Tuning | 02.08.23

McLaren opracował nowe techniki malowania oferowane wyłącznie w supersamochodzie McLaren 750S

Udoskonalenie motywu Spectrum wymagało opracowania nowych technik, które wprowadzają nową generację specjalizacji lakierniczej McLarena, oferując klientom coś naprawdę wyjątkowego i przełomowego.


McLaren opracował nowe techniki malowania oferowane wyłącznie w supersamochodzie McLaren 750S

Procedura malowania widmowego wykorzystuje techniki nowej generacji opracowane przez McLaren Special Operations (MSO), aby przesuwać granice kunsztu. Wykończenie w siedmiu odcieniach wymagało opracowania całkowicie nowych kolorów farb i niestandardowych mieszanek dla każdego segmentu Spectrum. McLaren Automotive ogłasza, że Spectrum Theme – oszałamiające nowe wielotonowe wykończenie lakieru opracowane i zastosowane przez światowej klasy techników lakierniczych w McLaren Special Operations (MSO), wewnętrzna usługa personalizacji McLarena na zamówienie – będzie oferowana wyłącznie w nowym 750S, Najlżejszy i najmocniejszy seryjnie produkowany supersamochód McLarena.

 

Bardziej techniczny niż wszystko, co MSO (McLaren Special Operations) opracowało wcześniej, Spectrum Theme dzieli swoją filozofię z daleko idącymi zmianami technicznymi wprowadzonymi w 750S. Oddzielne odcienie koloru tworzą przesunięcie tonalne określone przez precyzyjne rzemiosło; gołym okiem gęste skupienie kolorów tworzy iluzję od jasnego do ciemnego w każdym pojedynczym pasku, co z kolei daje poczucie prędkości i przyspieszenia, nawet gdy 750S jest nieruchomy.

 

Spectrum jest prezentowany w trzech wariantach – Spectrum Blue, Spectrum Grey i Spectrum Orange – z kolorami, które można łączyć z dalszą personalizacją MSO, w tym skórzaną tapicerką w żywych kolorach, specjalną tabliczką z dedykacją i rozszerzonymi wizualnymi listwami progowymi z włókna węglowego, które mają ręcznie wykonane malowane logo MSO ze stopniowanym efektem Spectrum.

 

Motywy niebieski, szary i pomarańczowy to dopiero początek; Spectrum można również określić w unikalnych kolorach, zaprojektowanych i dostarczonych przez MSO. Odcienie w spektrum kolorów wymagają sformułowania nowych farb, które łączą odpowiednią ilość jasnych i ciemnych tonów, aby stworzyć spójną zmianę koloru. Nie ma ustalonej formuły, zamiast tego każdy motyw Spectrum wymaga niestandardowych mieszanek tych mieszanek, aby osiągnąć pożądany rezultat.

 

Uwzględnienie zamkniętych linii i skomplikowanych aerodynamicznych rzeźb dwuściennych drzwi było szczególnym wyzwaniem dla techników MSO umieszczających linie Spectrum. Z tyłu samochodu Spectrum Theme zawiera wizualne potwierdzenie popularnego motywu Velocity, również oferowanego przez MSO. Siódmy odcień farby nie jest jednolitym paskiem, ale delikatnym blaknięciem Velocity, które otacza tylną część 750S. Niebieski motyw obejmuje odcienie od Spectrum Blue do Metallic Aurora Blue, motyw Orange zaczyna się od Spectrum Orange i rozwija się do bogatego, mocnego Gamma Red Metallic, a wariant Grey przechodzi od Spectrum Grey do Metallic Meteorite Grey. A na koniec spód aktywnego tylnego spojlera modelu 750S można wykończyć w kontrastowym kolorze.Renault KIGER
Premiery | 28.01.21

Renault KIGER

Kompaktowy SUV zaprojektowany w Indiach. Wideo z premiery światowej.

Nowy Nissan Navara światowa premiera online
Premiery | 05.11.20

Nowy Nissan Navara światowa premiera online

Poznaj nowego Nissana Navarę. Dzięki zaawansowanym funkcjom Nissan Intelligent Mobility pickup zapewnia wyższy poziom bezpieczeństwa, komfortu i przyjemności z jazdy.

Elektryczna rewolucja Dacii zupełnie nowa Dacia Spring Electric
Elektryczne | 16.10.20

Elektryczna rewolucja Dacii zupełnie nowa Dacia Spring Electric

Dacia pisze teraz nowy rozdział w swojej historii, prezentując swój pierwszy całkowicie elektryczny model.