes-Benz zaprezentuje w pełni elektryczny model VISION EQXX podczas światowej premiery online. Prototyp badawczy zdefiniowany programowo jest najbardziej wydajnym pojazdem, jaki marka kiedykolwiek zbudowała. Jest to stwierdzenie, które podkreśla nie tylko innowacyjną siłę Mercedes-Benz, ale także jej deklarowany cel: „Lead in Electric” i „Lead in Car Software”. Wielofunkcyjne zespoły programistyczne doprowadziły VISION EQXX do realizacji w rekordowym czasie. Członkowie zarządu Ola Källenius i Markus Schäfer, główny projektant Gorden Wagener oraz eksperci z zespołów rozwojowych opiszą pionierskiego ducha i wyjątkową pracę zespołową, która to umożliwiła. Jednocześnie od 5 do 8 stycznia 2022 roku VISION EQXX będzie główną atrakcją stoiska Mercedes-Benz na targach CES 2022 w Las Vegas.


VISION EQXX jest częścią dalekosiężnego programu technologicznego Mercedes-Benz, którego celem jest przełamywanie barier technologicznych i podnoszenie efektywności energetycznej na nowy poziom. Pokazuje korzyści, które są możliwe dzięki przemyśleniu podstaw od podstaw. Obejmuje to postępy we wszystkich elementach najnowocześniejszego elektrycznego układu napędowego, a także zastosowanie lekkiej inżynierii i zrównoważonych materiałów. Wraz z szeregiem inteligentnych środków zwiększających wydajność, w tym zaawansowanego oprogramowania, VISION EQXX pozwala Mercedes-Benz odkrywać nowe granice wydajności.Praga Bohema, dwumiejscowy hipersamochód z silnikiem umieszczonym centralnie
Super Cars | 25.11.22

Praga Bohema, dwumiejscowy hipersamochód z silnikiem umieszczonym centralnie

Całkowicie nowy, dopuszczonym do ruchu drogowego, limitowany hipersamochód wyścigowy w przedprodukcyjnej formie prototypu.

ŠKODA w jedynym starcie w słynnym 24-godzinnym wyścigu Le Mans
Wiadomości | 25.06.20

ŠKODA w jedynym starcie w słynnym 24-godzinnym wyścigu Le Mans

Specjalnie opracowana ŠKODA Sport miała lekki aluminiowy korpus i była oparta na udanym seryjnie produkowanym modelu 1101/1102 ?Tudor?. Václav Bobek i Jaroslav Netušil walczyli o pierwsze miejsce w swojej klasie, dopóki niewielka wada nie spowodowała wypadnięcia samochodu po 13 godzinach wyścigu.

ID.7 GTX, zapowiedź nowego elektryka Volkswagena o sportowym charakterze
Elektryczne | 11.05.23

ID.7 GTX, zapowiedź nowego elektryka Volkswagena o sportowym charakterze

Światowa premiera mocniejszej odmiany najnowszego modelu elektrycznego Volkswagena odbędzie się we wrześniu na targach IAA Mobility w Monachium.