Premiery | 09.06.23

Światowa premiera zupełnie nowego Lexusa GX

Lexus zaprezentował całkowicie nowego GX podczas światowej premiery w Austin w Teksasie w USA. Pojazd ma być stopniowo wypuszczany w różnych regionach, począwszy od końca 2023 roku.

Od momentu powstania w 1989 roku, Lexus niezłomnie dąży do innowacji, konsekwentnie przesuwając granice technologii i wzornictwa, aby dostarczać klientom świeżą wartość. Kierując się naszą pasją do ulepszania stylu życia za pomocą samochodu i dostarczania mu nieograniczonej przyjemności, jesteśmy zobowiązani do oferowania szerokiej gamy opcji, które zaspokajają różnorodne potrzeby naszych cenionych klientów na całym świecie. Kierując się tą wizją, w 2021 roku wprowadziliśmy modele NX i LX, ucieleśniające początek nowej generacji Lexusa i prezentujące ich skrupulatnie dopracowane cechy. Dodatkowo w 2022 roku zaprezentowaliśmy modele RX i RZ, prezentujące ich wyrafinowane technologie elektryfikacji.

 

W 2023 roku wprowadzimy nowy LM, nową odpowiedź na luksus z szoferem, oraz nowy LBX, wykraczający poza segment segmentu kompakt z nową propozycją luksusowej wartości, aby stymulować rozwój pojazdów specyficznych dla regionu, spełniających potrzeby różnych osób.

 

Umieszczony pomiędzy LX i RX, GX to SUV wprowadzony na rynek w 2002 roku, skierowany głównie na rynek północnoamerykański, z nadwoziem na ramie. Pojazd osiąga wysoki stopień zarówno osiągów jezdnych, jak i wyrafinowania wnętrza. Dzięki zdolności do zapewnienia komfortowego podróżowania w każdych warunkach, pojazdy te zyskały szerokie uznanie klientów, co zaowocowało łączną sprzedażą około 540 000 sztuk do końca marca 2023 r.

 

Całkowicie nowy GX został przeprojektowany jako „Premium Off-Roader”, zaprojektowany, aby poprawić wrażenia klientów w różnych scenariuszach, niezależnie od tego, czy porusza się po nierównym terenie, czy też jeździ po miejskich ulicach. Platforma, która była pierwszym przeprojektowaniem od czasu jej pierwszego uruchomienia w 2002 roku, przeszła kompleksową przebudowę. Wraz z włączeniem nowej platformy GA-F, wspólnej z LX, oraz włączeniem wysoce wydajnego silnika V6 z podwójnym turbodoładowaniem, podstawowe osiągi pojazdu radykalnie ewoluowały, osiągając optymalną równowagę między mocą, oszczędnością paliwa i ciszą. Opierając się na spuściźnie wytrzymałości terenowej, pojazd przeszedł znaczące ulepszenia, łącząc specjalnie zaprojektowane pakiety do osiągów terenowych z wprowadzeniem systemu E-KDSS, co skutkuje lepszą trakcją na różnych nawierzchniach.

 

Ponadto poszczególne komponenty pojazdu charakteryzują się wyjątkową sztywnością, w połączeniu z zastosowaniem układu EPS w celu zapewnienia precyzyjnej i liniowej reakcji układu kierowniczego przy zachowaniu charakterystycznej dla Lexusa jakości jazdy po drogach, przy jednoczesnym zachowaniu jego autentycznych możliwości terenowych. Co więcej, wygląd zewnętrzny ucieleśnia dążenie do proporcji i wyjątkowości zakorzenionej w funkcjonalnej istocie i dynamicznych osiągach, tworząc uderzającą wizualnie estetykę, która również przyczynia się do wyjątkowych osiągów podczas jazdy w zróżnicowanym terenie jako autentycznego samochodu terenowego. Z wyglądem zewnętrznym zaprojektowanym tak, aby przywoływać poczucie wyjątkowych osiągów i przygody, został zaprojektowany, aby zapewnić kierowcy komfort na wszystkich drogach. Starannie zaprojektowane, aby poprawić widoczność w terenie pod każdym kątem i zapewnić wyjątkową użyteczność na drodze, wnętrze zostało starannie wyposażone w funkcje, które tworzą nowoczesną i wygodną przestrzeń, dając klientom poczucie bezpieczeństwa w każdym środowisku.Pininfarina TEOREMA Virtual Concept Car
Concept Cars | 14.07.21

Pininfarina TEOREMA Virtual Concept Car

Pierwszy całkowicie opracowany przy użyciu technologii VR futurystyczny samochód koncepcyjny.

Acura zapowiada projekt Performance Electric Vision
Concept Cars | 19.08.23

Acura zapowiada projekt Performance Electric Vision

Podczas Monterey Car Week, Acura ponownie sprawia, że Półwysep Monterey jest miejscem do dzielenia się swoją wizją przyszłego modelu.

Jeep wprowadza na rynek pierwszy w pełni elektryczny model Avenger
Elektryczne | 08.09.22

Jeep wprowadza na rynek pierwszy w pełni elektryczny model Avenger

Całkowicie nowy, pierwszy w historii w pełni elektryczny SUV marki, który będzie produkowany w polskiej fabryce w Tychach, pojawi się w Europie w 2023 r.