Wiadomości | 19.04.23

Volvo, Polestar, Smart, Lotus czyli europejskie marki w rękach chińskiego smoka

Geely Holding, najbardziej międzynarodowy chiński gracz w branży motoryzacyjnej przedstawia nowe produkty na pierwszym od ponad trzech lat globalnym salonie samochodowym w Szanghaju.


Volvo, Polestar, Smart, Lotus czyli europejskie marki w rękach chińskiego smoka

Geely Holding traktuje targi w Szanghaju, komercyjnej stolicy najbardziej dynamicznego rynku samochodowego na świecie,  jako okazję do zademonstrowania swojego międzynarodowego zasięgu, a marki z portfolio motoryzacyjnego rozszerzają swoją obecność w Europie, regionie Azji i Pacyfiku, na Bliskim Wschodzie i w Ameryce. Wszystkie marki z portfela Grupy zaprezentowały zelektryfikowane produkty opracowane od początku zarówno dla Chin, jak i rynków światowych.

 

Geely Auto, należąca do głównego nurtu marki pojazdów masowych Grupy, przedstawiła nowy koncept elektryczny Galaxy Light oraz SUV-a PHEV dalekiego zasięgu Galaxy L7. Najnowszy hybrydowy model elektryczny firmy Geely Auto został opracowany w oparciu o zaktualizowaną architekturę pojazdu e-CMA, zoptymalizowaną pod kątem pojazdów zelektryfikowanych.

 

Zeekr, zaprezentowała swój najnowszy model elektryczny, Zeekr X. Wprowadzony na rynek tydzień przed Auto Show, Zeekr X to pierwszy miejski elektryczny SUV marki opracowany w oparciu o architekturę SEA. Marka ujawniła również nowe szczegóły dotyczące planów wejścia na rynek europejski, przy czym modele 001 i X będą pierwszymi produktami, które zostaną zaoferowane europejskim klientom jeszcze w tym roku.

 

Lynk & Co, globalna marka premium Grupy, zaprezentowała swój najnowszy średniej wielkości hybrydowy SUV z napędem elektrycznym, model 08, który został zaprojektowany w Göteborgu i przygotowany na rynki światowe.

 

Volvo Cars po raz pierwszy zaprezentowało swój najnowszy flagowy elektryczny SUV EX90 oraz EX90 Excellence. EX90 został opracowany w oparciu o nową, w pełni elektryczną bazę technologiczną firmy.

 

Polestar, szwedzka marka samochodów elektrycznych o wysokich osiągach, notowana na nowojorskiej giełdzie Nasdaq, której największym udziałowcem jest Volvo Cars, zaprezentowała w pełni elektrycznego SUV-a coupe Polestar 4, SUV-a Polestar 3 oraz zaktualizowany Polestar 2. Polestar 4 to SUV coupe, przekształcony - opracowany na podstawie architektury Geely SEA i łączący aerodynamikę coupe z przestrzenią SUV-a w pakiecie wzbogaconym o nowoczesną technologię. Podczas tego wydarzenia marka po raz pierwszy publicznie zaprezentowała Polestar 3 w Chinach. Dzieląc synergie ze swoim największym udziałowcem, Volvo Cars, Polestar 3 został opracowany na tej samej bazie technologicznej, co Volvo EX90. Produkcja Polestara 3 ma się rozpocząć jeszcze w tym roku w Chinach, aw przyszłym roku w USA. Polestar 2, zbudowany na platformie Geely CMA we współpracy z Volvo Cars, otrzymał w roku modelowym 2024 znaczne ulepszenia mechaniczne, ekologiczne i wydajnościowe.

 

Na znak trwającej współpracy z Mercedes-Benz, spółka joint venture smart zadebiutowała swoim drugim modelem elektrycznym, smart #3. SUV coupe ma tę samą filozofię projektową, co smart #1, z bardziej sportowym designem i tymi samymi technologicznymi podstawami opracowanymi w architekturze pojazdów SEA firmy Geely. Debiut modelu zbiega się z 25-leciem marki. Po debiucie w Chinach smart #3 trafi na rynki europejskie w późniejszym terminie.

 

Lotus, brytyjski producent samochodów sportowych, wykorzystał okazję na pokazie w Szanghaju, aby zaprezentować swój pierwszy elektryczny Hyper SUV, Eletre. Sprzedaż i dostawy Eletre rozpoczęły się już w zeszłym miesiącu w Chinach i wkrótce rozpoczną się dla klientów na całym świecie, a samochody pokazowe zostaną dostarczone do wielu dealerów Lotus za granicą.Aston Martin DBX 707 najpotężniejszy luksusowy SUV na świecie
Premiery | 01.02.22

Aston Martin DBX 707 najpotężniejszy luksusowy SUV na świecie

Nowy DBX 707 to SUV jak żaden inny. Taki, który wynosi Astona Martina na szczyt segmentu. Unikalny silnik 4,0-litrowy V8 o mocy do 707 KM zwiastuje nową definicję osiągów i przyjemności z jazdy.

Całkiem nowe Renault Express
Wiadomości | 12.11.20

Całkiem nowe Renault Express

Aby zaspokoić wszystkie potrzeby swoich klientów, Renault przedstawia Całkowicie nowe Renault Express, dostępne zarówno w wersji użytkowej, jak i osobowej. Ta komplementarna gama czterech pojazdów będzie prezentowana i sprzedawana od wiosny 2021 roku.

BRABUS XLP 900 6x6 SUPERBLACK
Tuning | 04.07.23

BRABUS XLP 900 6x6 SUPERBLACK

900 koni mechanicznych w niezrównanym pickupie opartym na Mercedesie-AMG G 63, który posiada doskonałe właściwości terenowe dzięki trzem osiom portalowym 6X6.