Wiadomości | 05.05.20

Volkswagen ID.3 z nagrodą za wzornictwo

Marka Volkswagen zdominowała konkurs Automotive Brand Contest 2020. ID.3 całkowicie elektryczny model, został uznany za ?Best of Best? w co najmniej dwóch kategoriach. Nowy Golf, ID.3. SPACE VIZZION samochód koncepcyjny znalazł się również wśród tegorocznych laureatów. Konkurs na markę motoryzacyjną jest jedynym niezależnym międzynarodowym konkursem projektowym dla marek motoryzacyjnych.


Volkswagen ID.3 z nagrodą za wzornictwo

Marka Volkswagen zdominowała konkurs Automotive Brand Contest 2020, zdobywając łącznie pięć nagród w segmencie motoryzacyjnym. ID.3, całkowicie elektryczny model, został uznany za „Best of Best” w co najmniej dwóch kategoriach. Nowy Golf i ID.3. oraz samochód koncepcyjny SPACE VIZZION znalazły się również wśród tegorocznych laureatów. Konkurs na markę motoryzacyjną jest jedynym niezależnym międzynarodowym konkursem projektowym dla marek motoryzacyjnych.

 ID.3 został nagrodzony tytułem „Best of Best” w kategoriach „Brand Volume Volume” i „Interior Volume Brand”. Oficjalny werdykt jury brzmi: „ID.3 jest wyrazisty, ma zakrzywioną, ale jednocześnie ciasną linię ze spójnym wnętrzem i zewnętrzem. ID.3 to imponująca współczesna interpretacja typowego, ulepszonego idiomu Volkswagena - to długo oczekiwany, młody Volkswagen szczycący się odwagą potrzebną do zainicjowania nowego ruchu.”

Klaus Bischoff, szef działu projektowania Volkswagen Group, wyjaśnił: „Dla nas ID.3 reprezentuje początek nowej ery mobilności. Jednocześnie zapowiada nadejście ery cyfrowego projektowania, w której naszym celem jest stworzenie najlepszych możliwych doświadczeń użytkowników we wszystkich zespołach przy użyciu najnowocześniejszych metod. To uznanie ze strony zespołu sędziowskiego pokazuje, że jesteśmy na dobrej drodze. ”

Nowy Golf ósmej generacji, wprowadzony na rynek pod koniec 2019 r., Okazał się zwycięzcą tegorocznych zawodów. Panel wyznaczył pojazd jako zwycięzcę w kategoriach „Zewnętrzna marka objętościowa” i „Wewnętrzna marka objętościowa”. ID. SPACE VIZZION, siódmy członek ID. rodzina o doskonałej aerodynamice i dużej przestrzeni został zwycięzcą w kategorii „Koncepcje”.

Konkurs na markę motoryzacyjną został zapoczątkowany w 2011 r. Niemiecka Rada Wzornictwa (Rat für Formgebung), ustanowiona przez niemiecki parlament Bundestag w 1953 r., Honoruje wyjątkowe wzornictwo produktów i komunikacji oraz zwraca uwagę na fundamentalne znaczenie marki i wzornictwa marki w branży motoryzacyjnej . Interdyscyplinarny panel składa się z członków pracujących w mediach, projektowaniu, firmach przemysłowych, szkołach wyższych i architekturze. Oficjalna ceremonia wręczenia nagród odbędzie się jesienią we Frankfurcie nad Menem.Mercedes-Benz EQ Silver Arrow 02
Elektryczne | 29.10.20

Mercedes-Benz EQ Silver Arrow 02

Zespół Mercedes-Benz EQ Formula E Team jest gotowy do drugiego sezonu na ulicznych torach Santiago, Londynu i na wszystkich przystankach pomiędzy nimi.

Audi przedstawia koncepcyjny samochód Audi urbansphere concept
Concept Cars | 21.04.22

Audi przedstawia koncepcyjny samochód Audi urbansphere concept

Designerzy i inżynierowie stworzyli Audi urbansphere z myślą o wykorzystywaniu go w natężonym ruchu chińskich megamiast, jak i w centrum każdej metropolii na świecie.

Samochód elektryczny po Polsku przedstawiamy markę Izera
Elektryczne | 28.07.20

Samochód elektryczny po Polsku przedstawiamy markę Izera

Podczas premiery online spółka ElectroMobility Poland zaprezentowała dwa prototypy pokazowe: białego SUV-a i czerwonego hatchbacka. Spółka pokazała także nazwę, logo oraz ogłosiła hasło polskiej marki samochodów elektrycznych.