Tuning | 02.06.21

Unikalny egzemplarz specjalnej edycji McLarena 765LT

McLaren 765LT to najnowszy z linii Longtail McLaren i najbardziej dynamicznie zaawansowany i wciągający model LT w historii McLaren Automotive.


Unikalny egzemplarz specjalnej edycji McLarena 765LT

Nowy 765LT to najmocniejszy i najbardziej responsywny dopuszczony do ruchu drogowego McLaren LT do tej pory. Jego 4,0-litrowy silnik V8 McLaren M840T z podwójnym turbodoładowaniem zapewnia maksymalną moc 765 KM (755 KM) przy 7500 obr./min i maksymalny moment obrotowy 800 Nm (590 lb ft) przy 5500 obr./min, co razem przekłada się na wzorcowe wartości przyspieszenia wynoszące 2,8 sekundy od 0-100 km/h i 7,2 sekundy od 0-200 km/h.

 

Unikalne nadwozie jest wykończone „zmieniającym kolor” lakierem MSO Cerberus Pearl, który obejmuje odcienie niebieskiego, fioletowego, złotego i pomarańczowego. Przedni spojler, tylny zderzak, listwy progowe, a także obudowy lusterek i wloty powietrza zostały wykończone błyszczącym włóknem węglowym, które podkreśla bezkompromisową, lekką filozofię inżynieryjną kultowej brytyjskiej firmy. Atrakcyjność wizualną dodatkowo potęguje w pełni funkcjonalny szufelka dachowa MSO Defined, 10-ramienne ultralekkie koła w błyszczącym czarnym wykończeniu i zaciski hamulcowe McLaren Orange.

 

Szeroka personalizacja jest również kontynuowana w kabinie McLarena 765LT, z satynowymi wykończeniami z włókna węglowego, a także niestandardowymi wstawkami drzwi, obramowaniami głośników i pasami bezpieczeństwa, wszystko w McLaren Orange i stanowi subtelne nawiązanie do wyścigowego dziedzictwa marki. Wnętrze zorientowane na tor jest dodatkowo uzupełnione tytanową belką uprzęży MSO Defined i sześciopunktową uprzężą.

 

„Jesteśmy zaszczyceni mogąc zrealizować dostawę tego wysoce spersonalizowanego egzemplarza McLarena 765LT do jednego z naszych wymagających klientów. Ta niezwykła kreacja jest prawdziwą wizytówką umiejętności i kunsztu reprezentowanego przez zespół McLaren Special Operations, które nadal inspirują naszych obecnych i przyszłych właścicieli. Ponad 25% wszystkich McLaren 765LT przeznaczonych dla Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki będzie cechować wysoki stopień personalizacji i czekamy na finalizację regionalnych dostaw tego wyprzedanego supersamochodu do końca lata.”
Brett Soso, Dyrektor Zarządzający – Europa, Bliski Wschód i Afryka

 

Początki McLaren Special Operations sięgają prawie 30 lat, dywizji wyrastającej z programu obsługi klienta McLaren, który został utworzony na początku lat 90. w celu obsługi, konserwacji i personalizacji McLarena F1. Obecnie MSO oferuje kompletną usługę krawiecką dla każdego modelu McLarena i nadal rozwija się w ramach poziomów personalizacji, które obejmują MSO Defined, obejmując opcje serii, MSO Bespoke oferującą niemal nieograniczony poziom personalizacji, MSO Limited tworząc limitowane i specjalne edycje najnowszych Pojazdy McLaren i MSO Heritage, odpowiedzialne za utrzymanie starszych modeli marki, takich jak McLaren F1.

 

Lżejszy, mocniejszy i z jeszcze wyższymi osiągami zarówno na drodze, jak i na torze niż poprzednicy LT, McLaren 765LT to najnowszy z linii „Longtail” McLaren i najbardziej dynamicznie zaawansowany i wciągający model LT w historii McLaren Automotive.

 

Samochód otworzył nowy rozdział w historii „Longtail”, która rozpoczęła się od samochodu wyścigowego McLaren F1 GTR w latach 90. i podnosi na nowy poziom atrybuty, które leżą u podstaw każdego LT: ekstremalny design, zaangażowanie kierowcy, skoncentrowana na torze dynamika, zminimalizowana waga, zoptymalizowana aerodynamika i zwiększona moc. Obietnica LT dotycząca bycia „ograniczonym do nielicznych” również została spełniona, ponieważ na całym świecie dostępnych jest zaledwie 765 samochodów z indywidualnymi numerami, o które wszyscy pytają.Hopium Machina
Super Cars | 21.01.21

Hopium Machina

Francuska firma Hopium, producent samochodów w 100% wodorowych, ujawnia projekt swojej platformy technologicznej.

SKODA prezentuje swój siedmiomiejscowy samochód studyjny VISION 7S
Premiery | 30.08.22

SKODA prezentuje swój siedmiomiejscowy samochód studyjny VISION 7S

Samochód koncepcyjny może pochwalić się zasięgiem ponad 600 kilometrów w cyklu WLTP, to także pierwszy model z matowym kolorem nadwozia.

Renault prezentuje nowoczesną, elektryczną wersję swojego kultowego Renault 4
Concept Cars | 18.10.22

Renault prezentuje nowoczesną, elektryczną wersję swojego kultowego Renault 4

Podczas Salonu Samochodowego w Paryżu Renault pokazało koncept 4EVER Trophy, który toruje drogę dla przyszłego, całkowicie elektrycznego SUV-a segmentu B.