Tuning | 15.09.20

Pierwszy warsztat CUPRA w Europie

CUPRA kontynuuje swoją międzynarodową ekspansję, tworząc drugi po Meksyku garaż CUPRA na świecie. Staje się pierwszą marką motoryzacyjną, która uczestniczy w Extreme E, jako główny partner ABT.


Pierwszy warsztat CUPRA w Europie

CUPRA rozpoczyna nową elektryczną przygodę. Marka wykorzystała inaugurację swojego pierwszego warsztatu CUPRA w Europie w niemieckim Hamburgu, aby ogłosić swój udział w serii wyścigów Extreme E jako główny partner zespołu ABT Sportsline.

 

Ogłoszenie to oznacza, że ??CUPRA jako pierwsza marka motoryzacyjna dołączyła do zawodów terenowych SUV-ów elektrycznych, które od początku 2021 r. Mają podróżować po najbardziej ekstremalnych i odległych miejscach na świecie. CEO CUPRA Wayne Griffiths i wiceprezes wykonawczy SEAT ds. Badań i rozwoju, dr Werner Tietz, zaprezentowali samochód pokazowy zespołu, w towarzystwie Alejandro Agaga, założyciela i dyrektora generalnego Extreme E oraz Hansa-Jürgena Abta, partnera zarządzającego ABT Sportsline. Kierownictwo potwierdziło również udział e-ambasadora CUPRA, mistrza DTM Mattiasa Ekströma jako jednego z kierowców zespołu w pierwszym sezonie Extreme E.

CUPRA świętowała oficjalne otwarcie pierwszego warsztatu CUPRA w Europie w Hamburgu, a wraz z nim obecnie działa 105 punktów sprzedaży w całym kraju: „Niemcy to największy rynek CUPRY, na którym sprzedaliśmy w zeszłym roku ponad 10 000 samochodów, a my powróciły do ??dwucyfrowego wzrostu. Otwarcie pierwszego warsztatu CUPRA w Europie powiększa liczbę 247 specjalistów CUPRA, których już mamy na całym świecie i stanowi krok naprzód w naszej strategii dystrybucyjnej w kierunku stania się marką globalną ”- wyjaśnił Wayne Griffiths.

 

CUPRA Garage w Hamburgu to druga ekskluzywna reprezentacja marki na świecie, po pierwszym otwartym w zeszłym roku w Meksyku. Zlokalizowany na obrzeżach miasta, ten 340-metrowy obszar, dawniej budynek przemysłowy z początku XX wieku, został przebudowany na nowoczesny sklep na parterze, inspirowany garażem i poświęcony wyłącznie marce.

 

Garaż CUPRA w Hamburgu jest podzielony na salon wystawowy, mogący pomieścić pięć samochodów oraz warsztat obsługi posprzedażowej. Sklep jest obsługiwany przez zespół dwóch CUPRA Masters i menedżera sprzedaży i jest wyposażony w najnowsze narzędzia cyfrowe, takie jak strefa rzeczywistości wirtualnej, w której odwiedzający mogą zobaczyć nadchodzące modele marki. Ponadto garaż CUPRA obejmuje również strefę wyścigową, a także wybór produktów wyścigowych i akcesoriów lifestyle'owych. CUPRA stworzyła również przestrzeń z bezpośrednim dostępem do ulicy na dostawy nowych samochodów i jazd próbnych.Przedstawiamy trzech elektryków, którzy wchodzą na rynek chiński
Wiadomości | 21.04.20

Przedstawiamy trzech elektryków, którzy wchodzą na rynek chiński

Toyota oraz Lexus ogłosiły, że pod koniec kwietnia wprowadzą trzy modele BEV (Battery Electric Vehicle) na rynek chiński, formalnie rozpoczynając swój całkowicie elektryczny kurs od największego na świecie rynku motoryzacyjnego. Trzy nowe elektryczne crossovery, bliźniacze modele Toyota C-HR EV i Toyota IZOA EV oraz Lexus UX 300e, mają wejść na rynek chiński 26 kwietnia.

Tylko 12 egzemplarzy Skody Fabia Rally2 evo Edition 120
MotorSport | 12.03.21

Tylko 12 egzemplarzy Skody Fabia Rally2 evo Edition 120

Skoda Motorsport świętuje 120. rocznicę debiutu w sportach motorowych specjalną limitowaną edycją modelu Fabia.

Mercedes-AMG GT Black Series po raz pierwszy jako oficjalny samochód bezpieczeństwa F1
MotorSport | 09.03.22

Mercedes-AMG GT Black Series po raz pierwszy jako oficjalny samochód bezpieczeństwa F1

Seria AMG GT Black ma wszystkie niezbędne kwalifikacje do ciężkiej pracy na najwyższym poziomie sportów motorowych.