Super Cars | 03.03.23

Nadchodzi AC Cobra GT Roadster, przygotuj się na kwietniową premierę

Prawdopodobnie najstarszy producent samochodów w Wielkiej Brytanii ze 122 letnią historią podał pierwsze informacje na temat swojego radykalnie przeprojektowanego kultowego samochodu sportowego.


Nadchodzi AC Cobra GT Roadster, przygotuj się na kwietniową premierę

AC Cobra GT Roadster to najbardziej zaawansowana Cobra, jaką kiedykolwiek zaprojektowała firma.

 


Zupełnie nowy i ekskluzywny wysokowydajny model AC Cobra GT Roadster to powrót jednego z najsłynniejszych, kultowych samochodów sportowych. Dzięki pracy projektantów od zera jest to najnowocześniejszy nowoczesny samochód sportowy, ale wciąż pozostaje wierny duchowi oryginalnego samochodu z lat 60. XX wieku.

 


Nowy wysokowydajny roadster jest wynikiem trzyletniego intensywnego programu inwestycji i rozwoju. AC Cobra GT Roadster, sklasyfikowany jako prawdziwy grand tourer, łącząc prędkość, zwinność i równowagę z komfortem i praktycznością, jest najbardziej zaawansowanym modelem Cobry w historii.

 


Natychmiast rozpoznawalna stylizacja nowego samochodu jest mierzonym rozwojem historycznego kształtu AC Cobra, choć z niektórymi nowoczesnymi atrybutami, i pomysłowo zachowuje oryginalne proporcje samochodów, które opuszczały fabrykę samochodów w Thames Ditton w latach 60.

 


Z wnętrzem opracowywanym na zamówienie AC Cobra GT Roadster odzwierciedla zarówno jego dziedzictwo, jak i nowoczesne podejście do inżynierii samochodów sportowych. Znacznie ulepszona ergonomia oznacza, że kabina pasuje do kierowców wszelkich rozmiarów, jednocześnie elegancko łączy się ze starym i nowym, w tym oprzyrządowaniem analogowym i technologią cyfrową, aby poprawić wrażenia z jazdy.

 


Po raz kolejny zasilany silnikiem benzynowym V8, ale tym razem dostarczając do 654 KM. Z możliwością wyboru 6-biegowej manualnej lub 10-biegowej automatycznej skrzyni biegów w samochodzie o wadze poniżej 1500 kg, przyspieszenie nowego AC Cobra GT Roadster będzie niczym więcej niż spektakularny sprint od zera do setki w około 3,4 sekundyHyundai KONA N pierwsze zdjęcia
Wiadomości | 10.03.21

Hyundai KONA N pierwsze zdjęcia

Pierwszy model N z nadwoziem typu SUV w usportowionej linii Hyundaia inspirowanej sportami motorowymi.

Unikalny egzemplarz specjalnej edycji McLarena 765LT
Tuning | 02.06.21

Unikalny egzemplarz specjalnej edycji McLarena 765LT

McLaren 765LT to najnowszy z linii Longtail McLaren i najbardziej dynamicznie zaawansowany i wciągający model LT w historii McLaren Automotive.

Ken Block powraca, drift w Las Vegas
MotorSport | 25.10.22

Ken Block powraca, drift w Las Vegas

Audi S1 ​​Hoonitron ma dwa silniki elektryczne, napęd na wszystkie koła, moc, podwozie z włókna węglowego. Audi Sport opracowało go wyłącznie dla Kena Blocka.