MotorSport | 02.03.23

Co trzeba zrobić, aby zostać oficjalnym samochodem medycznym Formuły 1?

Aston Martin DBX707, najmocniejszy luksusowy SUV na świecie, jest nowym oficjalnym samochodem medycznym FIA Formuły 1.

Kiedy w najbliższą niedzielę zgasną światła rozpoczęcia sezonu 2023 FIA Formula 1 World Championship w Bahrajnie, Aston Martin zwiększy intensywność, uwalniając moc najpotężniejszego ultraluksusowego SUV-a na świecie , DBX707, jako oficjalny samochód medyczny FIA Formuły 1.

 

Doceniony przez krytyków DBX707 otrzymał znaczące ulepszenia silnika, skrzyni biegów, zawieszenia i hamulców, dzięki którym marka Aston Martin osiągnęła szczyt osiągów SUV-ów. Dodaj do tego wyjątkową dynamikę, nową imponującą stylistykę nadwozia i ulepszone wnętrze, a DBX707 stanie się punktem, w którym osiągi spotykają się z luksusem. To najszybszy, najmocniejszy, najlepiej prowadzący się i najbardziej wciągający samochód w swoim rodzaju.

 

Odpowiedzialny za kluczowe zadanie transportu medyków sportowych na miejsce zdarzenia, poprzedni samochód medyczny DBX miał swój udział w akcji w ciągu ostatnich dwóch sezonów Grand Prix, a teraz DBX707 jest gotowy, aby zająć swoje naturalne miejsce na największych torach świata.

 

Osiągając 0-60 mil na godzinę w zaledwie 3,1 sekundy, DBX707 może pochwalić się mocą 707 KM i momentem obrotowym 900 NM. Kierowcy Oficjalnego Samochodu Medycznego Formuły 1, zaprojektowani z dużą dozą charakteru i przekonujących możliwości, będą teraz mogli dostarczać medyków tam, gdzie są potrzebni, szybciej niż wcześniej.

 


Jednym z kluczowych ulepszeń jest wprowadzenie nowej przekładni z mokrym sprzęgłem, zapewniającej zauważalnie szybszą zmianę biegów i ulepszoną zdolność startu znaną jako „Race Start”, która jest gotowa i czeka na wezwanie do działania od kontroli wyścigu. Pirelli, globalny partner ds. opon Formuły 1, będący również kluczem do dynamicznego wyczucia samochodu, dostarcza specjalnie opracowane opony P Zero, które podkreślają ukierunkowanie DBX707 na kierowcę.

 

DBX707 będzie w pełni przystosowany i wyposażony do pełnienia roli oficjalnego samochodu medycznego FIA. Niezbędny sprzęt, taki jak gaśnice, torby medyczne i defibrylator, ma swoje własne miejsce w DBX707, więc łatwo jest sprawdzić, czy wszystko jest na pokładzie. Samochód jest wyposażony w homologowane przez FIA fotele wyścigowe, każdy z sześciopunktowymi pasami wyścigowymi, ponieważ będzie prowadzony do granic możliwości na torze. Pasażerowie będą mieli dostęp do komunikacji z Race Control i będą mogli zobaczyć nie tylko system FIA Marshalling, ale także dane biometryczne kierowców F1 i obrazy telewizyjne na żywo, co pozwoli na wczesną ocenę każdego incydentu.KIA zapowiada nowy elektryczny model
Wiadomości | 10.05.21

KIA zapowiada nowy elektryczny model

Koreański producent podał pierwsze informacje na temat całkowicie nowego elektrycznego modelu, który będzie miał premierę...

Ferrari oficjalnie zapowiedziało premierę nowego modelu
Wiadomości | 16.06.21

Ferrari oficjalnie zapowiedziało premierę nowego modelu

Nowe hybrydowe Ferrari będzie bezpośrednim rywalem McLarena Artura. Sprawdź datę premiery.

Mercedes-Benz EQA Digital World Premiere
Wiadomości | 16.01.21

Mercedes-Benz EQA Digital World Premiere

Kompaktowy elektryczny SUV będzie dostępny u europejskich dealerów Mercedes-Benz wiosną 2021 roku.