MotorSport | 12.10.24

Rajd Śląska, mistrzostwa Europy FIA ERC. Sobota 12.10.2024

Sportowe wyzwanie na południu regionu. W sobotę rywalizacja przeniesie się na sprawdzone i doceniane przez zawodników trasy na południu województwa.


Rajd Śląska, mistrzostwa Europy FIA ERC. Sobota 12.10.2024

Po wyjeździe z porannego serwisu na Stadionie Śląskim zawodnicy pojadą do Jastrzębia-Zdroju, by tam zmierzyć się na odcinku specjalnym o długości 17,04 km (start o 9:00). Kolejny w programie jest OS Ochaby w gminie Skoczów (10,8 km, od 10:00), a sekcję zakończy starcie w gminie Jasienica, gdzie wyznaczono blisko 20-kilometrową próbę (19,78 km, od 11:00). Po trzech oesach zawodnicy wrócą do serwisu w Chorzowie, gdzie będzie 30-minut na naprawę ew. usterek, poprawienie ustawień samochodu czy też wybranie innego rodzaju opon.

 

Po przerwie załogi ponownie pokonają trzy wspomniane odcinki. Popołudniowe przejazdy będą się rozpoczynać odpowiednio o 15:15, 16:15 i 17:15. Współorganizatorem Rajdu Śląska jest Stadion Śląski, dzięki czemu na tym wielofunkcyjnym obiekcie zlokalizowana będzie nie tylko baza rajdu i park serwisowy, lecz także jeden z odcinków specjalnych. Sobotni etap zakończy widowisko na błoniach „Kotła Czarownic”, gdzie wytyczono lubiany przez kibiców oes o długości 1,5 km. Start tej próby zaplanowano na godzinę 19:30.

 

ZDJĘCIA >>> facebook.com/autoshowmedia



Nowy Nissan GT-R zaprezentowany w Japonii
Premiery | 13.01.23

Nowy Nissan GT-R zaprezentowany w Japonii

Nissan zaprezentował dziś nowego GT-R przeznaczonego na rynek japoński, w tym dwie edycje specjalne, Nissan GT-R Premium Edition T-spec i Nissan GT-R NISMO Special Edition.

Nowa Alfa Romeo MILANO
Premiery | 10.04.24

Nowa Alfa Romeo MILANO

Sportowy charakter, cecha, która wyróżnia Alfę Romeo od 1910 roku, kompaktowe wymiary i włoski styl rozpoznawalne już od pierwszego wejrzenia.

Światowa premiera zupełnie nowego Lexusa GX
Premiery | 09.06.23

Światowa premiera zupełnie nowego Lexusa GX

Lexus zaprezentował całkowicie nowego GX podczas światowej premiery w Austin w Teksasie w USA. Pojazd ma być stopniowo wypuszczany w różnych regionach, począwszy od końca 2023 roku.