Premiery | 15.07.20

W pełni elektryczny nowy crossover Nissan Ariya. Światowa premiera online

Nissan zaprezentował dziś światu zupełnie nowy elektryczny crossover Nissana Ariya, wyznaczając nowy rozdział dla pojazdów elektrycznych Nissana. Premiera EV odbyła się na całym świecie poprzez wirtualne wydarzenie, które odbędzie się w wkrótce otwartym pawilonie Nissan w Jokohamie.

Nissan Ariya opiera się w dużej mierze na podobnie nazwanym pojeździe koncepcyjnym, zaprezentowanym podczas Tokyo Motor Show w 2019 r. I po raz pierwszy wspomniany w IMx podczas Tokyo Motor Show 2017. To pierwszy model produkcyjny, który reprezentuje nową zelektryfikowaną tożsamość marki Nissana, wyznaczając ścieżkę do nowej ery motoryzacyjnej, w której elektryfikacja, zoptymalizowane opakowanie platformy i płynna technologia AI pojazdów staną się standardem.

Dzięki w 100% elektrycznemu układowi napędowemu Ariya obiecuje duże przyspieszenie i płynną, cichą pracę. Kierowcy i pasażerowie mogą zrelaksować się i cieszyć się jazdą dzięki autonomicznej technologii jazdy, asystentowi na poziomie konsjerża, bezproblemowej łączności i przestronnemu wnętrzu przypominającemu salon. Przy szacowanym zasięgu do 610 kilometrów bezkompromisowa Ariya jest idealna na codzienne dojazdy i weekendowe wycieczki drogowe.

Dyrektor generalny Makoto Uchida i dyrektor operacyjny Ashwani Gupta zaprezentowali globalną publiczność Ariya podczas wydarzenia transmitowanego na żywo w nowym pawilonie Nissan w Jokohamie.

„Nissan Ariya to naprawdę piękny i niezwykły samochód”, powiedział Gupta. „Pozwala iść dalej, łatwiej i wygodniej. Ariya ma zaimponować i wyrazić to, do czego dąży Nissan - aby życie naszych klientów było lepsze ”.

Zupełnie nowy Nissan Ariya zostanie wprowadzony do sprzedaży w Japonii w połowie 2021 r. Będzie wyceniony na około 5 milionów jenów (185 000 zł). Ariya ma trafić do sprzedaży w Europie, Ameryce Północnej i Chinach do końca 2021 roku.

 Hyundai Motorsport przedstawia nowy samochód rajdowy i20 N Rally2
Tuning | 21.10.20

Hyundai Motorsport przedstawia nowy samochód rajdowy i20 N Rally2

Hyundai Motorsport Customer Racing ujawnił i20 N Rally2, nowy samochód rajdowy przeznaczony dla prywatnych zespołów i kierowców biorących udział w międzynarodowych, krajowych i regionalnych seriach rajdowych.

Nowy Jeep Compass teraz bardziej zaawansowany technologicznie i połączony
Wiadomości | 15.05.20

Nowy Jeep Compass teraz bardziej zaawansowany technologicznie i połączony

Można już składać zamówienia na nowego Jeepa Compass, zbudowany na rynek europejski w fabryce FCA Melfi we Włoszech. Nowy model jest teraz produkowany we Włoszech, dzięki czemu Jeep gwarantuje średni czas dostawy z fabryki około trzech tygodni, a jednocześnie oferuje szereg zaawansowanych przyjaznych dla użytkownika technologii, które zapewniają bardziej wydajne, wygodne i połączone codzienne wrażenia z jazdy.

Crossover LEXUS UX. Pierwszy wytatuowany samochód
Wiadomości | 06.04.20

Crossover LEXUS UX. Pierwszy wytatuowany samochód

LEXUS jako pierwszy na świecie zaprezentował pierwszy wytatuowany samochód, model UX bo o nim mowa został wytatuowany przez londyńską tatuażystę, Claudia De Sabe.