Concept Cars | 11.01.22

Toyota GAZOO Racing zaprezentuje GR GT3 Concept

Podczas Tokyo Auto Salon 2022 Toyota pokaże światową premierę nowego wyścigowego samochodu koncepcyjnego.


Toyota GAZOO Racing zaprezentuje GR GT3 Concept

Toyota ogłosiła swoje plany na tegoroczny Tokyo Auto Salon w przyszłym tygodniu, potwierdzając debiut koncepcyjnego modelu GR GT3, który jest koncepcją najlepszego samochodu wyścigowego klasy GT3. Jest to interesujące nie tylko dlatego, że zapowiada nowy samochód wyczynowy, który Toyota może mieć w fazie rozwoju, ale także potencjalną wersję drogową – coś, czego wszystkie samochody GT3 wymagają w swojej homologacji.

 

TOYOTA GAZOO Racing dąży do „oferowania coraz lepszych samochodów opracowanych w sportach motorowych” i bierze udział w czołowych kategoriach, takich jak Rajdowe Mistrzostwa Świata FIA (WRC) i Długodystansowe Mistrzostwa Świata FIA (WEC) oraz rajdy i wyścigi krajowe. Technologia i wiedza zdobyta dzięki tym działaniom jest wykorzystywana przy tworzeniu nowych samochodów drogowych.

 

Swiatowa premiera odbędzie się 14 stycznia 2022 roku podczas targów samochodów niestandardowych Tokyo Auto Salon 2022 w Makuhari Messe, Tokio, Japonia.

 

 BRABUS 930 oparty na Mercedesie-AMG GT 63 S E PERFORMANCE
Tuning | 23.05.23

BRABUS 930 oparty na Mercedesie-AMG GT 63 S E PERFORMANCE

Inżynierowie i projektanci BRABUS opracowali ekskluzywne czterodrzwiowe hybrydowe coupe, które przyspiesza od 0 do 100 km/h w 2,8 sekundy a prędkość maksymalną ograniczono do 316 km/h.

Już wkrótce zobaczymy nowego Hyundaia Tucson
Wiadomości | 04.09.20

Już wkrótce zobaczymy nowego Hyundaia Tucson

Rewolucyjna zmiana wyglądu. Hyundai przedstawia pierwsze zdjęcia modelu Tucson Nowej Generacji. Światowa premiera online czwartej generacji modelu C-SUV Hyundaia odbędzie się 15 września o godzinie 02:30 czasu środkowoeuropejskiego.

Nowy Nissan Frontier, wkrótce premiera
Wiadomości | 01.02.21

Nowy Nissan Frontier, wkrótce premiera

Kolejna premiera nowego modelu Nissana.