Premiery | 03.07.20

Wirtualna premiera całej rodziny nowej Skody Octavii

Skoda Octavia to jedna z najbardziej udanych seria modeli na świecie, produkująca rocznie około 400 000 sztuk samochodów. Nowa OCTAVIA posiada kilka rodzajów jednostek napędowych i jest dostępna jako benzyna, na olej napędowy, CNG oraz z dwiema technologiami hybrydowymi.

Od wielu lat ŠKODA OCTAVIA jest wyraźnym bestsellerem czeskiego producenta samochodów, więc nic dziwnego, że ta linia oferuje klientom szeroką gamę wersji i układów napędowych.

 ŠKODA OCTAVIA jest sercem czeskiej marki i znajduje się na szczycie list bestsellerów w wielu krajach europejskich.

Wytrzymały SCOUT i dwa kolejne sportowe warianty RS zostały teraz dodane do portfolio OCTAVII czwartej generacji. Dzięki elektryfikacji układu napędowego za pomocą nowej łagodnej technologii hybrydowej i dwóch hybryd plug-in OCTAVIA iV, ŠKODA jeszcze bardziej obniżyła emisję CO2.

Warianty iV bestsellera mogą pokonać do 60 km w cyklu WLTP bez emisji a silniki spalinowe są również stale optymalizowane. Są teraz jeszcze bardziej wydajne. Ponadto ŠKODA obniżyła emisję tlenków azotu z nowej generacji silników Diesla EVO o około 80 procent, stosując proces „podwójnego dozowania”. Do wyboru dwa warianty nadwozia, napęd na przednią lub na wszystkie koła, manualna lub DSG, a także pięć układów napędowych - benzyna, olej napędowy, CNG, łagodna hybryda i hybryda plug-in - każdy klient ŠKODA OCTAVIA znajdzie idealne dopasowanie . Centralnym elementem napędu na wszystkie koła OCTAVIA jest elektronicznie sterowane sprzęgło wielopłytkowe szóstej generacji, które - między innymi - jest znacznie lżejsze niż jego poprzednik po kompleksowej aktualizacji technicznej.

Bernhard Maier, CEO ŠKODA AUTO, powiedział: „Nowa generacja OCTAVIA jest jedną z najważniejszych aktualizacji modelu ŠKODY w tym roku i jest kluczową częścią tego, co jest obecnie największą kampanią produktową w historii naszej firmy. Udoskonaliliśmy podstawowe zalety naszej ikony, a także zrobiliśmy kolejny duży krok naprzód pod względem projektu, łączności i bezpieczeństwa. Jestem przekonany, że po raz kolejny podbijemy serca naszych klientów dzięki temu wspaniałemu pakietowi. ”Wkrótce premiera nowej Skody Fabia czwartej generacji
Wiadomości | 25.02.21

Wkrótce premiera nowej Skody Fabia czwartej generacji

22 lata po debiucie Fabii Skoda prezentuje czwartą generację opartą na platformie MQB-A0. Zobacz przedpremierowe wideo i zdjęcia w kamuflażu.

Nazywam się Nivus. Vw Nivus. Już 28 Maja światowa premiera nowego VW prosto z Brazylii
Wiadomości | 22.05.20

Nazywam się Nivus. Vw Nivus. Już 28 Maja światowa premiera nowego VW prosto z Brazylii

( Aktualizacja 28.05.2020. Pełna premiera pod tym linkiem: https://autoshow.media/news/volkswagen-nivus-swiatowa-premiera-nowego-modelu-prosto-z-brazylii ) Już od jakiegoś czasu oddział brazylijski niemieckiego producenta samochodów informował nas na temat nowego SUV-a w całości zaprojektowanego w Brazylii. Wcześniej odbyła się również premiera nowego centrum multimedialnego, które również od podstaw zaprojektowano w Brazylii a swoją premierę będzie miało właśnie w nowym Volkswagenie Nivus. Oczekując premiery proponujemy zobaczyć poniższe wideo na temat powstania nowego systemu multimedialnego: VW Play.

Mercedes-Benz wyprodukował 50-milionowy samochód
Wiadomości | 12.02.21

Mercedes-Benz wyprodukował 50-milionowy samochód

W sumie 50 milionów pojazdów zostało wyprodukowanych w ciągu ostatnich 75 lat.