Premiery | 15.07.20

W pełni elektryczny nowy crossover Nissan Ariya. Światowa premiera online

Nissan zaprezentował dziś światu zupełnie nowy elektryczny crossover Nissana Ariya, wyznaczając nowy rozdział dla pojazdów elektrycznych Nissana. Premiera EV odbyła się na całym świecie poprzez wirtualne wydarzenie, które odbędzie się w wkrótce otwartym pawilonie Nissan w Jokohamie.

Nissan Ariya opiera się w dużej mierze na podobnie nazwanym pojeździe koncepcyjnym, zaprezentowanym podczas Tokyo Motor Show w 2019 r. I po raz pierwszy wspomniany w IMx podczas Tokyo Motor Show 2017. To pierwszy model produkcyjny, który reprezentuje nową zelektryfikowaną tożsamość marki Nissana, wyznaczając ścieżkę do nowej ery motoryzacyjnej, w której elektryfikacja, zoptymalizowane opakowanie platformy i płynna technologia AI pojazdów staną się standardem.

Dzięki w 100% elektrycznemu układowi napędowemu Ariya obiecuje duże przyspieszenie i płynną, cichą pracę. Kierowcy i pasażerowie mogą zrelaksować się i cieszyć się jazdą dzięki autonomicznej technologii jazdy, asystentowi na poziomie konsjerża, bezproblemowej łączności i przestronnemu wnętrzu przypominającemu salon. Przy szacowanym zasięgu do 610 kilometrów bezkompromisowa Ariya jest idealna na codzienne dojazdy i weekendowe wycieczki drogowe.

Dyrektor generalny Makoto Uchida i dyrektor operacyjny Ashwani Gupta zaprezentowali globalną publiczność Ariya podczas wydarzenia transmitowanego na żywo w nowym pawilonie Nissan w Jokohamie.

„Nissan Ariya to naprawdę piękny i niezwykły samochód”, powiedział Gupta. „Pozwala iść dalej, łatwiej i wygodniej. Ariya ma zaimponować i wyrazić to, do czego dąży Nissan - aby życie naszych klientów było lepsze ”.

Zupełnie nowy Nissan Ariya zostanie wprowadzony do sprzedaży w Japonii w połowie 2021 r. Będzie wyceniony na około 5 milionów jenów (185 000 zł). Ariya ma trafić do sprzedaży w Europie, Ameryce Północnej i Chinach do końca 2021 roku.

 Chciałbyś poprowadzić legendarny bolid F1?
Wiadomości | 24.04.23

Chciałbyś poprowadzić legendarny bolid F1?

Jazda za kierownicą prawdziwego bolidu Formuły 1. Prawdziwa gratka dla miłośników motoryzacji oraz niecodzienna szansa, aby poprowadzić legendarny bolid F1 Mod Williams FW29.

Mercedes-AMG GT Black Series po raz pierwszy jako oficjalny samochód bezpieczeństwa F1
MotorSport | 09.03.22

Mercedes-AMG GT Black Series po raz pierwszy jako oficjalny samochód bezpieczeństwa F1

Seria AMG GT Black ma wszystkie niezbędne kwalifikacje do ciężkiej pracy na najwyższym poziomie sportów motorowych.

Jaki był najlepiej sprzedający się kompaktowy SUV w Europie w 2022 roku?
Wiadomości | 23.02.23

Jaki był najlepiej sprzedający się kompaktowy SUV w Europie w 2022 roku?

150 803 zarejestrowanych egzemplarzy w Europie według JATO Dynamics, globalnego dostawcę analiz biznesowych dla branży motoryzacyjnej.