Super Cars | 11.02.21

LOTUS Evija z prestiżową nagrodą

Doceniony w prestiżowym konkursie International Design Awards, zdobywając nagrodę w kategorii Product Design of the Year.


LOTUS Evija z prestiżową nagrodą

W pełni elektryczny hipersamochód Lotus Evija został doceniony w prestiżowych konkursach International Design Awards (IDAs), zdobywając nagrodę w kategorii „Product Design of the Year”.

 

Założone w 2007 roku przez grupę czołowych międzynarodowych projektantów, wizjonerów i przedsiębiorców w odpowiedzi na brak nagród za czysty design w swojej dziedzinie, IDA mają prawdziwie globalny profil. Celebrują inteligentne i zrównoważone projekty multidyscyplinarne, promując wyjątkową kreatywność, jednocześnie odkrywając pojawiające się talenty.

 

Nagroda została przyznana firmie Lotus po wyłonieniu jej przez jury panelowe reprezentujące każdą z pięciu różnych dyscyplin IDA - architekturę, modę, wnętrza, produkt i projektowanie graficzne. Jurorzy ocenili zgłoszenia z ponad 80 krajów, z których każdy odznaczał się najwyższym standardem wzornictwa. Evija została uhonorowana za zapierającą dech w piersiach zdolność do przekraczania granic projektowania motoryzacyjnego.

 

Członkowie jury IDA skomentowali, że Lotus Evija „toruje drogę do bardziej zrównoważonej przyszłości, jednocześnie ucieleśniając wyjątkową aerodynamiczną estetykę” i że „dzięki uwodzicielskiemu stylowi Evija jest najbardziej ekologicznym samochodem premium na świecie”.

 

Lotus Evija został zbudowany w prostym celu - być absolutnym szczytem światowej klasy inżynierii i najpotężniejszym samochodem sportowym „For The Drivers”. Wykorzystuje wiedzę techniczną Lotus, dopracowywaną przez ponad siedem dekad, aby stworzyć mistrzowską klasę doskonałości motoryzacyjnej.

 

Russell Carr, dyrektor ds. Projektowania w Lotus, powiedział: „Wszyscy w Lotus są zaszczyceni otrzymaniem tej nagrody. Evija to niezwykle ważny samochód dla Lotus; jest inspirowany naszą innowacyjną przeszłością i jest ostatecznym wyrazem intencji naszej ambitnej i ekscytującej przyszłości. Wyznacza również standard nowego języka projektowania Lotus. ”

 

Aby uczcić nagrodę IDA, Lotus opublikował zestaw nowych zdjęć Lotus Evija. Kręcone na ulicach Londynu przed obecnymi ograniczeniami dotyczącymi blokady w Wielkiej Brytanii, ujawniają każdy aspekt oszałamiającego projektu hipersamochodu.Najpiękniejszy kabriolet na świecie wg Lexusa, LC Convertible
Wiadomości | 21.04.20

Najpiękniejszy kabriolet na świecie wg Lexusa, LC Convertible

Zespół odpowiedzialny za projekt Lexusa LC Convertible miał jasno określoną misję: stworzyć najpiękniejszy na świecie samochód z otwartym dachem. Deklaracja brzmiała jednoznacznie, ale takie zadanie to przecież ogromne wyzwanie. Lexus zdecydował, że nowy samochód powinien zachować istotne motywy stylistyczne modelu LC coupe, zdobywcy wielu międzynarodowych nagród za przyciągającą spojrzenia, wyrafinowaną stylistykę.

Premiera rajdowej ikony, nowego Subaru WRX piątej generacji
Premiery | 10.09.21

Premiera rajdowej ikony, nowego Subaru WRX piątej generacji

Subaru of America przedstawił dzisiaj zupełnie nowy model WRX z najbardziej zaawansowanymi funkcjami, wyglądem i wydajnością w swojej prawie 20-letniej historii.

Jak zmieniły się przepisy dotyczące kar za wykroczenia drogowe?
Wiadomości | 03.01.22

Jak zmieniły się przepisy dotyczące kar za wykroczenia drogowe?

Od pierwszego stycznia 2022 roku zacznie obowiązywać tzw. ustawa mandatowa ale część przepisów będzie obowiązywać dopiero w drugiej połowie 2022 roku.