Premiery | 30.09.21

Oficjalna premiera luksusowego elektryka Genesis GV60

Genesis zaprezentował swój pierwszy dedykowany pojazd elektryczny, GV60, model, który uosabia drogę marki w kierunku elektryfikacji. Wideo.

W czwartek, 30 września, Genesis zorganizowało online wydarzenie GV60 Digital World Premiere. Podczas wydarzenia marka zaprezentowała na kanale Genesis Worldwide YouTube, który przybliżył światu filozofię projektowania i kluczowe wartości produktu GV60.

GV60 podąża za tym samym schematem nazewnictwa modeli, co istniejąca linia Genesis, podkreślając ciągłe zaangażowanie marki w swoje wartości nawet po elektryfikacji. Pojazd wyznacza również początek „składu luksusowych marek, które wchodzą w interakcję z kierowcami”, co zostało zaprezentowane podczas ogłoszenia wizji marki 2 września.


„GV60 to pierwszy dedykowany model EV o najbardziej dynamicznym designie, reprezentujący elektryfikację Genesis. Ustanowi nowy standard dla luksusowych pojazdów elektrycznych z potężnymi osiągami i różnymi kluczowymi funkcjami, które są emocjonalnie związane z klientami” – powiedział Jay Chang, Global Head of Genesis.

GV60 to samochód elektryczny o wysokich osiągach o eleganckim i atletycznym wyglądzie pojazdu użytkowego typu crossover coupe (CUV), który rozszerza tożsamość projektową Genesis „Athletic Elegance” na zrównoważoną, luksusową przestrzeń. Konstrukcja przedniej części pojazdu z lampami Two Lines doskonale uzupełnia wyrafinowaną i obszerną karoserię pojazdu. Kultowy i natychmiast rozpoznawalny dwuliniowy design jest symbolem pojazdów Genesis. Sylwetka coupe, opływowa od maski do spojlera, wzmacnia bardziej atletyczny profil z krótkim zwisem i długim rozstawem osi wynoszącym 2900 mm.


Ponadto GV60 podkreśla swój nowoczesny wygląd cyfrowymi lusterkami bocznymi i elektrycznymi klamkami drzwi. Klamki wysuwają się automatycznie, gdy kierowca zbliża się do samochodu ze swoim inteligentnym kluczykiem. Z tyłu GV60 profil dachu coupe kończy się charakterystycznym spojlerem ze stałym skrzydłem. Objętość barków tylnego błotnika podkreśla sylwetkę boczną pojazdu, dodatkowo podkreślając jego dynamiczny wizerunek samochodu elektrycznego o wysokich osiągach. Wykończeniem tylnej części GV60 są charakterystyczne dla Genesis lampy Two Line.

 

GV60 to pierwszy pojazd Genesis zbudowany na dedykowanej platformie EV, znanej jako Electric-Global Modular Platform (E-GMP), oznaczającej dążenie marki do elektryfikacji. Jest dostępny w trzech modelach: standardowym modelu z napędem na tylne koła, standardowym modelu z napędem na cztery koła i modelu wyczynowym z napędem na cztery koła. Każdy model jest wyposażony w akumulator o pojemności 77,4 kWh, a standardowy model RWD zapewnia maksymalny zasięg jazdy 451 km na jednym ładowaniu.


Standardowy model RWD jest wyposażony w silnik o maksymalnej mocy 168 kW i maksymalnym momencie obrotowym 350 Nm. Standardowy model AWD jest wyposażony w silnik o mocy 160 kW na koła tylne i silnik o mocy 74 kW na koła przednie, zapewniając całkowitą moc 234 kW, maksymalny moment obrotowy 605 Nm i maksymalny zasięg 400 km na jednym ładowaniu.


Model o wysokich osiągach wyposażony jest w dwa silniki o mocy 160 kW na przednie i tylne koła, zapewniające całkowitą moc 320 kW, maksymalny moment obrotowy 605 Nm i maksymalny zasięg jazdy 368 km na jednym ładowaniu. Jest to idealna opcja dla klientów szukających przyjemności z jazdy.


GV60 jest wyposażony w tryb Boost, aby nadać mu bardziej dynamiczny i luksusowy element. Tryb natychmiast zwiększa osiągi maksymalnej mocy pojazdu, sprawiając, że wrażenia z jazdy są bardziej dynamiczne. Przycisk trybu Boost na kierownicy aktywuje dodatkową wydajność na 10 sekund. Dzięki temu pojazd może przyspieszyć od 0 do 100 km/h w zaledwie 4,0 sekundy. Dla kierowców, którzy szukają bardziej dynamicznych wrażeń, GV60 oferuje również tryb Drift. Zapewnia sportową jazdę poprzez optymalizację rozdziału siły napędowej i układu hamulcowego.

 

GV60 to pierwszy model z elektrycznym Active Sound Design (e-ASD). System emituje przez głośniki różne wirtualne dźwięki jazdy w zależności od trybu jazdy, prędkości pojazdu i danych pedału przyspieszenia.Nowa Honda HR-V z hybrydowym układem napędowym
Wiadomości | 23.04.21

Nowa Honda HR-V z hybrydowym układem napędowym

Minimalistyczna stylistyka, inspirowana stylem coupe. Nowa Honda HR-V e:HEV będzie dostępna w Europie pod koniec 2021 roku.

Zupełnie nowy Hyundai Santa Fe zaprezentowany podczas Los Angeles Auto Show 2023
Premiery | 16.11.23

Zupełnie nowy Hyundai Santa Fe zaprezentowany podczas Los Angeles Auto Show 2023

Hyundai zaprezentował dziś zupełnie nowego Santa Fe z koncepcją rozwoju „Otwarty na więcej”, skupioną wokół nowej, szerszej pokrywy bagażnika i przestronnego wnętrza.

Specjalna Edycja Maserati Ghibli Fragment
Tuning | 25.06.21

Specjalna Edycja Maserati Ghibli Fragment

Programu dostosowywania Maserati Fuoriserie, który pozwala klientom tworzyć własne Maserati, dostosowane do ich unikalnych gustów.