Wiadomości | 14.01.22

Tylko 500 sztuk modelu GRMN Yaris i tylko na rynek japoński

Tokyo Auto Salon 2022. TOYOTA GAZOO Racing i premiera GRMN Yaris czyli kolejny samochód sportowy, który powstał dzięki determinacji Akio Toyody, prezydenta Toyoty.


Tylko 500 sztuk modelu GRMN Yaris i tylko na rynek japoński

Podczas Tokyo Auto Salon 2022 miała miejsce premiera GRMN Yaris,  mocno limitowanej edycji do 500 sztuk w pełni dostrojonego modelu GR Yaris, który przeszedł rygorystyczne dopracowanie z profesjonalnymi kierowcami. Ponadto ma zostać uruchomiony nowy program, który zapewni klientom codzienną ewolucję pojazdów i dostosowywanie ich do potrzeb kierowców, jaka ma miejsce w sportach motorowych.


Od czasu premiery we wrześniu 2020 r. GR Yaris był zaangażowany w różne sporty motorowe, między innymi w Rajdowe Mistrzostwa Japonii, w których zdobył mistrzostwo sezonu.

 

GR Yaris został udoskonalony poprzez rozwój samochodu „kierowca na pierwszym miejscu”. Problemy w ekstremalnych warunkach użytkowania są identyfikowane na podstawie opinii kierowców i szybko rozwiązywane. Każdy samochód można dostosować do kierowcy, aby stał się pojazdem bezpiecznym i łatwym w prowadzeniu.

 

Rozwój GRMN Yaris rozpoczął się od pragnienia Morizo (tak nazywają Akio Toyodę, prezydenta Toyoty w świecie motorsportu), aby „dostarczać klientom samochody, które szybko ewoluują i mogą być dostosowane do indywidualnych potrzeb osób, takich jak sporty motorowe”. Wykorzystując wnioski wyciągnięte z zawodów sportów motorowych, zwiększono sztywność nadwozia, zmniejszono masę o około 20 kg, szerokość całkowitą zwiększono o 10 mm w celu poprawy aerodynamiki, a wysokość pojazdu zmniejszono o 10 mm w celu niższy środek ciężkości. Wykorzystuje również mechaniczne LSD, bliską skrzynię biegów i niski końcowy zestaw przełożeń, który został ulepszony poprzez wielokrotne „łamanie i mocowanie”. GR Yaris przekształcił się w samochód, którym można jeździć szybciej i spokojniej, dzięki ulepszonej sile hamowania, przyczepności, pokonywaniu zakrętów i nadążaniu za osiągami w oparciu o opinie profesjonalnych kierowców.

 

Ponadto, za pośrednictwem dwóch usług programu aktualizacji i programu personalizacji, zapewnimy klientom „samochody, które szybko ewoluują i można je dostosować do indywidualnych potrzeb”, tak jak w sportach motorowych. GRMN Yaris oferuje radość z samochodu wyścigowego, jak ciągły postęp, osiągając ewolucję samochodu w czasie rzeczywistym dla każdego wyścigu dzięki programowi aktualizacji i wrażeniom z jazdy, które zapewniają osiągi dzięki dostosowaniu samochodu do kierowcy za pomocą programu personalizacji.Renault Kardian, kompaktowy, nowoczesny SUV, który zamierza podbić rynki międzynarodowe
Premiery | 25.10.23

Renault Kardian, kompaktowy, nowoczesny SUV, który zamierza podbić rynki międzynarodowe

Ten zupełnie nowy model jest pierwszym z pełnej gamy pojazdów o zasięgu międzynarodowym, co ilustruje nową strategię marki na rynki pozaeuropejskie.

Honda opracowuje obecnie trzy modele koncepcyjne serii e:N
Concept Cars | 14.10.21

Honda opracowuje obecnie trzy modele koncepcyjne serii e:N

Honda zorganizowała wirtualną konferencję prasową podczas której miała miejsce światowa premiera trzech pojazdów elektrycznych w wersji COUPE, SUV i GT.

Charge Cars zadebiutuje w Los Angeles z zupełnie nowym modelem EV Charge ’67
Elektryczne | 01.10.22

Charge Cars zadebiutuje w Los Angeles z zupełnie nowym modelem EV Charge ’67

Charge ’67 jest produkowany z zupełnie nowych części, ma klasyczny wygląd, karoserię z włókna węglowego, 536 koni mechanicznych i nie tylko.