Wiadomości | 30.03.23

Dacia Spring, grubo ponad 100 tysięcy zamówień od momentu premiery

Zaprezentowana wiosną 2021 roku Dacia Spring stała się trzecim najczęściej sprzedawanym pojazdem elektrycznym w Europie wśród klientów prywatnych.


Dacia Spring, grubo ponad 100 tysięcy zamówień od momentu premiery

W 2022 roku sprzedano 48 900 sztuk modelu Dacia Spring (o 75% więcej niż w 2021 roku). Dacia Spring stała się trzecim najczęściej sprzedawanym pojazdem elektrycznym w Europie wśród klientów prywatnych.


Niezależnie od tego, czy chodzi o bezemisyjną dostawę ostatniej mili, czy ogólnie o transport towarów, Dacia Spring to proste i niedrogie rozwiązanie Dacii. Bez tylnego siedzenia zapewniającego maksymalną pojemność bagażnika (1000 l), Spring może przewozić ponad 350 kg, zachowując ten sam zasięg co wersja VP (230 km) w cyklu mieszanym WLTP i do 305 km w cyklu miejskim WLTP. Z silnikiem ELECTRIC 45 (970 kg bez ładunku) lub ELECTRIC 65 (975 kg bez ładunku), Spring jest jedynym w pełni elektrycznym pojazdem w europejskiej Top 20 ważącym mniej niż tonę. Lekki akumulator (188 kg) sprawia, że jest to kompaktowy pojazd, którego wyprodukowanie wymaga mniej zasobów. Silnik zużywa zatem mniej energii do pracy w porównaniu z pojazdem elektrycznym o większej masie. 

 


Wraz z wprowadzeniem nowej wersji wyposażenia Spring Extreme Dacia zaprezentuje również całkowicie nowy silnik ELECTRIC 65 (65 KM / 48 kW). Dostępny tylko w Spring Extreme, nowy silnik jest połączony z nową unikalną skrzynią biegów (która zwielokrotnia moment obrotowy przenoszony na koła), zapewniając jednocześnie lepsze przyspieszenie i odzysk w szerokim zakresie. Dzięki całkowicie nowemu silnikowi ELECTRIC 65, Spring Extreme ma zasięg 220 km w cyklu mieszanym WLTP i 305 km w cyklu miejskim WLTP.

 

W sierpniu 2022 roku Green NCAP przyznał Dacii Spring najwyższą ocenę 5 gwiazdek. W swojej ocenie Green NCAP zmierzył efektywność energetyczną pojazdu oraz jego wpływ na jakość powietrza i globalne ocieplenie. Energooszczędny pojazd o niskim wpływie na środowisko: Spring wyróżniał się we wszystkich kategoriach.Każdy model Volvo z fabrycznym ograniczeniem prędkości do 180 km/h
Wiadomości | 20.05.20

Każdy model Volvo z fabrycznym ograniczeniem prędkości do 180 km/h

Firma Volvo Cars dotrzymała obietnicy złożonej w ubiegłym roku: wszystkie produkowane odtąd samochody mają elektronicznie ograniczoną prędkość maksymalną do 180 km/h. To działanie, bardziej radykalne niż prawo wielu krajów, jest elementem szerszej strategii. Jest nią walka o ograniczenie śmiertelnych ofiar wypadków drogowych oraz ciężko rannych do zera.

Mercedes-AMG SL Najnowsza edycja ikony marki
Wiadomości | 21.10.21

Mercedes-AMG SL Najnowsza edycja ikony marki

Już za parę dni odbędzie się cyfrowa premiera najnowszej edycji odnowionego roadstera Mercedes-AMG SL. Zobacz pierwsze wideo wnętrza pojazdu i sprawdź datę premiery.

Alfa Romeo przedstawia 4C Spider 33 Stradale Tributo
Tuning | 15.12.20

Alfa Romeo przedstawia 4C Spider 33 Stradale Tributo

Wykonany ręcznie w Modenie we Włoszech jest hołdem dla Alfa Romeo 33 Stradale z 1967 roku, legendarnego samochodu sportowego marki z silnikiem umieszczonym centralnie.