Tuning | 15.09.20

Pierwszy warsztat CUPRA w Europie

CUPRA kontynuuje swoją międzynarodową ekspansję, tworząc drugi po Meksyku garaż CUPRA na świecie. Staje się pierwszą marką motoryzacyjną, która uczestniczy w Extreme E, jako główny partner ABT.


Pierwszy warsztat CUPRA w Europie

CUPRA rozpoczyna nową elektryczną przygodę. Marka wykorzystała inaugurację swojego pierwszego warsztatu CUPRA w Europie w niemieckim Hamburgu, aby ogłosić swój udział w serii wyścigów Extreme E jako główny partner zespołu ABT Sportsline.

 

Ogłoszenie to oznacza, że ??CUPRA jako pierwsza marka motoryzacyjna dołączyła do zawodów terenowych SUV-ów elektrycznych, które od początku 2021 r. Mają podróżować po najbardziej ekstremalnych i odległych miejscach na świecie. CEO CUPRA Wayne Griffiths i wiceprezes wykonawczy SEAT ds. Badań i rozwoju, dr Werner Tietz, zaprezentowali samochód pokazowy zespołu, w towarzystwie Alejandro Agaga, założyciela i dyrektora generalnego Extreme E oraz Hansa-Jürgena Abta, partnera zarządzającego ABT Sportsline. Kierownictwo potwierdziło również udział e-ambasadora CUPRA, mistrza DTM Mattiasa Ekströma jako jednego z kierowców zespołu w pierwszym sezonie Extreme E.

CUPRA świętowała oficjalne otwarcie pierwszego warsztatu CUPRA w Europie w Hamburgu, a wraz z nim obecnie działa 105 punktów sprzedaży w całym kraju: „Niemcy to największy rynek CUPRY, na którym sprzedaliśmy w zeszłym roku ponad 10 000 samochodów, a my powróciły do ??dwucyfrowego wzrostu. Otwarcie pierwszego warsztatu CUPRA w Europie powiększa liczbę 247 specjalistów CUPRA, których już mamy na całym świecie i stanowi krok naprzód w naszej strategii dystrybucyjnej w kierunku stania się marką globalną ”- wyjaśnił Wayne Griffiths.

 

CUPRA Garage w Hamburgu to druga ekskluzywna reprezentacja marki na świecie, po pierwszym otwartym w zeszłym roku w Meksyku. Zlokalizowany na obrzeżach miasta, ten 340-metrowy obszar, dawniej budynek przemysłowy z początku XX wieku, został przebudowany na nowoczesny sklep na parterze, inspirowany garażem i poświęcony wyłącznie marce.

 

Garaż CUPRA w Hamburgu jest podzielony na salon wystawowy, mogący pomieścić pięć samochodów oraz warsztat obsługi posprzedażowej. Sklep jest obsługiwany przez zespół dwóch CUPRA Masters i menedżera sprzedaży i jest wyposażony w najnowsze narzędzia cyfrowe, takie jak strefa rzeczywistości wirtualnej, w której odwiedzający mogą zobaczyć nadchodzące modele marki. Ponadto garaż CUPRA obejmuje również strefę wyścigową, a także wybór produktów wyścigowych i akcesoriów lifestyle'owych. CUPRA stworzyła również przestrzeń z bezpośrednim dostępem do ulicy na dostawy nowych samochodów i jazd próbnych.Czy wiesz kto jest największym producentem silników na świecie?
Wiadomości | 31.08.21

Czy wiesz kto jest największym producentem silników na świecie?

Już od wielu lat silniki tej marki spotkać możemy dosłownie wszędzie. Aktualnie średnio każdego roku na rynek trafia 25 milionów silników do różnych typów pojazdów i maszyn.

Nowy Seat Ibiza premiera
Premiery | 14.04.21

Nowy Seat Ibiza premiera

Odświeżona Ibiza przykuwa wzrok bardziej dynamicznym designem, podkreślonym m.in. pełnymi światłami LED czy zupełnie nowymi wzorami felg.

ID.7 GTX, zapowiedź nowego elektryka Volkswagena o sportowym charakterze
Elektryczne | 11.05.23

ID.7 GTX, zapowiedź nowego elektryka Volkswagena o sportowym charakterze

Światowa premiera mocniejszej odmiany najnowszego modelu elektrycznego Volkswagena odbędzie się we wrześniu na targach IAA Mobility w Monachium.