Concept Cars | 20.03.24

Skoda Epiq, nowy elektryczny SUV marki

Skoda prezentuje nowy model z napędem elektrycznym, który ma zostać zaprezentowana w 2025 roku. Zaoferuje przestronne wnętrze i uzupełnią go nowe technologie i funkcje wspomagające.

Specjalnie zaprojektowana sylwetka samochodu podkreśla jego kluczowe cechy i charakterystykę. Przy długości 4,1 metra, miejski SUV Škoda Epiq będzie oferował mnóstwo miejsca dla pięciu osób i pojemność bagażnika do 490 litrów. Model w pełni wykorzystuje nowy język projektowania Modern Solid – wewnątrz i na zewnątrz, a także zaoferuje zasięg elektryczny około 400 kilometrów. Będzie to idealny wybór dla klientów rozpoczynających przygodę z e-mobilnością.

 

Język Modern Solid łączy w sobie solidność, funkcjonalność i oryginalność. Model Epiq wyróżnia się maską z nowym napisem Škoda. Jej czarna, błyszcząca osłona Tech-Deck Face jest nowoczesną reinterpretacją znanej kratki wlotu powietrza Škody i mieści urządzenia, takie jak: radar odległości oraz przednia kamera. Tech-Deck Face jest otoczony dwufunkcyjnymi elementami LED w kształcie litery T dla świateł do jazdy dziennej i kierunkowskazów. Przednie reflektory znajdują się niżej i wykorzystują technologię Matrix LED. Solidny przedni zderzak jest wyposażony w efektowny spojler w kolorze Unique Dark Chrome. Bok auta wyróżnia się wysoką, opadającą linią, która oddziela część nadwozia od reszty karoserii i podkreśla sylwetkę samochodu. Nadkola wyróżniają się efektownym wykończeniem i kryją aerodynamicznie zoptymalizowane koła. Niska, łagodnie opadająca linia dachu łączy się ze spojlerem, zapewniając optymalną wydajność aerodynamiczną. Z tyłu znajduje się również solidny zderzak i napis Škoda w kolorze Unique Dark Chrome na tylnej klapie. Minimalistyczny wygląd zaprojektowanej Škody Epiq podkreśla matowy, metaliczny lakier w jasnym odcieniu Moon White. Autu atrakcyjności dodają pomarańczowe detale na relingach dachowych i kołach, a także na przednim i tylnym zderzaku.

 

Škoda Epiq będzie kamieniem milowym w historii Škody, co podkreśla jej charakterystyczna i łatwo rozpoznawalna nazwa. Doskonale wpisuje się ona w nomenklaturę modeli SUV-ów BEV marki Škoda: litera E na początku oznacza auto z napędem elektrycznym, a litera Q na końcu identyfikuje je jako członka rodziny SUV-ów marki. Škoda Epiq pochodzi od starożytnego greckiego słowa „epos”, które oznacza „słowo” lub „werset”, ale także „opowieść” lub „wiersz”. Nazwa ta wywołuje pozytywne skojarzenia, takie jak: niesamowity, wspaniały, nadzwyczajny i niezwykły. Dzięki przemyślanym funkcjom i wszechstronności, Škoda Epiq ma na celu zaspokojenie potrzeb zarówno klientów zorientowanych na rodzinę, jak i na aktywny styl życia. Miejski SUV będzie produkowany w Pampelunie w Hiszpanii jako wspólny projekt rozwojowy i produkcyjny przedstawicieli Brand Group Core – Škody, Cupry i Volkswagena. Škoda jest zaangażowana w inwestowanie miliardów euro w transformację w kierunku e-mobilności w nadchodzących latach. Pierwszym pojazdem z napędem elektrycznym, który zostanie wprowadzony na rynek w ramach nadchodzącej kampanii, będzie kompaktowy SUV Elroq, który zadebiutuje jeszcze w tym rokuToyota GAZOO Racing zaprezentuje GR GT3 Concept
Concept Cars | 11.01.22

Toyota GAZOO Racing zaprezentuje GR GT3 Concept

Podczas Tokyo Auto Salon 2022 Toyota pokaże światową premierę nowego wyścigowego samochodu koncepcyjnego.

Aston Martin rozpoczyna kampanię No Time To Die
Wiadomości | 31.08.21

Aston Martin rozpoczyna kampanię No Time To Die

Na miesiąc do premiery 25. filmu o Bondzie Aston Martin rozpoczął dziś kampanię No Time To Die z ekskluzywnym pokazem spotu telewizyjnego. Wideo.

Opel prezentuje nowe Combo
Wiadomości | 09.11.23

Opel prezentuje nowe Combo

Opel opublikował dziś szczegółowe informacje na temat nowego lekkiego samochodu dostawczego Combo, który będzie dostępny z napędem elektrycznym oraz z silnikami benzynowymi i wysokoprężnymi.