Wiadomości | 14.01.22

Tylko 500 sztuk modelu GRMN Yaris i tylko na rynek japoński

Tokyo Auto Salon 2022. TOYOTA GAZOO Racing i premiera GRMN Yaris czyli kolejny samochód sportowy, który powstał dzięki determinacji Akio Toyody, prezydenta Toyoty.


Tylko 500 sztuk modelu GRMN Yaris i tylko na rynek japoński

Podczas Tokyo Auto Salon 2022 miała miejsce premiera GRMN Yaris,  mocno limitowanej edycji do 500 sztuk w pełni dostrojonego modelu GR Yaris, który przeszedł rygorystyczne dopracowanie z profesjonalnymi kierowcami. Ponadto ma zostać uruchomiony nowy program, który zapewni klientom codzienną ewolucję pojazdów i dostosowywanie ich do potrzeb kierowców, jaka ma miejsce w sportach motorowych.


Od czasu premiery we wrześniu 2020 r. GR Yaris był zaangażowany w różne sporty motorowe, między innymi w Rajdowe Mistrzostwa Japonii, w których zdobył mistrzostwo sezonu.

 

GR Yaris został udoskonalony poprzez rozwój samochodu „kierowca na pierwszym miejscu”. Problemy w ekstremalnych warunkach użytkowania są identyfikowane na podstawie opinii kierowców i szybko rozwiązywane. Każdy samochód można dostosować do kierowcy, aby stał się pojazdem bezpiecznym i łatwym w prowadzeniu.

 

Rozwój GRMN Yaris rozpoczął się od pragnienia Morizo (tak nazywają Akio Toyodę, prezydenta Toyoty w świecie motorsportu), aby „dostarczać klientom samochody, które szybko ewoluują i mogą być dostosowane do indywidualnych potrzeb osób, takich jak sporty motorowe”. Wykorzystując wnioski wyciągnięte z zawodów sportów motorowych, zwiększono sztywność nadwozia, zmniejszono masę o około 20 kg, szerokość całkowitą zwiększono o 10 mm w celu poprawy aerodynamiki, a wysokość pojazdu zmniejszono o 10 mm w celu niższy środek ciężkości. Wykorzystuje również mechaniczne LSD, bliską skrzynię biegów i niski końcowy zestaw przełożeń, który został ulepszony poprzez wielokrotne „łamanie i mocowanie”. GR Yaris przekształcił się w samochód, którym można jeździć szybciej i spokojniej, dzięki ulepszonej sile hamowania, przyczepności, pokonywaniu zakrętów i nadążaniu za osiągami w oparciu o opinie profesjonalnych kierowców.

 

Ponadto, za pośrednictwem dwóch usług programu aktualizacji i programu personalizacji, zapewnimy klientom „samochody, które szybko ewoluują i można je dostosować do indywidualnych potrzeb”, tak jak w sportach motorowych. GRMN Yaris oferuje radość z samochodu wyścigowego, jak ciągły postęp, osiągając ewolucję samochodu w czasie rzeczywistym dla każdego wyścigu dzięki programowi aktualizacji i wrażeniom z jazdy, które zapewniają osiągi dzięki dostosowaniu samochodu do kierowcy za pomocą programu personalizacji.Ford Mustang najlepiej sprzedającym się samochodem sportowym
Wiadomości | 17.04.21

Ford Mustang najlepiej sprzedającym się samochodem sportowym

Legendarny Ford Mustang po raz kolejny jest najlepiej sprzedającym się samochodem sportowym na świecie dzięki zwiększonej sprzedaży na rynku europejskim.

Nowy Volkswagen ID.4 światowa premiera w pełni elektrycznego SUV-a
Premiery | 26.09.20

Nowy Volkswagen ID.4 światowa premiera w pełni elektrycznego SUV-a

Nowy Volkswagen ID.4 zaprezentowany w pełnej krasie. Pierwszy elektryczny SUV Volkswagena i drugi po ID.3 model skonstruowany w oparciu o modułową platformę podłogową MEB dla samochodów elektrycznych.

Dożywotnia Gwarancja na części? Dlaczego nie
Wiadomości | 01.07.20

Dożywotnia Gwarancja na części? Dlaczego nie

Volvo Car Poland wprowadza dożywotnią gwarancję na oryginalne części zamontowane w autoryzowanych serwisach naszej marki. Obejmuje wady materiałowe i montażowe przez cały okres, w którym klient pozostaje właścicielem samochodu.