Elektryczne | 11.05.23

ID.7 GTX, zapowiedź nowego elektryka Volkswagena o sportowym charakterze

Światowa premiera mocniejszej odmiany najnowszego modelu elektrycznego Volkswagena odbędzie się we wrześniu na targach IAA Mobility w Monachium.

Niedawno Volkswagen zaprezentował nowy model ID.7 – swoją pierwszą, w pełni elektryczną limuzynę. Pod koniec lata odbędzie się światowa premiera ID.7 w odmianie GTX, najbardziej dynamicznego wariantu modelu. Wyposażony w dwusilnikowy układ napędowy z napędem na wszystkie koła najnowszej generacji, ID. 7 GTX posiadać będzie liczne wyróżniające elementy stylistyczne. Ta zaprojektowana z myślą o dalekich podróżach limuzyna staje się także samochodem o sportowym zacięciu. Nowy model zostanie zaprezentowany podczas targów IAA Mobility w Monachium (5-10 września 2023).

 

Czarny i czerwony – kolory GTX. We wnętrzu najmocniejszej odmiany modelu ID.7 znajdziemy charakterystyczne dla wersji GTX czerwone, kontrastowe przeszycia na fotelach, desce rozdzielczej i drzwiach. Z kolei z zewnątrz łatwo zauważyć błyszczące, czarne elementy, typowe dla Volkswagenów ID. GTX. W tej odmianie dach jest zawsze lakierowany na czarno, co w połączeniu z przyciemnionymi szybami sprawia, że auto wygląda elegancko i atrakcyjnie.

 

GTX – ważna jest przyjemność z jazdy. Podobnie jak w poprzednich modelach z oznaczeniem GTX – ID.4 i ID.5 – dwusilnikowym napędem na wszystkie koła ID.7 GTX zajmuje się inteligentny system sterowania. Opracowane specjalnie do tych modeli oprogramowanie Volkswagena ma na celu osiągnięcie optymalnej wydajności jak najlepszych osiągów i właściwości jezdnych. Jednak nie tylko napęd, lecz także układy: hamulcowy, kierowniczy i zawieszenia są obsługiwane przez system sterowania w sposób dopasowany do wybranego profilu jazdy. Układ jezdny i kierowniczy został udoskonalony w porównaniu z innymi modelami, zbudowanymi na platformie MEB i dzięki możliwości wyboru profilu jazdy umożliwia dostosowanie ustawień do upodobań kierowcy w szerokim zakresie pomiędzy komfortem a sportowym charakterem. ID.7 GTX podkreśla tym samym swoją pozycję flagowego modelu rodziny ID.

 

GTX – recepta na sukces. Usportowione modele linii GTX są od dwóch lat w ofercie Volkswagena. Te samochody łączą w sobie zrównoważony rozwój elektrycznego auta i sportowy charakter. Dynamiczny design dodatkowo podkreśla szczególny charakter modeli GTX i pozwala łatwo je rozpoznać.Poznaliśmy cenę CUPRA Formentor VZ5 w Polsce
Wiadomości | 15.11.21

Poznaliśmy cenę CUPRA Formentor VZ5 w Polsce

Najszybszy hiszpański crossover, 390 KM, pięciocylindrowy silnik TSI o pojemności 2,5 l, najnowocześniejsze systemy wspomagania i ekscytujący design.

Wkrótce poznamy nowego Forda Bronco w trzech wersjach nadwozia
Wiadomości | 06.07.20

Wkrótce poznamy nowego Forda Bronco w trzech wersjach nadwozia

Ford zaprezentuje całkowicie nowe dwu i czterodrzwiowe modele Bronco, a także Bronco Sport. Premiera już za tydzień 13 lipca.

Całkowicie nowy RAM 1500 TRX bedzie importowany do Europy
Wiadomości | 19.08.20

Całkowicie nowy RAM 1500 TRX bedzie importowany do Europy

To już oficjalnie potwierdzone. Najszybsza i najpotężniejsza masowo produkowana ciężarówka na świecie będzie dostępna w Europie. Oficjalny importer AEC Europe przygotowuje dystrybucję 2021 RAM 1500 TRX na rynek europejski.