Elektryczne | 15.12.21

Wkrótce Mercedes-Benz zaprezentuje najwydajniejszego Mercedesa w historii model VISION EQXX

W pełni elektryczny model jest częścią programu technologicznego, którego celem jest przełamywanie barier technologicznych.


Wkrótce Mercedes-Benz zaprezentuje najwydajniejszego Mercedesa w historii model VISION EQXX

W poniedziałek 3 stycznia 2022 r. Mercedes-Benz zaprezentuje w pełni elektryczny model VISION EQXX podczas światowej premiery online. Prototyp badawczy zdefiniowany programowo jest najbardziej wydajnym pojazdem, jaki marka kiedykolwiek zbudowała. Jest to stwierdzenie, które podkreśla nie tylko innowacyjną siłę Mercedes-Benz, ale także jej deklarowany cel: „Lead in Electric” i „Lead in Car Software”. Wielofunkcyjne zespoły programistyczne doprowadziły VISION EQXX do realizacji w rekordowym czasie. Członkowie zarządu Ola Källenius i Markus Schäfer, główny projektant Gorden Wagener oraz eksperci z zespołów rozwojowych opiszą pionierskiego ducha i wyjątkową pracę zespołową, która to umożliwiła. Jednocześnie od 5 do 8 stycznia 2022 roku VISION EQXX będzie główną atrakcją stoiska Mercedes-Benz na targach CES 2022 w Las Vegas.


VISION EQXX jest częścią dalekosiężnego programu technologicznego Mercedes-Benz, którego celem jest przełamywanie barier technologicznych i podnoszenie efektywności energetycznej na nowy poziom. Pokazuje korzyści, które są możliwe dzięki przemyśleniu podstaw od podstaw. Obejmuje to postępy we wszystkich elementach najnowocześniejszego elektrycznego układu napędowego, a także zastosowanie lekkiej inżynierii i zrównoważonych materiałów. Wraz z szeregiem inteligentnych środków zwiększających wydajność, w tym zaawansowanego oprogramowania, VISION EQXX pozwala Mercedes-Benz odkrywać nowe granice wydajności.CUPRA Born testowana w arktycznym klimacie
Elektryczne | 12.04.21

CUPRA Born testowana w arktycznym klimacie

Testy najnowszego modelu CUPRY odbywały się na specjalnym torze ulokowanym na zamarzniętym jeziorze.

BMW kończy produkcję silnika V12
Wiadomości | 19.01.22

BMW kończy produkcję silnika V12

Na zakończenie produkcji kultowego silnika BMW stworzyło mocno limitowaną edycję opartą na modelu BMW M760i xDrive, będzie to 12 z ostatnich pojazdów BMW V12 stworzonych na rynek amerykański.

Jeep Commander najbardziej wyrafinowany model marki, jaki kiedykolwiek powstał w Brazylii
Premiery | 26.08.21

Jeep Commander najbardziej wyrafinowany model marki, jaki kiedykolwiek powstał w Brazylii

Produkowany w Brazylii ma wnieść markę na nowy poziom premium w tym kraju i uczynić gamę Jeepa jeszcze bardziej kompletną.