Premiery | 15.07.20

W pełni elektryczny nowy crossover Nissan Ariya. Światowa premiera online

Nissan zaprezentował dziś światu zupełnie nowy elektryczny crossover Nissana Ariya, wyznaczając nowy rozdział dla pojazdów elektrycznych Nissana. Premiera EV odbyła się na całym świecie poprzez wirtualne wydarzenie, które odbędzie się w wkrótce otwartym pawilonie Nissan w Jokohamie.

Nissan Ariya opiera się w dużej mierze na podobnie nazwanym pojeździe koncepcyjnym, zaprezentowanym podczas Tokyo Motor Show w 2019 r. I po raz pierwszy wspomniany w IMx podczas Tokyo Motor Show 2017. To pierwszy model produkcyjny, który reprezentuje nową zelektryfikowaną tożsamość marki Nissana, wyznaczając ścieżkę do nowej ery motoryzacyjnej, w której elektryfikacja, zoptymalizowane opakowanie platformy i płynna technologia AI pojazdów staną się standardem.

Dzięki w 100% elektrycznemu układowi napędowemu Ariya obiecuje duże przyspieszenie i płynną, cichą pracę. Kierowcy i pasażerowie mogą zrelaksować się i cieszyć się jazdą dzięki autonomicznej technologii jazdy, asystentowi na poziomie konsjerża, bezproblemowej łączności i przestronnemu wnętrzu przypominającemu salon. Przy szacowanym zasięgu do 610 kilometrów bezkompromisowa Ariya jest idealna na codzienne dojazdy i weekendowe wycieczki drogowe.

Dyrektor generalny Makoto Uchida i dyrektor operacyjny Ashwani Gupta zaprezentowali globalną publiczność Ariya podczas wydarzenia transmitowanego na żywo w nowym pawilonie Nissan w Jokohamie.

„Nissan Ariya to naprawdę piękny i niezwykły samochód”, powiedział Gupta. „Pozwala iść dalej, łatwiej i wygodniej. Ariya ma zaimponować i wyrazić to, do czego dąży Nissan - aby życie naszych klientów było lepsze ”.

Zupełnie nowy Nissan Ariya zostanie wprowadzony do sprzedaży w Japonii w połowie 2021 r. Będzie wyceniony na około 5 milionów jenów (185 000 zł). Ariya ma trafić do sprzedaży w Europie, Ameryce Północnej i Chinach do końca 2021 roku.

 Ostatnie Lamborghini Aventador LP 780-4 Ultimae
Wiadomości | 13.10.22

Ostatnie Lamborghini Aventador LP 780-4 Ultimae

Ostatni Aventador w wersji Ultimae Roadster sygnalizuje zakończenie produkcji silnika spalinowego Lamborghini V12. Stworzony w hołdzie wyjątkowemu Miura Roadster.

Światowa premiera - ekstremalnie sportowy Bugatti Bolide
Super Cars | 28.10.20

Światowa premiera - ekstremalnie sportowy Bugatti Bolide

Bugatti opracował ekstremalnie skoncentrowany na torze hipersportowy samochód o niespotykanym stosunku masy do mocy wynoszącym zaledwie 0,67 kg na PS?

Całkowicie nowy Renault Espace
Premiery | 28.03.23

Całkowicie nowy Renault Espace

Renault prezentuje model Espace szóstej generacji, nowy klimatyczny SUV dla 5 lub 7 osób, który dołączy do gamy liderów marki w segmentach C i D.