MotorSport | 24.02.21

Ferrari ogłosiło zamiar ścigania się Le Mans Hypercar

Ferrari ogłasza rozpoczęcie programu Le Mans Hypercar, w którym od 2023 roku zacznie rywalizację w World Endurance Championship.


Ferrari ogłosiło zamiar ścigania się Le Mans Hypercar

Ferrari ogłasza rozpoczęcie programu Le Mans Hypercar, w którym od 2023 roku wejdzie do nowej najwyższej klasy Mistrzostw Świata FIA World Endurance Championship.

 

>>> TEN ARTYKUŁ MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ 22.04.2021.

>>> Nowa limitowana edycja Ferrari 812 Superfast V12, 830 KM przy 9500 obr/min

 

Po okresie badań i analiz, Ferrari rozpoczęło prace nad nowym samochodem LMH, aby w ostatnich tygodniach uwzględnić fazy projektowania i symulacji. W kolejnych informacjach dowiemy się więcej na temat programu testów na torze, nazwy samochodu i kierowców, którzy będą stanowić oficjalne załogi.

 

Pięćdziesiąt lat po swoim ostatnim oficjalnym udziale w najwyższej klasie Mistrzostw Świata Samochodów Sportowych w 1973 roku, Ferrari weźmie udział w wyścigu w klasie Hypercar w Długodystansowych Mistrzostwach Świata FIA, w których ustanowieniu aktywnie pomogło. Ma przyzwoity rekord w zawodach na zamkniętym kole z 24 tytułami światowymi (ostatnio w 2017) i 36 zwycięstwami w 24-godzinnym wyścigu Le Mans.Jeep świętuje 20-lecie modelu Wrangler Rubicon podczas Chicago Auto Show 2023
Wiadomości | 09.02.23

Jeep świętuje 20-lecie modelu Wrangler Rubicon podczas Chicago Auto Show 2023

Dwadzieścia lat temu niewielka grupa entuzjastycznych inżynierów Jeepa, z odwagą i determinacją, zaprojektowała i skonstruowała najpotężniejszego jak dotąd Wranglera.

Gymkhana na wakacjach, co za jazda!
Wiadomości | 07.12.22

Gymkhana na wakacjach, co za jazda!

Subaru wypuściło dzisiaj drugi film Travisa Pastrany Gymkhana, Vacation Shred. Travis ściga się na Florydzie w najlepszym pojeździe, Subaru Family Huckster.

Volkswagen oraz Ford będą wspólnie tworzyć pojazdy
Wiadomości | 10.06.20

Volkswagen oraz Ford będą wspólnie tworzyć pojazdy

Volkswagen i Ford już w roku ubiegłym ogłosiły podjęcie kompleksowej kooperacji, obejmującej wspólne tworzenie pojazdów elektrycznych, lekkich samochodów dostawczych oraz podjęcie wspólnych kroków w kierunku rozwoju systemów autonomicznych.