MotorSport | 24.02.21

Ferrari ogłosiło zamiar ścigania się Le Mans Hypercar

Ferrari ogłasza rozpoczęcie programu Le Mans Hypercar, w którym od 2023 roku zacznie rywalizację w World Endurance Championship.


Ferrari ogłosiło zamiar ścigania się Le Mans Hypercar

Ferrari ogłasza rozpoczęcie programu Le Mans Hypercar, w którym od 2023 roku wejdzie do nowej najwyższej klasy Mistrzostw Świata FIA World Endurance Championship.

 

>>> TEN ARTYKUŁ MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ 22.04.2021.

>>> Nowa limitowana edycja Ferrari 812 Superfast V12, 830 KM przy 9500 obr/min

 

Po okresie badań i analiz, Ferrari rozpoczęło prace nad nowym samochodem LMH, aby w ostatnich tygodniach uwzględnić fazy projektowania i symulacji. W kolejnych informacjach dowiemy się więcej na temat programu testów na torze, nazwy samochodu i kierowców, którzy będą stanowić oficjalne załogi.

 

Pięćdziesiąt lat po swoim ostatnim oficjalnym udziale w najwyższej klasie Mistrzostw Świata Samochodów Sportowych w 1973 roku, Ferrari weźmie udział w wyścigu w klasie Hypercar w Długodystansowych Mistrzostwach Świata FIA, w których ustanowieniu aktywnie pomogło. Ma przyzwoity rekord w zawodach na zamkniętym kole z 24 tytułami światowymi (ostatnio w 2017) i 36 zwycięstwami w 24-godzinnym wyścigu Le Mans.Światowa premiera zupełnie nowego Lexusa LM
Premiery | 18.04.23

Światowa premiera zupełnie nowego Lexusa LM

Podczas targów Auto Shanghai 2023 Lexus świętował premierę zupełnie nowego flagowego minivana, Lexusa LM drugiej generacji, który zostanie wprowadzony na rynek w ponad 60 krajach.

Nowy Hyundai Elantra N
Wiadomości | 19.04.23

Nowy Hyundai Elantra N

Hyundai aktywnie wzmacnia swoją konkurencyjność na rynku chińskim, prezentując zaawansowane technologie swojej wysokowydajnej marki N na targach Auto Shanghai 2023.

Porsche prezentuje swoje przyszłościowe studium koncepcyjne Mission R
Concept Cars | 08.09.21

Porsche prezentuje swoje przyszłościowe studium koncepcyjne Mission R

Na rozpoczęcie targów IAA MOBILITY 2021 w Monachium Porsche ma spektakularnie spojrzeć w motoryzacyjną przyszłość.