Super Cars | 19.10.22

Rolls-Royce Spectre, pierwsze na świecie ultraluksusowe elektryczne Super Coupe

Spectre to coś więcej niż samochód. To deklaracja intencji i symbol świetlanej, śmiałej przyszłości, gdy Rolls-Royce wkracza w całkowicie elektryczną erę.

W 1900 roku współzałożyciel Rolls-Royce'a, Charles Rolls, przepowiedział elektryczną przyszłość samochodu. Po nabyciu pojazdu elektrycznego o nazwie Columbia Electric Carriage przewidział jego przydatność jako czystą, bezgłośną alternatywę dla silnika spalinowego, pod warunkiem, że istnieje wystarczająca infrastruktura do jego obsługi. Dziś, ponad 120 lat później, nadszedł czas, aby Rolls-Royce Motor Cars spełniło proroctwo ojca założyciela.

 

To proroctwo nie mogłoby się spełnić bez niedawnej obietnicy, kiedy dyrektor generalny Rolls-Royce, Torsten Müller-Ötvös, publicznie zobowiązał się do elektryfikacji, ogłaszając, że w ciągu obecnej dekady wprowadzi na rynek w pełni elektrycznego Rolls-Royce'a. Proroctwo Charlesa Rollsa i obietnica Torstena Müllera-Ötvösa doprowadziły do ​​historycznego momentu. We wrześniu 2021 roku marka potwierdziła, że ​​rozpoczęła testy Spectre, pierwszego Rolls-Royce'a, który został zaprojektowany i skonstruowany od samego początku jako samochód elektryczny.

 

Aby zapewnić, że ten transformacyjny samochód jest wystarczająco przygotowany dla najbardziej wymagającego konsumenta na świecie – klienta Rolls-Royce – marka opracowała najbardziej wyczerpujący program testowy, jaki kiedykolwiek wymyśliła. Spectre odbywa podróż o długości ponad 2,5 miliona kilometrów, symulując ponad 400 lat użytkowania Rolls-Royce'a. Po jego zakończeniu w 2023 roku Spectre będzie reprezentować spełnione proroctwo, dotrzymaną obietnicę i zrealizowane przedsięwzięcie.

 

Spectre to nie tylko historyczny moment dla Rolls-Royce'a, ale także historyczny moment dla elektryfikacji – dzięki Spectre marka potwierdza, że ​​technologia osiągnęła standard, który może zawierać doświadczenie Rolls-Royce'a. W tym celu Rolls-Royce potwierdził, że do końca 2030 r. całe portfolio produktów będzie w pełni elektryczne.

 

Spectre to coś więcej niż samochód. To deklaracja intencji i symbol świetlanej, śmiałej przyszłości, gdy Rolls-Royce wkracza w całkowicie elektryczną erę. Prezentując Spectre, Rolls-Royce ustanawia nowy precedens w tworzeniu całkowicie oryginalnej klasy samochodów: ultraluksusowego elektrycznego Super Coupé. To oznaczenie nawiązuje do pobłażliwych proporcji Spectre, określonych w odpowiedzi na zobowiązanie, że nie ma większego luksusu niż przestrzeń.

Ostateczne dane dotyczące mocy, przyspieszenia i zasięgu są wciąż udoskonalane, ponieważ niezwykłe przedsięwzięcie polegające na udoskonaleniu Spectre wkracza w ostatnią fazę przed zakończeniem w drugim kwartale 2023 roku. Wstępne dane pokazują, że oczekuje się, że Spectre będzie miał zasięg na napędzie elektrycznym 520 kilometrów WLTP i oferuje 900 Nm momentu obrotowego z układu napędowego 430 kW. Oczekuje się, że rozpędzi się do 100 km/h w 4,4 sekundy.

W związku z wielomiesięcznymi testami i optymalizacją Spectre, liczby te mogą ulec zmianie przed oficjalnym potwierdzeniem przed wprowadzeniem na rynek w czwartym kwartale 2023 roku.Stworzony wyłącznie na rynek północnoamerykański, Lexus TX
Premiery | 09.06.23

Stworzony wyłącznie na rynek północnoamerykański, Lexus TX

Lexus zaprezentował zupełnie nowego TX podczas ekskluzywnej światowej premiery w Austin w Teksasie. 3-rzędowy SUV oferujący wyrafinowane wrażenia z jazdy wszystkim pasażerom.

Bestseller staje się jeszcze lepszy nowe Audi Q5
Wiadomości | 29.06.20

Bestseller staje się jeszcze lepszy nowe Audi Q5

Audi Q5 od lat jest jednym z najlepiej sprzedających się SUV-ów w segmencie średniej klasy premium na rynkach europejskich. A teraz Audi uczyniło go jeszcze lepszym i jeszcze bardziej atrakcyjnym.

Jak obniżyć składkę OC pojazdu?
Wiadomości | 16.12.22

Jak obniżyć składkę OC pojazdu?

Jeśli twoje auto uległo wypadkowi i nie nadaje się do jazdy a przewidywany czas naprawy jest długi, możesz ograniczyć wydatki poprzez obniżenie składki OC, nawet o 95%.