Wiadomości | 31.05.23

W 100% elektryczny, nowy Fiat Topolino, pierwsze informacje

FIAT ujawnił nazwę i pierwszy wizerunek swojego nowego rozwiązania w zakresie zrównoważonej mobilności w mieście: Topolino.


W 100% elektryczny, nowy Fiat Topolino, pierwsze informacje

Całkowicie elektryczny czterokołowiec Fiat Topolino jest gotów przyczynić się do rozwoju miejskiej mobilności elektrycznej i wnieść cały optymizm swojego imiennika do dostępnej, w pełni elektrycznej wersji, która zawiera w sobie cały chłód Fiata 500. Ta znana i sugestywna nazwa jest tym, co wybrukowało drogę do miejskiej mobilności i od razu przywołuje na myśl pierwszego Fiata 500, kultowy samochód, który zrewolucjonizował koncepcję pojazdu mechanicznego. Produkowany przez firmę FIAT w latach 1936-1955 Fiat 500, powszechnie znany jako „Topolino”, dosłownie wynalazł ideę mobilności dla ludzi.

 

Nowy Topolino doskonale ucieleśnia dolce vita i włoskiego ducha Fiata. Jako samochód, którego celem jest wywołanie uśmiechu, Topolino wnosi na ulice miasta nową koncepcję dolce vita, która składa się z radości, optymizmu i zabawy. Nowy czterokołowiec to nowe elektryczne urządzenie mobilności, które zostało zaprojektowane z myślą o szerokim gronie odbiorców, w tym najmłodszych, rodzin i miłośników miast.

 

Doskonale nadaje się dla miasta i osób poszukujących zrównoważonych i świeżych rozwiązań w zakresie mobilności, wpisując się w demokratyczną misję FIAT polegającą na dostarczaniu rozwiązań w zakresie zrównoważonej mobilności w miastach, które są dostępne dla wszystkich. Skierowany do młodych pokoleń, Topolino to coś więcej niż urządzenie mobilne. Dzięki uroczemu wzornictwu pasującemu do każdego pokolenia sprawi, że młodzi ludzie na nowo zakochają się w samochodach.
Co więcej, nowy Fiat Topolino będzie odgrywał aktywną społecznie rolę w promowaniu mobilności elektrycznej w miastach oraz szczególną rolę w tworzeniu osobistych rozwiązań mobilnościowych dla całej rodziny.

 

Zbliżająca się premiera oznacza kolejny krok w dążeniu marki do elektryfikacji i jest doskonale zgodna z wizją FIAT-a: „Zielony jest tylko wtedy, gdy jest zielony dla wszystkich”. W końcu codzienną pracą FIAT-a jako producenta samochodów jest ponowne przemyślenie jazdy po mieście i uczynienie jej bardziej zrównoważoną i dostępną dla wszystkich, a nowy Topolino ze swoim fajnym designem będzie idealnym pojazdem do rozwoju zrównoważonej mobilności.Toyota Mirai bije rekord świata w dystansie pokonanym na jednym tankowaniu wodoru
Wiadomości | 31.05.21

Toyota Mirai bije rekord świata w dystansie pokonanym na jednym tankowaniu wodoru

Nowa Toyota Mirai poprawiła rekord z niecałych 890 km (należący do Hyundaia NEXO) do ponad 1000 km.

Ostatnie testy nowego Volkswagena Touarega
Wiadomości | 15.02.23

Ostatnie testy nowego Volkswagena Touarega

Volkswagen wprowadzi na rynek zmodernizowaną odmianę Touarega, światowa premiera flagowego SUV-a marki jest zaplanowana na lato 2023.

Skoda Kushaq pierwsze zdjęcia
Wiadomości | 18.02.21

Skoda Kushaq pierwsze zdjęcia

Szkice projektowe przedstawiają zapowiedź nowego SUV-a na rynek indyjski.