Premiery | 03.07.20

Wirtualna premiera całej rodziny nowej Skody Octavii

Skoda Octavia to jedna z najbardziej udanych seria modeli na świecie, produkująca rocznie około 400 000 sztuk samochodów. Nowa OCTAVIA posiada kilka rodzajów jednostek napędowych i jest dostępna jako benzyna, na olej napędowy, CNG oraz z dwiema technologiami hybrydowymi.

Od wielu lat ŠKODA OCTAVIA jest wyraźnym bestsellerem czeskiego producenta samochodów, więc nic dziwnego, że ta linia oferuje klientom szeroką gamę wersji i układów napędowych.

 ŠKODA OCTAVIA jest sercem czeskiej marki i znajduje się na szczycie list bestsellerów w wielu krajach europejskich.

Wytrzymały SCOUT i dwa kolejne sportowe warianty RS zostały teraz dodane do portfolio OCTAVII czwartej generacji. Dzięki elektryfikacji układu napędowego za pomocą nowej łagodnej technologii hybrydowej i dwóch hybryd plug-in OCTAVIA iV, ŠKODA jeszcze bardziej obniżyła emisję CO2.

Warianty iV bestsellera mogą pokonać do 60 km w cyklu WLTP bez emisji a silniki spalinowe są również stale optymalizowane. Są teraz jeszcze bardziej wydajne. Ponadto ŠKODA obniżyła emisję tlenków azotu z nowej generacji silników Diesla EVO o około 80 procent, stosując proces „podwójnego dozowania”. Do wyboru dwa warianty nadwozia, napęd na przednią lub na wszystkie koła, manualna lub DSG, a także pięć układów napędowych - benzyna, olej napędowy, CNG, łagodna hybryda i hybryda plug-in - każdy klient ŠKODA OCTAVIA znajdzie idealne dopasowanie . Centralnym elementem napędu na wszystkie koła OCTAVIA jest elektronicznie sterowane sprzęgło wielopłytkowe szóstej generacji, które - między innymi - jest znacznie lżejsze niż jego poprzednik po kompleksowej aktualizacji technicznej.

Bernhard Maier, CEO ŠKODA AUTO, powiedział: „Nowa generacja OCTAVIA jest jedną z najważniejszych aktualizacji modelu ŠKODY w tym roku i jest kluczową częścią tego, co jest obecnie największą kampanią produktową w historii naszej firmy. Udoskonaliliśmy podstawowe zalety naszej ikony, a także zrobiliśmy kolejny duży krok naprzód pod względem projektu, łączności i bezpieczeństwa. Jestem przekonany, że po raz kolejny podbijemy serca naszych klientów dzięki temu wspaniałemu pakietowi. ”Pierwszy pickup Hyundaia SANTA CRUZ
Premiery | 15.04.21

Pierwszy pickup Hyundaia SANTA CRUZ

Przebojowa koncepcja samochodu, teraz jest to najbardziej oczekiwany nowy pojazd w historii marki.

Światowa premiera nowego hybrydowego Maserati Levante
Premiery | 19.04.21

Światowa premiera nowego hybrydowego Maserati Levante

SUV Maserati, który już zapisał się w historii marki, teraz wkracza w przyszłość, w której wszystkie nowe modele z Trident będą zelektryfikowane.

Tylko 12 egzemplarzy Skody Fabia Rally2 evo Edition 120
MotorSport | 12.03.21

Tylko 12 egzemplarzy Skody Fabia Rally2 evo Edition 120

Skoda Motorsport świętuje 120. rocznicę debiutu w sportach motorowych specjalną limitowaną edycją modelu Fabia.