Premiery | 19.11.21

Genesis oficjalnie zaprezentował elektryczny model SUV-a GV70

Genesis zaprezentował luksusowego elektryka, organizując światową premierę na Międzynarodowej Wystawie Samochodowej w Kantonie Auto Guangzhou 2021 w Chinach.

Zelektryfikowany GV70 wyznacza nowy standard dla luksusowych elektrycznych SUV-ów. Zelektryfikowany GV70 opiera się na dziedzictwie GV70, dziedzicząc przestronne wnętrze swojego poprzednika i dodając wyjątkowe osiągi oraz szereg nowych technologii zaprojektowanych wyłącznie dla pojazdów elektrycznych.

 

Podczas imprezy firma Genesis zaprezentowała zelektryfikowany GV70 z zewnętrzną powłoką Atacama Copper Matte. Na zewnątrz przednia maskownica jest starannie przemyślana pod kątem wydajności i funkcjonalności aerodynamicznej. Charakterystyczna maskownica Genesis Crest Grille przekształciła się w aerodynamiczny grzebień, który ma odwrócony wzór G-Matrix i zawiera ukryty port ładowania EV, tworząc minimalistyczny, ale wyrafinowany wygląd. Minimalistyczny poziomy kształt tylnego zderzaka dopełnia nowoczesny wizerunek modelu. Uproszczona, pozbawiona rury wydechowej osłona podwozia podkreśla elektryczny charakter SUV-a, podczas gdy kultowe i progresywne dwuliniowe czteroprzewodowe lampy stanowią wykończenie elektrycznego modelu GV70 z charakterystyczną dla Genesis dwuliniową architekturą.

 

Wnętrze jest zaprojektowane z myślą o kierowcy, oferując intuicyjne i dynamiczne wrażenia z jazdy. Zainspirowany koncepcją aranżacji wnętrza „Beauty of White Space”, zelektryfikowany GV70 oferuje klientom możliwość napisania własnej historii za pomocą wnętrza, które odzwierciedla zrównoważone ambicje tego pojazdu elektrycznego, a także zaangażowanie firmy Genesis w przyszły zrównoważony rozwój. Do wyposażenia modelu użyto różnych ekologicznych materiałów, a każdy materiał ma wysokiej jakości wykończenie, dopełniając projekt, który od wewnątrz uosabia wizję Genesis dotyczącą zrównoważonego luksusu. Genesis zaoferuje model z wnętrzem Glacier White.

 

Konkurencyjność wnętrza zelektryfikowanego GV70 została zwiększona poprzez obniżenie tunelu środkowego, aby zapewnić ilość miejsca w drugim rzędzie, która odpowiada GV70.

 

Jako atletyczny i dynamiczny pojazd, Electrified GV70 oferuje konkurencyjne i potężne osiągi, które zadowolą kierowców. Będzie dostępny tylko jako model AWD (napęd na wszystkie koła), z maksymalną mocą wyjściową 160 kW i momentem obrotowym 350 Nm na przód i tył, zapewniając całkowitą maksymalną moc wyjściową 360 kW (w trybie Boost) i 700 Nm momentu obrotowego. Ten potężny model może przyspieszyć od 0 do 100 km/h w 4,5 sekundy w trybie Boost.

 

Ponadto, Electrified GV70 jest pierwszym modelem Genesis wyposażonym w specyficzny dla SUV-a tryb e-Terrain, który zapewnia stabilną jazdę w różnych warunkach.

Nowy model zapewnia konkurencyjny zasięg całkowicie elektryczny (AER). W oparciu o standard CLTC szacowany maksymalny zasięg na jedno ładowanie wynosi ponad 500 km (w oparciu o koreański system certyfikacji pojazdów elektrycznych, szacowany zasięg na jedno ładowanie wynosi 400 km). W międzyczasie dodanie szybkiego ładowania 350 kW umożliwia naładowanie akumulatora od 10% do 80% w zaledwie 18 minut.

 

Co więcej, zastosowanie przez Genesis systemu wielokrotnego szybkiego ładowania 400V/800V pozwoli kierowcom na korzystanie z różnych form infrastruktury ładowania. System wielokrotnego szybkiego ładowania umożliwia szybkie i stabilne ładowanie poprzez podniesienie napięcia dostarczanego przez typowe ładowarki z 400V do 800V. Technologia jest zoptymalizowana pod kątem systemu pojazdu dzięki silnikom napędowym modelu i falownikom. Klienci mogą korzystać z systemu szybkiego ładowania 800 V, aby wykorzystać zarówno infrastrukturę ładowania 400 V, jak i 800 V bez konieczności stosowania dodatkowego konwertera.


Genesis zaprezentuje w sumie pięć pojazdów na targach Auto Guangzhou 2021, w tym zelektryfikowany GV70, flagowy luksusowy sedan G80, luksusowy flagowy SUV GV80 oraz dwa modele G70.Autostrada A4 pomiędzy Katowicami a Krakowem zostanie rozbudowana
Wiadomości | 09.10.23

Autostrada A4 pomiędzy Katowicami a Krakowem zostanie rozbudowana

W 2027 roku kończy się koncesja spółki Stalexport Autostrada Małopolska na eksploatację i utrzymanie odcinka autostrady A4 pomiędzy węzłami Katowice Murckowska i Balice.

Hispano Suiza od legendy do rzeczywistości
Super Cars | 26.02.21

Hispano Suiza od legendy do rzeczywistości

Poznaj hiszpańską markę luksusowych samochodów, która zbudowała ponad 12 000 hipersamochodów w latach 1904-1946. Obecnie odradza się wraz ze 100% elektrycznym modelem.

W pełni elektryczny nowy crossover Nissan Ariya. Światowa premiera online
Premiery | 15.07.20

W pełni elektryczny nowy crossover Nissan Ariya. Światowa premiera online

Nissan zaprezentował dziś światu zupełnie nowy elektryczny crossover Nissana Ariya, wyznaczając nowy rozdział dla pojazdów elektrycznych Nissana. Premiera EV odbyła się na całym świecie poprzez wirtualne wydarzenie, które odbędzie się w wkrótce otwartym pawilonie Nissan w Jokohamie.