MotorSport | 31.05.23

W setną rocznicę 24-godzinnego wyścigu Le Mans, Alpine zaprezentuje swój przyszły Hypercar na 2024 rok

Alpine zaprezentuje również samochód pokazowy A290_β oraz koncepcyjny Alpenglow i limitowaną edycję A110 R Le Mans.


W setną rocznicę 24-godzinnego wyścigu Le Mans, Alpine zaprezentuje swój przyszły Hypercar na 2024 rok

Alpine potwierdza swoje ambicje w długodystansowych mistrzostwach świata, prezentując swój przyszły Hypercar na Le Mans 9 czerwca. Zgodnie z wejściem w kategorię LMP2, niebiesko-biało-czerwona marka opracowuje Hypercar (LMDh), który od przyszłego roku będzie startował w najwyższej klasie wyścigów długodystansowych. Aby uczcić setną rocznicę 24-godzinnego wyścigu Le Mans, Alpine zaprezentuje swój przyszły prototyp wyścigowy, który w 2024 roku będzie konkurował z największymi markami samochodowymi. marka A-arrow, która udowodniła swoją zdolność do zdobycia najbardziej prestiżowego tytułu ze wszystkich: zwycięstwo w 24-godzinnym wyścigu Le Mans Circuit.


Alpine zaprezentuje limitowaną edycję A110 R Le Mans 7 czerwca. Bazując na najbardziej radykalnym ze swoich A110, Alpine oddaje hołd najbardziej prestiżowemu wyścigowi długodystansowemu na świecie limitowaną edycją A110 R Le Mans.

 

Odsłonięty 9 maja w Bristolu, A290_β będzie wystawiany publicznie w Le Mans od 7 do 12 czerwca w Village, a następnie w Alpine Paddock Center. Samochód pokazowy jest prekursorem przyszłego elektrycznego miejskiego samochodu sportowego Alpine, który ma wejść do produkcji w 2024 roku. Jego matowobiały kolor odzwierciedla alpejski puder śnieżny. Jego sportowa linia sprawia, że jest w ciągłym ruchu, a jego świetlista sygnatura z czterema literami X czerpie inspirację z rajdów. Dzięki tej wersji beta A290 Alpine toruje drogę nowym codziennym doświadczeniom z samochodami sportowymi, jednocześnie rozpoczynając przejście na energię elektryczną, symbolizowane przez trzy samochody elektryczne w Dream Garage.

 

Alpine Alpenglow, samochód koncepcyjny zaprezentowany na Salonie Samochodowym w Paryżu w październiku ubiegłego roku, będzie wystawiany od 7 do 12 czerwca w Hydrogen Village wraz z Automobile Club de l'Ouest. Dzięki zadziwiającym proporcjom i nowej technologii ten futurystyczny samochód koncepcyjny jest wyposażony w napędzany wodorem silnik spalinowy i dwa cylindryczne zbiorniki wodoru o ciśnieniu 700 barów po obu stronach pojazduHyundai INSTER
Wiadomości | 03.07.24

Hyundai INSTER

Hyundai przedstawia w pełni elektrycznego INSTERA, nowy subkompaktowy miejski pojazd elektryczny segmentu A z docelowym zasięgiem do 355 km według WLTP

Limitowana edycja Porsche 911 w cenie 1 046 000 dolarów plus koszty transportu, opcje i podatki
Super Cars | 30.09.23

Limitowana edycja Porsche 911 w cenie 1 046 000 dolarów plus koszty transportu, opcje i podatki

Porsche zaprezentuje spektakularny samochód torowy dla entuzjastów i kolekcjonerów samochodów sportowych podczas Rennsport Reunion 7.

Buick przedstawia VELITE 6 plug-in hybrid EV dostępny na rynku chińskim
Premiery | 03.07.20

Buick przedstawia VELITE 6 plug-in hybrid EV dostępny na rynku chińskim

Buick ogłosił dziś, że dodaje hybrydowy pojazd elektryczny VELITE 6 (PHEV) do swojego nowego portfolio pojazdów energetycznych (NEV) w Chinach. Model ma zostać uruchomiony w tym miesiącu.