Wiadomości | 19.10.23

Geneva International Motor Show w Katarze imponuje po 10 dniach ze 180,000 gośćmi!

Geneva Motor Show w Katarze zakończyło się z hukiem! Prawdziwe święto motoryzacji z rekordową liczbą gości i niezapomnianą atmosferą.


Geneva International Motor Show w Katarze imponuje po 10 dniach ze 180,000 gośćmi!

Doha, stolica Kataru, stała się miejscem globalnego spotkania pasjonatów motoryzacji, kiedy to po raz pierwszy w 100-letniej historii Geneva International Motor Show, wystawa zorganizowana została poza Szwajcarią. Dzięki inicjatywie Qatar Tourism, przez 10 dni targi przyciągnęły ponad 1,000 dziennikarzy z 50 krajów oraz ogromną rzeszę 180,000 entuzjastów motoryzacji.

 

Wystawcy nie zawiedli. Doha Exhibition and Convention Center (DECC) od 5 do 14 października wypełniło się echem nowych silników, światłem błyszczących karoserii oraz 30 wystawcami, którzy zaprezentowali 29 regionalnych nowości oraz 12 światowych premier.

 

Pan Saad Bin Ali Al Kharji, z Qatar Tourism, wyraził ogromne zadowolenie z sukcesu wydarzenia, podkreślając, jak ważne było to dla promowania Kataru na świecie jako miejsca wielkich wydarzeń i spotkań biznesowych.

 

Sandro Mesquita, dyrektor Geneva International Motor Show, również nie szczędził komplementów dla organizatorów, podkreślając, że takie wydarzenia kształtują przyszłość branży motoryzacyjnej.

 

Atrakcje wystawy nie ograniczały się jedynie do DECC. Wydarzenie zamieniło cały Katar w festiwal motoryzacji - od Future Design Forum w Muzeum Narodowym Kataru po doświadczenia off-roading w Sealine Adventure Hub.

 

Organizatorzy i partnerzy GIMS Qatar nie kryją zadowolenia z wyników. Wszyscy czekają na kolejną edycję - już w listopadzie 2025 w Katarze, a wcześniej w Genewie w 2024 roku.Jaguar Racing gotowy na sezon siódmy Formuły E
MotorSport | 22.02.21

Jaguar Racing gotowy na sezon siódmy Formuły E

Jaguar Racing powraca do elektrycznych wyścigów ulicznych w piątym sezonie Mistrzostw Świata Formuły E. ABB FIA

Edycja Kolekcjonerska szóstej generacji Chevroleta Camaro 2024
Tuning | 06.06.23

Edycja Kolekcjonerska szóstej generacji Chevroleta Camaro 2024

Z silnikiem o mocy 650 koni mechanicznych, limitowana do 350 sztuk, będzie miała kolor nadwozia Panther Black Matte, pierwszy matowy lakier oferowany w Camaro z fabryki.

Mercedes-AMG Driving Performance
Tuning | 31.03.21

Mercedes-AMG Driving Performance

Doświadczenia zdobyte podczas ścisłej współpracy z ekspertami Formuły 1 w Mercedes-AMG High Performance Powertrains i zespołem Mercedes-AMG Petronas F1 Team.