Wiadomości | 30.03.23

Dacia Spring, grubo ponad 100 tysięcy zamówień od momentu premiery

Zaprezentowana wiosną 2021 roku Dacia Spring stała się trzecim najczęściej sprzedawanym pojazdem elektrycznym w Europie wśród klientów prywatnych.


Dacia Spring, grubo ponad 100 tysięcy zamówień od momentu premiery

W 2022 roku sprzedano 48 900 sztuk modelu Dacia Spring (o 75% więcej niż w 2021 roku). Dacia Spring stała się trzecim najczęściej sprzedawanym pojazdem elektrycznym w Europie wśród klientów prywatnych.


Niezależnie od tego, czy chodzi o bezemisyjną dostawę ostatniej mili, czy ogólnie o transport towarów, Dacia Spring to proste i niedrogie rozwiązanie Dacii. Bez tylnego siedzenia zapewniającego maksymalną pojemność bagażnika (1000 l), Spring może przewozić ponad 350 kg, zachowując ten sam zasięg co wersja VP (230 km) w cyklu mieszanym WLTP i do 305 km w cyklu miejskim WLTP. Z silnikiem ELECTRIC 45 (970 kg bez ładunku) lub ELECTRIC 65 (975 kg bez ładunku), Spring jest jedynym w pełni elektrycznym pojazdem w europejskiej Top 20 ważącym mniej niż tonę. Lekki akumulator (188 kg) sprawia, że jest to kompaktowy pojazd, którego wyprodukowanie wymaga mniej zasobów. Silnik zużywa zatem mniej energii do pracy w porównaniu z pojazdem elektrycznym o większej masie. 

 


Wraz z wprowadzeniem nowej wersji wyposażenia Spring Extreme Dacia zaprezentuje również całkowicie nowy silnik ELECTRIC 65 (65 KM / 48 kW). Dostępny tylko w Spring Extreme, nowy silnik jest połączony z nową unikalną skrzynią biegów (która zwielokrotnia moment obrotowy przenoszony na koła), zapewniając jednocześnie lepsze przyspieszenie i odzysk w szerokim zakresie. Dzięki całkowicie nowemu silnikowi ELECTRIC 65, Spring Extreme ma zasięg 220 km w cyklu mieszanym WLTP i 305 km w cyklu miejskim WLTP.

 

W sierpniu 2022 roku Green NCAP przyznał Dacii Spring najwyższą ocenę 5 gwiazdek. W swojej ocenie Green NCAP zmierzył efektywność energetyczną pojazdu oraz jego wpływ na jakość powietrza i globalne ocieplenie. Energooszczędny pojazd o niskim wpływie na środowisko: Spring wyróżniał się we wszystkich kategoriach.Nowy Opel Mokka. Nowy elektryk zgubił X w nazwie
Wiadomości | 22.04.20

Nowy Opel Mokka. Nowy elektryk zgubił X w nazwie

Nowy Opel Mokka już na drogach. Nadal zakamuflowany, ale gotowy do pierwszych ważnych testów z inżynierami Opla. I jest elektryczny! Opel Mokka drugiej generacji jest zupełnie nowy, a jego nowoczesna technologia, w tym e-power, jest dokładnie testowana, konfigurowana i zatwierdzana przed wprowadzeniem na rynek. Nowa elektryczna Mokka dostępna od początku w sprzedaży jako samochód elektryczny z zasilaniem akumulatorowym. Testowana nadal w pełni zakamuflowana naprawdę ekscytująca.

Porsche poszerza gamę modeli Taycan
Elektryczne | 20.01.21

Porsche poszerza gamę modeli Taycan

Porsche wprowadza na rynek czwarty wariant swojej pierwszej całkowicie elektrycznej sportowej limuzyny z napędem na tylne koła i dwoma rozmiarami baterii.

Mercedes-AMG Driving Performance
Tuning | 31.03.21

Mercedes-AMG Driving Performance

Doświadczenia zdobyte podczas ścisłej współpracy z ekspertami Formuły 1 w Mercedes-AMG High Performance Powertrains i zespołem Mercedes-AMG Petronas F1 Team.