Premiery | 03.07.20

Wirtualna premiera całej rodziny nowej Skody Octavii

Skoda Octavia to jedna z najbardziej udanych seria modeli na świecie, produkująca rocznie około 400 000 sztuk samochodów. Nowa OCTAVIA posiada kilka rodzajów jednostek napędowych i jest dostępna jako benzyna, na olej napędowy, CNG oraz z dwiema technologiami hybrydowymi.

Od wielu lat ŠKODA OCTAVIA jest wyraźnym bestsellerem czeskiego producenta samochodów, więc nic dziwnego, że ta linia oferuje klientom szeroką gamę wersji i układów napędowych.

 ŠKODA OCTAVIA jest sercem czeskiej marki i znajduje się na szczycie list bestsellerów w wielu krajach europejskich.

Wytrzymały SCOUT i dwa kolejne sportowe warianty RS zostały teraz dodane do portfolio OCTAVII czwartej generacji. Dzięki elektryfikacji układu napędowego za pomocą nowej łagodnej technologii hybrydowej i dwóch hybryd plug-in OCTAVIA iV, ŠKODA jeszcze bardziej obniżyła emisję CO2.

Warianty iV bestsellera mogą pokonać do 60 km w cyklu WLTP bez emisji a silniki spalinowe są również stale optymalizowane. Są teraz jeszcze bardziej wydajne. Ponadto ŠKODA obniżyła emisję tlenków azotu z nowej generacji silników Diesla EVO o około 80 procent, stosując proces „podwójnego dozowania”. Do wyboru dwa warianty nadwozia, napęd na przednią lub na wszystkie koła, manualna lub DSG, a także pięć układów napędowych - benzyna, olej napędowy, CNG, łagodna hybryda i hybryda plug-in - każdy klient ŠKODA OCTAVIA znajdzie idealne dopasowanie . Centralnym elementem napędu na wszystkie koła OCTAVIA jest elektronicznie sterowane sprzęgło wielopłytkowe szóstej generacji, które - między innymi - jest znacznie lżejsze niż jego poprzednik po kompleksowej aktualizacji technicznej.

Bernhard Maier, CEO ŠKODA AUTO, powiedział: „Nowa generacja OCTAVIA jest jedną z najważniejszych aktualizacji modelu ŠKODY w tym roku i jest kluczową częścią tego, co jest obecnie największą kampanią produktową w historii naszej firmy. Udoskonaliliśmy podstawowe zalety naszej ikony, a także zrobiliśmy kolejny duży krok naprzód pod względem projektu, łączności i bezpieczeństwa. Jestem przekonany, że po raz kolejny podbijemy serca naszych klientów dzięki temu wspaniałemu pakietowi. ”BRABUS 930 oparty na Mercedesie-AMG GT 63 S E PERFORMANCE
Tuning | 23.05.23

BRABUS 930 oparty na Mercedesie-AMG GT 63 S E PERFORMANCE

Inżynierowie i projektanci BRABUS opracowali ekskluzywne czterodrzwiowe hybrydowe coupe, które przyspiesza od 0 do 100 km/h w 2,8 sekundy a prędkość maksymalną ograniczono do 316 km/h.

Przedstawiamy trzech elektryków, którzy wchodzą na rynek chiński
Wiadomości | 21.04.20

Przedstawiamy trzech elektryków, którzy wchodzą na rynek chiński

Toyota oraz Lexus ogłosiły, że pod koniec kwietnia wprowadzą trzy modele BEV (Battery Electric Vehicle) na rynek chiński, formalnie rozpoczynając swój całkowicie elektryczny kurs od największego na świecie rynku motoryzacyjnego. Trzy nowe elektryczne crossovery, bliźniacze modele Toyota C-HR EV i Toyota IZOA EV oraz Lexus UX 300e, mają wejść na rynek chiński 26 kwietnia.

Dwa nowe modele bZ od Toyoty
Concept Cars | 18.04.23

Dwa nowe modele bZ od Toyoty

Toyota zaprezentowała dwa modele koncepcyjne BEV, bZ Sport Crossover Concept i bZ FlexSpace Concept, na targach Auto Shanghai 2023.