Tuning | 15.09.20

Pierwszy warsztat CUPRA w Europie

CUPRA kontynuuje swoją międzynarodową ekspansję, tworząc drugi po Meksyku garaż CUPRA na świecie. Staje się pierwszą marką motoryzacyjną, która uczestniczy w Extreme E, jako główny partner ABT.


Pierwszy warsztat CUPRA w Europie

CUPRA rozpoczyna nową elektryczną przygodę. Marka wykorzystała inaugurację swojego pierwszego warsztatu CUPRA w Europie w niemieckim Hamburgu, aby ogłosić swój udział w serii wyścigów Extreme E jako główny partner zespołu ABT Sportsline.

 

Ogłoszenie to oznacza, że ??CUPRA jako pierwsza marka motoryzacyjna dołączyła do zawodów terenowych SUV-ów elektrycznych, które od początku 2021 r. Mają podróżować po najbardziej ekstremalnych i odległych miejscach na świecie. CEO CUPRA Wayne Griffiths i wiceprezes wykonawczy SEAT ds. Badań i rozwoju, dr Werner Tietz, zaprezentowali samochód pokazowy zespołu, w towarzystwie Alejandro Agaga, założyciela i dyrektora generalnego Extreme E oraz Hansa-Jürgena Abta, partnera zarządzającego ABT Sportsline. Kierownictwo potwierdziło również udział e-ambasadora CUPRA, mistrza DTM Mattiasa Ekströma jako jednego z kierowców zespołu w pierwszym sezonie Extreme E.

CUPRA świętowała oficjalne otwarcie pierwszego warsztatu CUPRA w Europie w Hamburgu, a wraz z nim obecnie działa 105 punktów sprzedaży w całym kraju: „Niemcy to największy rynek CUPRY, na którym sprzedaliśmy w zeszłym roku ponad 10 000 samochodów, a my powróciły do ??dwucyfrowego wzrostu. Otwarcie pierwszego warsztatu CUPRA w Europie powiększa liczbę 247 specjalistów CUPRA, których już mamy na całym świecie i stanowi krok naprzód w naszej strategii dystrybucyjnej w kierunku stania się marką globalną ”- wyjaśnił Wayne Griffiths.

 

CUPRA Garage w Hamburgu to druga ekskluzywna reprezentacja marki na świecie, po pierwszym otwartym w zeszłym roku w Meksyku. Zlokalizowany na obrzeżach miasta, ten 340-metrowy obszar, dawniej budynek przemysłowy z początku XX wieku, został przebudowany na nowoczesny sklep na parterze, inspirowany garażem i poświęcony wyłącznie marce.

 

Garaż CUPRA w Hamburgu jest podzielony na salon wystawowy, mogący pomieścić pięć samochodów oraz warsztat obsługi posprzedażowej. Sklep jest obsługiwany przez zespół dwóch CUPRA Masters i menedżera sprzedaży i jest wyposażony w najnowsze narzędzia cyfrowe, takie jak strefa rzeczywistości wirtualnej, w której odwiedzający mogą zobaczyć nadchodzące modele marki. Ponadto garaż CUPRA obejmuje również strefę wyścigową, a także wybór produktów wyścigowych i akcesoriów lifestyle'owych. CUPRA stworzyła również przestrzeń z bezpośrednim dostępem do ulicy na dostawy nowych samochodów i jazd próbnych.Gordon Murray Automotive przedstawia T.33 Spider
Premiery | 04.04.23

Gordon Murray Automotive przedstawia T.33 Spider

Nie ma drugiego takiego supersamochodu. Wolnossący silnik Cosworth GMA.2 V12 o mocy 617 KM, manualna skrzynia biegów, napęd na tylne koła i lekka konstrukcja.

Premiera nowego Lexusa IS, kompaktowy sportowy sedan RWD
Premiery | 16.06.20

Premiera nowego Lexusa IS, kompaktowy sportowy sedan RWD

Kontynuując długą pogoń za radością z jazdy, nowy IS przesuwa granice dynamicznych osiągów.

Rusza bezpłatny program szkoleniowy dla młodych kierowców
Wiadomości | 08.05.23

Rusza bezpłatny program szkoleniowy dla młodych kierowców

Ford bezpłatnie szkoli młodych kierowców. Startuje siódma polska edycja programu edukacyjnego Ford Driving Skills for Life.