Concept Cars | 20.03.24

Skoda Epiq, nowy elektryczny SUV marki

Skoda prezentuje nowy model z napędem elektrycznym, który ma zostać zaprezentowana w 2025 roku. Zaoferuje przestronne wnętrze i uzupełnią go nowe technologie i funkcje wspomagające.

Specjalnie zaprojektowana sylwetka samochodu podkreśla jego kluczowe cechy i charakterystykę. Przy długości 4,1 metra, miejski SUV Škoda Epiq będzie oferował mnóstwo miejsca dla pięciu osób i pojemność bagażnika do 490 litrów. Model w pełni wykorzystuje nowy język projektowania Modern Solid – wewnątrz i na zewnątrz, a także zaoferuje zasięg elektryczny około 400 kilometrów. Będzie to idealny wybór dla klientów rozpoczynających przygodę z e-mobilnością.

 

Język Modern Solid łączy w sobie solidność, funkcjonalność i oryginalność. Model Epiq wyróżnia się maską z nowym napisem Škoda. Jej czarna, błyszcząca osłona Tech-Deck Face jest nowoczesną reinterpretacją znanej kratki wlotu powietrza Škody i mieści urządzenia, takie jak: radar odległości oraz przednia kamera. Tech-Deck Face jest otoczony dwufunkcyjnymi elementami LED w kształcie litery T dla świateł do jazdy dziennej i kierunkowskazów. Przednie reflektory znajdują się niżej i wykorzystują technologię Matrix LED. Solidny przedni zderzak jest wyposażony w efektowny spojler w kolorze Unique Dark Chrome. Bok auta wyróżnia się wysoką, opadającą linią, która oddziela część nadwozia od reszty karoserii i podkreśla sylwetkę samochodu. Nadkola wyróżniają się efektownym wykończeniem i kryją aerodynamicznie zoptymalizowane koła. Niska, łagodnie opadająca linia dachu łączy się ze spojlerem, zapewniając optymalną wydajność aerodynamiczną. Z tyłu znajduje się również solidny zderzak i napis Škoda w kolorze Unique Dark Chrome na tylnej klapie. Minimalistyczny wygląd zaprojektowanej Škody Epiq podkreśla matowy, metaliczny lakier w jasnym odcieniu Moon White. Autu atrakcyjności dodają pomarańczowe detale na relingach dachowych i kołach, a także na przednim i tylnym zderzaku.

 

Škoda Epiq będzie kamieniem milowym w historii Škody, co podkreśla jej charakterystyczna i łatwo rozpoznawalna nazwa. Doskonale wpisuje się ona w nomenklaturę modeli SUV-ów BEV marki Škoda: litera E na początku oznacza auto z napędem elektrycznym, a litera Q na końcu identyfikuje je jako członka rodziny SUV-ów marki. Škoda Epiq pochodzi od starożytnego greckiego słowa „epos”, które oznacza „słowo” lub „werset”, ale także „opowieść” lub „wiersz”. Nazwa ta wywołuje pozytywne skojarzenia, takie jak: niesamowity, wspaniały, nadzwyczajny i niezwykły. Dzięki przemyślanym funkcjom i wszechstronności, Škoda Epiq ma na celu zaspokojenie potrzeb zarówno klientów zorientowanych na rodzinę, jak i na aktywny styl życia. Miejski SUV będzie produkowany w Pampelunie w Hiszpanii jako wspólny projekt rozwojowy i produkcyjny przedstawicieli Brand Group Core – Škody, Cupry i Volkswagena. Škoda jest zaangażowana w inwestowanie miliardów euro w transformację w kierunku e-mobilności w nadchodzących latach. Pierwszym pojazdem z napędem elektrycznym, który zostanie wprowadzony na rynek w ramach nadchodzącej kampanii, będzie kompaktowy SUV Elroq, który zadebiutuje jeszcze w tym rokuNowy Jeep Wrangler przewrócił się podczas ostatnich testów zderzeniowych, nie raz, ale dwa razy
Wiadomości | 08.05.20

Nowy Jeep Wrangler przewrócił się podczas ostatnich testów zderzeniowych, nie raz, ale dwa razy

Insurance Institute for Highway Safety (IIHS) opublikował nowy filmik pokazujący, jak Jeep Wrangler przechyla się podczas testu zderzenia czołowego po stronie kierowcy - po raz pierwszy tak się stało.

Premiera nowego Lexusa IS, kompaktowy sportowy sedan RWD
Premiery | 16.06.20

Premiera nowego Lexusa IS, kompaktowy sportowy sedan RWD

Kontynuując długą pogoń za radością z jazdy, nowy IS przesuwa granice dynamicznych osiągów.

SsangYong opublikował projekt swojego SUV-a nowej generacji
Wiadomości | 27.07.21

SsangYong opublikował projekt swojego SUV-a nowej generacji

Pod nazwą kodową X200, nowy samochód niesie ze sobą nowo stworzoną wizję i filozofię projektową marki, prezentując wartość i przyszły kierunek nowych produktów.