MotorSport | 31.05.23

W setną rocznicę 24-godzinnego wyścigu Le Mans, Alpine zaprezentuje swój przyszły Hypercar na 2024 rok

Alpine zaprezentuje również samochód pokazowy A290_β oraz koncepcyjny Alpenglow i limitowaną edycję A110 R Le Mans.


W setną rocznicę 24-godzinnego wyścigu Le Mans, Alpine zaprezentuje swój przyszły Hypercar na 2024 rok

Alpine potwierdza swoje ambicje w długodystansowych mistrzostwach świata, prezentując swój przyszły Hypercar na Le Mans 9 czerwca. Zgodnie z wejściem w kategorię LMP2, niebiesko-biało-czerwona marka opracowuje Hypercar (LMDh), który od przyszłego roku będzie startował w najwyższej klasie wyścigów długodystansowych. Aby uczcić setną rocznicę 24-godzinnego wyścigu Le Mans, Alpine zaprezentuje swój przyszły prototyp wyścigowy, który w 2024 roku będzie konkurował z największymi markami samochodowymi. marka A-arrow, która udowodniła swoją zdolność do zdobycia najbardziej prestiżowego tytułu ze wszystkich: zwycięstwo w 24-godzinnym wyścigu Le Mans Circuit.


Alpine zaprezentuje limitowaną edycję A110 R Le Mans 7 czerwca. Bazując na najbardziej radykalnym ze swoich A110, Alpine oddaje hołd najbardziej prestiżowemu wyścigowi długodystansowemu na świecie limitowaną edycją A110 R Le Mans.

 

Odsłonięty 9 maja w Bristolu, A290_β będzie wystawiany publicznie w Le Mans od 7 do 12 czerwca w Village, a następnie w Alpine Paddock Center. Samochód pokazowy jest prekursorem przyszłego elektrycznego miejskiego samochodu sportowego Alpine, który ma wejść do produkcji w 2024 roku. Jego matowobiały kolor odzwierciedla alpejski puder śnieżny. Jego sportowa linia sprawia, że jest w ciągłym ruchu, a jego świetlista sygnatura z czterema literami X czerpie inspirację z rajdów. Dzięki tej wersji beta A290 Alpine toruje drogę nowym codziennym doświadczeniom z samochodami sportowymi, jednocześnie rozpoczynając przejście na energię elektryczną, symbolizowane przez trzy samochody elektryczne w Dream Garage.

 

Alpine Alpenglow, samochód koncepcyjny zaprezentowany na Salonie Samochodowym w Paryżu w październiku ubiegłego roku, będzie wystawiany od 7 do 12 czerwca w Hydrogen Village wraz z Automobile Club de l'Ouest. Dzięki zadziwiającym proporcjom i nowej technologii ten futurystyczny samochód koncepcyjny jest wyposażony w napędzany wodorem silnik spalinowy i dwa cylindryczne zbiorniki wodoru o ciśnieniu 700 barów po obu stronach pojazduAudi RSQ8-R od ABT Sportsline czyli tuning na sterydach
Tuning | 15.08.20

Audi RSQ8-R od ABT Sportsline czyli tuning na sterydach

W 2021 roku ABT Sportsline będzie obchodzić 125. urodziny. Aby jeszcze bardziej zwiększyć oczekiwanie na rocznicę, teraz na każdy z tych lat przypada dokładnie jeden ABT RSQ8-R.

Honda przedstawiła dzisiaj odświeżony model Passport
Premiery | 22.09.21

Honda przedstawiła dzisiaj odświeżony model Passport

Nowa, wytrzymała konstrukcja zewnętrzna lepiej odzwierciedla prawdziwe możliwości terenowe, jak na krętych górskich drogach lub na autostradzie.

Toyota Hilux Arctic Trucks prawie niezniszczalny pick-up
Tuning | 22.07.21

Toyota Hilux Arctic Trucks prawie niezniszczalny pick-up

Toyota Polska we współpracy z firmą Arctic Trucks wprowadza do oferty nową specjalną wersję Hiluxa, przygotowaną do jazdy w wymagającym terenie.