Super Cars | 11.02.21

LOTUS Evija z prestiżową nagrodą

Doceniony w prestiżowym konkursie International Design Awards, zdobywając nagrodę w kategorii Product Design of the Year.


LOTUS Evija z prestiżową nagrodą

W pełni elektryczny hipersamochód Lotus Evija został doceniony w prestiżowych konkursach International Design Awards (IDAs), zdobywając nagrodę w kategorii „Product Design of the Year”.

 

Założone w 2007 roku przez grupę czołowych międzynarodowych projektantów, wizjonerów i przedsiębiorców w odpowiedzi na brak nagród za czysty design w swojej dziedzinie, IDA mają prawdziwie globalny profil. Celebrują inteligentne i zrównoważone projekty multidyscyplinarne, promując wyjątkową kreatywność, jednocześnie odkrywając pojawiające się talenty.

 

Nagroda została przyznana firmie Lotus po wyłonieniu jej przez jury panelowe reprezentujące każdą z pięciu różnych dyscyplin IDA - architekturę, modę, wnętrza, produkt i projektowanie graficzne. Jurorzy ocenili zgłoszenia z ponad 80 krajów, z których każdy odznaczał się najwyższym standardem wzornictwa. Evija została uhonorowana za zapierającą dech w piersiach zdolność do przekraczania granic projektowania motoryzacyjnego.

 

Członkowie jury IDA skomentowali, że Lotus Evija „toruje drogę do bardziej zrównoważonej przyszłości, jednocześnie ucieleśniając wyjątkową aerodynamiczną estetykę” i że „dzięki uwodzicielskiemu stylowi Evija jest najbardziej ekologicznym samochodem premium na świecie”.

 

Lotus Evija został zbudowany w prostym celu - być absolutnym szczytem światowej klasy inżynierii i najpotężniejszym samochodem sportowym „For The Drivers”. Wykorzystuje wiedzę techniczną Lotus, dopracowywaną przez ponad siedem dekad, aby stworzyć mistrzowską klasę doskonałości motoryzacyjnej.

 

Russell Carr, dyrektor ds. Projektowania w Lotus, powiedział: „Wszyscy w Lotus są zaszczyceni otrzymaniem tej nagrody. Evija to niezwykle ważny samochód dla Lotus; jest inspirowany naszą innowacyjną przeszłością i jest ostatecznym wyrazem intencji naszej ambitnej i ekscytującej przyszłości. Wyznacza również standard nowego języka projektowania Lotus. ”

 

Aby uczcić nagrodę IDA, Lotus opublikował zestaw nowych zdjęć Lotus Evija. Kręcone na ulicach Londynu przed obecnymi ograniczeniami dotyczącymi blokady w Wielkiej Brytanii, ujawniają każdy aspekt oszałamiającego projektu hipersamochodu.Unikalny prototyp Maserati MC20 dedykowany Sir Stirlingowi Mossowi
Super Cars | 14.05.20

Unikalny prototyp Maserati MC20 dedykowany Sir Stirlingowi Mossowi

Trwają testy nowego super samochodu sportowego Maserati, będzie hołdem dla Sir Stirlinga Mossa, brytyjskiego asa wyścigowego, który zmarł 12 kwietnia w wieku 90 lat.

Zobacz jak Czinger 21C bije rekord okrążenia
Super Cars | 19.10.21

Zobacz jak Czinger 21C bije rekord okrążenia

Czinger Vehicles wykorzystuje rewolucyjne technologie projektowania i produkcji do budowy najnowocześniejszych, homologowanych pojazdów o wysokich osiągach.

LADA chce umocnić swoją wiodącą pozycję w Rosji
Wiadomości | 18.01.21

LADA chce umocnić swoją wiodącą pozycję w Rosji

LADA wzmacnia swój plan produktowy o 4 zupełnie nowe modele do 2025 roku w tym Nivę nowej generacji w 2024 roku i nowy pojazd w segmencie C-SUV.