Wiadomości | 19.10.23

Geneva International Motor Show w Katarze imponuje po 10 dniach ze 180,000 gośćmi!

Geneva Motor Show w Katarze zakończyło się z hukiem! Prawdziwe święto motoryzacji z rekordową liczbą gości i niezapomnianą atmosferą.


Geneva International Motor Show w Katarze imponuje po 10 dniach ze 180,000 gośćmi!

Doha, stolica Kataru, stała się miejscem globalnego spotkania pasjonatów motoryzacji, kiedy to po raz pierwszy w 100-letniej historii Geneva International Motor Show, wystawa zorganizowana została poza Szwajcarią. Dzięki inicjatywie Qatar Tourism, przez 10 dni targi przyciągnęły ponad 1,000 dziennikarzy z 50 krajów oraz ogromną rzeszę 180,000 entuzjastów motoryzacji.

 

Wystawcy nie zawiedli. Doha Exhibition and Convention Center (DECC) od 5 do 14 października wypełniło się echem nowych silników, światłem błyszczących karoserii oraz 30 wystawcami, którzy zaprezentowali 29 regionalnych nowości oraz 12 światowych premier.

 

Pan Saad Bin Ali Al Kharji, z Qatar Tourism, wyraził ogromne zadowolenie z sukcesu wydarzenia, podkreślając, jak ważne było to dla promowania Kataru na świecie jako miejsca wielkich wydarzeń i spotkań biznesowych.

 

Sandro Mesquita, dyrektor Geneva International Motor Show, również nie szczędził komplementów dla organizatorów, podkreślając, że takie wydarzenia kształtują przyszłość branży motoryzacyjnej.

 

Atrakcje wystawy nie ograniczały się jedynie do DECC. Wydarzenie zamieniło cały Katar w festiwal motoryzacji - od Future Design Forum w Muzeum Narodowym Kataru po doświadczenia off-roading w Sealine Adventure Hub.

 

Organizatorzy i partnerzy GIMS Qatar nie kryją zadowolenia z wyników. Wszyscy czekają na kolejną edycję - już w listopadzie 2025 w Katarze, a wcześniej w Genewie w 2024 roku.MINI Cooper S Countryman ALL4 Uncharted Edition
Tuning | 30.05.23

MINI Cooper S Countryman ALL4 Uncharted Edition

Edycja Uncharted podkreśla ekskluzywne cechy i w połączeniu z napędem na wszystkie koła gwarantuje przyjemność z jazdy w każdym terenie.

Rolls-Royce potwierdził swój pierwszy w pełni elektryczny samochód
Wiadomości | 29.09.21

Rolls-Royce potwierdził swój pierwszy w pełni elektryczny samochód

W historycznym ogłoszeniu firma Rolls-Royce Motor Cars ogłosiła dzisiaj, że zbliżają się testy drogowe swojego pierwszego w pełni elektrycznego samochodu.

Premiera Huracán EVO RWD Spyder z wykorzystaniem rzeczywistości rozszerzonej
Premiery | 06.05.20

Premiera Huracán EVO RWD Spyder z wykorzystaniem rzeczywistości rozszerzonej

Automobili Lamborghini jako pierwsza marka motoryzacyjna, która wykorzystuje technologię rzeczywistości rozszerzonej (Augmented Reality - AR) do wirtualnej premiery nowego modelu Huracán EVO RWD Spyder. Premiera 7 maja 2020.