Tuning | 14.04.21

Nowy Nissan GT-R NISMO zaprezentowany w Japonii

Edycja specjalna ma nadwozie w kolorze Stealth Grey, 20-calowe kute felgi aluminiowe RAYS i unikalną maskę z przezroczystego włókna węglowego.

Nissan zaprezentował dziś najnowszą wersję Nissana GT-R NISMO, flagowego modelu GT-R firmy, reprezentującego ciągłą ewolucję w kierunku maksymalnej przyjemności z jazdy. Dostępność Nissana GT-R NISMO wraz ze specjalną edycją planuje się w Japonii w październiku.

 

Oba modele będą oferowane w nowym, ekskluzywnym dla NISMO kolorze nadwozia NISMO Stealth Grey, inspirowanym torami wyścigowymi, gdzie GT-R ustanowiły rekordy i rywalizowały na nich.

 

Edycja specjalna ma ekskluzywną maskę z przezroczystego powlekanego włókna węglowego. Rezygnacja z malowanej maski nie tylko odsłania skomplikowany splot z włókna węglowego, ale także zrzuca 100 gramów z tego już smukłego GT-R. Ekskluzywne dla tej edycji 20-calowe kute koła z aluminium Rays mają czerwony akcent, który pasuje do istniejących akcentów wokół nadwozia.

 

Po raz pierwszy nowe logo Nissana zaprezentowane na Nissanie Ariya zdobi tylną pokrywę bagażnika i kołpaki środkowe kół.

 

Kontynuując od obecnego Nissana GT-R NISMO, duże zaciski Brembo i węglowo-ceramiczne tarcze są największymi, jakie kiedykolwiek zamontowano w japońskim samochodzie wyczynowym: 410 mm z przodu i 390 mm z tyłu.

 

GT-R NISMO pozostaje najbardziej wydajnym samochodem Nissana, oferującym sprawdzoną w wyścigach technologię i ekscytujące wrażenia z jazdy. GT-R NISMO VR38DETT 3,8-litrowy twin turbo V6 z turbosprężarkami dostarczanymi z samochodu wyścigowego GT3 pozostaje sercem układu napędowego GT-R o mocy 441 kW (600 KM).

 

Wykonana na zamówienie specjalna edycja GT-R NISMO wykorzystuje nowe, precyzyjne, wyważone części, w tym pierścienie tłokowe, korbowody, wał korbowy, koło zamachowe, koło pasowe i sprężyny zaworowe ustawione z węższymi tolerancjami, zapewniając szybsze i szybsze obroty turbo szpulowanie.

 

Każdy silnik jest wykonywany ręcznie przez własnego technika takumi. Tabliczka certyfikacyjna takumi na silniku jest również w ekskluzywnym kolorze.

 

„GT-R NISMO zawsze był nieustannym dążeniem do maksymalnej przyjemności z jazdy” - powiedział Hiroshi Tamura, główny specjalista ds. Produktu GT-R. „Podchodzimy całościowo, poszukując precyzyjnych osiągów poprzez skrupulatną równowagę komponentów silnika i zmniejszonej masy oraz stopniowo rozwijając wygląd GT-R, aby zapewnić naszym klientom najwyższą równowagę mocy, osiągów i ekscytacji”.Światowa premiera nowego Lexusa ES
Premiery | 19.04.21

Światowa premiera nowego Lexusa ES

Całkowicie nowy Lexus ES siódmej generacji na nowo zdefiniował swój status wśród luksusowych sedanów klasy podstawowej.

Całkowicie nowa Skoda OCTAVIA PRO
Wiadomości | 09.03.21

Całkowicie nowa Skoda OCTAVIA PRO

Czwarta generacja modelu w specjalnej w wersji chińskiej, gdzie rozstaw osi został zwiększony w porównaniu do wersji europejskiej.

Specjalny model Mercedes-AMG SL 63 4MATIC+
Super Cars | 12.01.23

Specjalny model Mercedes-AMG SL 63 4MATIC+

Z okazji zakończenia sezonu Formuły 1 2022 Mercedes-AMG prezentuje specjalny model roadstera o wysokich osiągach, limitowany do 100 sztuk w ekskluzywnym dwukolorowym lakierze.