Premiery | 19.11.21

Genesis oficjalnie zaprezentował elektryczny model SUV-a GV70

Genesis zaprezentował luksusowego elektryka, organizując światową premierę na Międzynarodowej Wystawie Samochodowej w Kantonie Auto Guangzhou 2021 w Chinach.

Zelektryfikowany GV70 wyznacza nowy standard dla luksusowych elektrycznych SUV-ów. Zelektryfikowany GV70 opiera się na dziedzictwie GV70, dziedzicząc przestronne wnętrze swojego poprzednika i dodając wyjątkowe osiągi oraz szereg nowych technologii zaprojektowanych wyłącznie dla pojazdów elektrycznych.

 

Podczas imprezy firma Genesis zaprezentowała zelektryfikowany GV70 z zewnętrzną powłoką Atacama Copper Matte. Na zewnątrz przednia maskownica jest starannie przemyślana pod kątem wydajności i funkcjonalności aerodynamicznej. Charakterystyczna maskownica Genesis Crest Grille przekształciła się w aerodynamiczny grzebień, który ma odwrócony wzór G-Matrix i zawiera ukryty port ładowania EV, tworząc minimalistyczny, ale wyrafinowany wygląd. Minimalistyczny poziomy kształt tylnego zderzaka dopełnia nowoczesny wizerunek modelu. Uproszczona, pozbawiona rury wydechowej osłona podwozia podkreśla elektryczny charakter SUV-a, podczas gdy kultowe i progresywne dwuliniowe czteroprzewodowe lampy stanowią wykończenie elektrycznego modelu GV70 z charakterystyczną dla Genesis dwuliniową architekturą.

 

Wnętrze jest zaprojektowane z myślą o kierowcy, oferując intuicyjne i dynamiczne wrażenia z jazdy. Zainspirowany koncepcją aranżacji wnętrza „Beauty of White Space”, zelektryfikowany GV70 oferuje klientom możliwość napisania własnej historii za pomocą wnętrza, które odzwierciedla zrównoważone ambicje tego pojazdu elektrycznego, a także zaangażowanie firmy Genesis w przyszły zrównoważony rozwój. Do wyposażenia modelu użyto różnych ekologicznych materiałów, a każdy materiał ma wysokiej jakości wykończenie, dopełniając projekt, który od wewnątrz uosabia wizję Genesis dotyczącą zrównoważonego luksusu. Genesis zaoferuje model z wnętrzem Glacier White.

 

Konkurencyjność wnętrza zelektryfikowanego GV70 została zwiększona poprzez obniżenie tunelu środkowego, aby zapewnić ilość miejsca w drugim rzędzie, która odpowiada GV70.

 

Jako atletyczny i dynamiczny pojazd, Electrified GV70 oferuje konkurencyjne i potężne osiągi, które zadowolą kierowców. Będzie dostępny tylko jako model AWD (napęd na wszystkie koła), z maksymalną mocą wyjściową 160 kW i momentem obrotowym 350 Nm na przód i tył, zapewniając całkowitą maksymalną moc wyjściową 360 kW (w trybie Boost) i 700 Nm momentu obrotowego. Ten potężny model może przyspieszyć od 0 do 100 km/h w 4,5 sekundy w trybie Boost.

 

Ponadto, Electrified GV70 jest pierwszym modelem Genesis wyposażonym w specyficzny dla SUV-a tryb e-Terrain, który zapewnia stabilną jazdę w różnych warunkach.

Nowy model zapewnia konkurencyjny zasięg całkowicie elektryczny (AER). W oparciu o standard CLTC szacowany maksymalny zasięg na jedno ładowanie wynosi ponad 500 km (w oparciu o koreański system certyfikacji pojazdów elektrycznych, szacowany zasięg na jedno ładowanie wynosi 400 km). W międzyczasie dodanie szybkiego ładowania 350 kW umożliwia naładowanie akumulatora od 10% do 80% w zaledwie 18 minut.

 

Co więcej, zastosowanie przez Genesis systemu wielokrotnego szybkiego ładowania 400V/800V pozwoli kierowcom na korzystanie z różnych form infrastruktury ładowania. System wielokrotnego szybkiego ładowania umożliwia szybkie i stabilne ładowanie poprzez podniesienie napięcia dostarczanego przez typowe ładowarki z 400V do 800V. Technologia jest zoptymalizowana pod kątem systemu pojazdu dzięki silnikom napędowym modelu i falownikom. Klienci mogą korzystać z systemu szybkiego ładowania 800 V, aby wykorzystać zarówno infrastrukturę ładowania 400 V, jak i 800 V bez konieczności stosowania dodatkowego konwertera.


Genesis zaprezentuje w sumie pięć pojazdów na targach Auto Guangzhou 2021, w tym zelektryfikowany GV70, flagowy luksusowy sedan G80, luksusowy flagowy SUV GV80 oraz dwa modele G70.Nowy Nissan Kicks amerykańska premiera online
Premiery | 07.12.20

Nowy Nissan Kicks amerykańska premiera online

Nowy model zyskuje na atrakcyjności dzięki nowej, energetycznej stylizacji nadwozia, wyrafinowanemu wnętrzu i ulepszonej łączności.

Czy to koniec z tanim ubezpieczeniem OC?
Wiadomości | 05.03.22

Czy to koniec z tanim ubezpieczeniem OC?

Cenowa karuzela w branży motoryzacyjnej dopiero się rozkręca, ponieważ zmiany w mandatach czy cenach samochodów to nie wszystko. Modyfikacje mogą czekać kierowców również w zakresie cen OC.

Peugeot Inception concept zaprezentowany na targach CES w Las Vegas
Wiadomości | 08.01.23

Peugeot Inception concept zaprezentowany na targach CES w Las Vegas

Peugeot pokazało przyszły kierunek projektowania pojazdów elektrycznych marki, który pojawi się w modelach wprowadzonych na rynek od 2025 roku.