Elektryczne | 19.05.21

Klasyczny i nowoczesny Opel Manta GSe ElektroMOD

Wprowadzony na rynek ponad 50 lat temu z czterocylindrowym silnikiem benzynowym, dziś znów jest w szczytowej formie, jako pierwszy elektryczny MOD w historii niemieckiej marki.

Nowy Opel Manta GSe ElektroMOD łączy w sobie to, co najlepsze z obu światów: klasyczny wygląd ikony stylu z najnowocześniejszą technologią dla zrównoważonej motoryzacji - daleką od klasycznych rajdów samochodowych. Ponieważ nowa Manta jest przyszłościowa: elektryczna, bezemisyjna i pełna emocji.


Opel Manta GSe ElektroMOD odzwierciedla fascynację rosnącej społeczności fanów, która przekształca klasyczne samochody, takie jak Manta, w tak zwane RestoMods z nowoczesnymi technologiami i nowym designem. Manta z napędem wyłącznie akumulatorowym jest tak samo sportowa jak prawdziwy Opel GSe i dumnie prezentuje swoje ambicje w swojej nazwie - ElektroMOD. MOD oznacza zmiany, techniczne i stylistyczne MODYFIKACJE, a także nowoczesny zrównoważony styl życia.

 

Dlatego czterocylindrowy silnik pod charakterystyczną dla Opla czarną maską ustępuje miejsca silnikowi elektrycznemu o mocy 108 kW / 147 KM. „E” w GSe oznacza teraz elektryfikację. To sprawia, że nowy GSe jest najmocniejszą Mantą A, jaką kiedykolwiek zbudował Opel. W 1974 i 1975 roku Manta GT/E była silnym modelem pierwszej generacji o mocy 77 kW/105 KM. Elektryczna Manta 2021 zapewnia maksymalny moment obrotowy 255 Nm po zatrzymaniu. Teraz kierowca może ręcznie zmienić oryginalną czterobiegową skrzynię biegów lub po prostu włączyć czwarty bieg, a następnie jechać automatycznie; moc jest zawsze przenoszona na tylne koła. Tym samym Manta pozostaje klasycznym samochodem sportowym - z innowacyjnym, zmodernizowanym układem napędowym.

 

Akumulator litowo-jonowy ma pojemność 31 kWh, co zapewnia średni zasięg około 200 kilometrów1. Podobnie jak w przypadku produkcyjnego Opla Corsa-e i Opla Mokka-e, Manta GSe może również odzyskiwać energię hamowania i przechowywać ją w akumulatorze. Regularne ładowanie odbywa się za pomocą wbudowanej ładowarki o mocy 9,0 kW do ładowania jednofazowego i trójfazowego prądu przemiennego. Oznacza to, że pełne naładowanie baterii Manta zajmuje niecałe cztery godziny.

 

Wizualnie Manta GSe ma nową twarz Opla. Podczas gdy Manta A była inspiracją dla Opla Vizora w modelach Mokka i Crossland, ElektroMOD ma teraz Opla Pixel-Vizor rozciągniętego na całej szerokości pojazdu. Manta GSe może komunikować się ze swoim otoczeniem na całej powierzchni tego ekranu LED. Na nowym froncie widnieje napis „Moje niemieckie serce zostało ELEKTRified”. „Jestem na zerowej e-misji”, wyjaśnia GSe i za chwilę pokazuje sylwetkę promienia Manta szybującego nad Pixel-Vizorem. Technologia LED jest również stosowana w zintegrowanych światłach do jazdy dziennej, głównych reflektorach i uderzająco trójwymiarowych tylnych światłach.

 

Neonowy żółty lakier pasuje do niedawno zaktualizowanego Opla CI i podkreśla charakterystyczną czarną maskę w wyrazistym kontraście. Nadkola są teraz wyposażone w specjalnie zaprojektowane 17-calowe obręcze kół ze stopów lekkich firmy Ronal, z oponami 195/40 R17 z przodu i 205/40 R17 z tyłu. Na bagażniku dumnie widnieje napis „Manta” w nowym, nowoczesnym skrypcie Opla. Chromowane nakładki na błotniki oryginału zniknęły - tak jak miało to miejsce wtedy w przypadku wielu samochodów tuningowych i wyścigowych firmy Irmscher and Co.

 

We wnętrzu zastosowano najnowszą technologię cyfrową Opla. Klasyczne okrągłe instrumenty to historia; zamiast tego kierowca patrzy teraz na szeroki Opel Pure Panel, podobnie jak w nowej produkcyjnej Mokce. Dwa zintegrowane, zorientowane na kierowcę, panoramiczne ekrany 12 i 10 cali pokazują ważne informacje o samochodzie, takie jak stan naładowania i zasięg. Muzyka jest odtwarzana przez moduł Bluetooth od legendarnej marki wzmacniaczy Marshall - nowoczesna klasyka w nowoczesnym klasyku.

 

Sportowe fotele z ich środkową żółtą linią dekoracyjną zostały kiedyś opracowane dla Opla ADAMa S. Obecnie oferują one poziom komfortu i podparcia bocznego o wiele lepszy niż w oryginalnym Manta. Kierowca siada za trójramienną kierownicą Petriego, przerobioną przez Opla. Stylistyka lat siedemdziesiątych została zachowana, a żółty znacznik na godzinie 12 stanowi kolejny sportowy akcent. Ponadto powierzchnie w kokpicie i panelach drzwi są teraz matowo-szare, co doskonale komponuje się z innymi żółtymi i czarnymi elementami neoklasycznego koloru.Hyper-SUV Lotus Eletre, trzy wersje całkowicie nowego elektrycznego modelu
Super Cars | 25.10.22

Hyper-SUV Lotus Eletre, trzy wersje całkowicie nowego elektrycznego modelu

Firma Lotus przedstawiła ceny i dane techniczne jednego z najbardziej wyczekiwanych modeli w swojej historii, wielokrotnie nagradzanego Eletre Hyper-SUV.

25 lat Skody Octavia Combi
Wiadomości | 03.03.23

25 lat Skody Octavia Combi

We wtorek 3 marca 1998 roku na Salonie Samochodowym w Genewie Skoda zaprezentowała nowe kombi, pod wieloma względami przekraczające granice niższej klasy średniej.

Nissan przedstawia model Patrol w wersji NISMO
Wiadomości | 15.02.23

Nissan przedstawia model Patrol w wersji NISMO

Odważna stylistyka, sprawdzona w wyścigach inżynieria i zaawansowana aerodynamika wyróżniają tego wysokowydajnego SUV-a klasy premium.