Premiery | 24.11.20

Tył nowej Klasy S Mercedes-Maybach

Pierwsza klasa, nawet w drugim rzędzie.


Tył nowej Klasy S Mercedes-Maybach

Klasa S Mercedes-Maybach ma o 18 centymetrów większy rozstaw osi niż długa Klasa S Mercedes-Benz: Większa przestrzeń jest w pełni korzystna dla tylnej części, która ma również jeszcze bardziej wyrafinowane elementy wyposażenia. Nowe funkcje obejmują funkcję masażu podpory łydki na siedzeniu Executive oraz podgrzewaną dodatkową poduszkę na zagłówkach. Tył pierwszej klasy został gruntownie zmodernizowany.

 

(Ten artykuł może Cię zainteresować 14.04.2021. - 100 lat marki Mercedes-Maybach, wideo.)

 

 Wyraźnym wskazaniem, że właściciel Klasy S Mercedes-Maybach zwykle będzie siedział z tyłu, są fotele Executive po lewej i prawej stronie oraz pakiet Szofer jako wyposażenie standardowe. Zarówno kierowca, jak i pasażer z tyłu mogą elektrycznie ustawić przednie siedzenie pasażera w pozycji szofera. Regulacja skoku i kąta ustawienia przedniego siedzenia pasażera i tylnych siedzeń zostały ulepszone pod wieloma względami: dzięki zmodyfikowanemu zagłówkowi oparcie pasażera z przodu można pochylić do przodu o dalsze 26 °, a zagłówek pochylić do przodu, dając tył pasażerowi lepszy widok, podczas gdy większa podpórka pod kostkę ma o dziesięć milimetrów większy skok i można ją teraz złożyć jako podnóżek.

Pasażer ma możliwość niezależnej regulacji powierzchni siedzenia i oparcia fotela Executive. Jeśli pozycja odchylona zostanie wybrana z tyłu, fotel pasażera z przodu automatycznie przesunie się do przodu, jeśli system rozpoznawania zajętości wykryje, że nikt na nim nie siedzi. Użycie podnóżka na przednim siedzeniu i elektrycznie wysuwanego podnóżka tworzy ciągłą, wygodną powierzchnię do leżenia dla przyjemnej pozycji do spania. Droga regulacji podnóżka została wydłużona o ok. 50 mm w porównaniu z poprzednią serią, a długość i zakres obrotu można dowolnie regulować. Nowością w podnóżku jest funkcja masażu łydek. Może to dodatkowo poprawić samopoczucie na tylnych rozkładanych siedzeniach.Audi A6 Avant e-tron concept
Concept Cars | 18.03.22

Audi A6 Avant e-tron concept

Audi prezentuje kolejny model swojej przyszłej, elektrycznie napędzanej Klasy Luksusowej A6: Avant. Szybkie ładowanie z zasięgiem do 300 km w zaledwie 10 minut.

Światowa premiera nowego Lexusa ES
Premiery | 19.04.21

Światowa premiera nowego Lexusa ES

Całkowicie nowy Lexus ES siódmej generacji na nowo zdefiniował swój status wśród luksusowych sedanów klasy podstawowej.

Maksymalnie 25 sztuk specjalnej edycji Polestar 1
Tuning | 20.04.21

Maksymalnie 25 sztuk specjalnej edycji Polestar 1

Elektryczna hybryda ma lekki korpus wykonany z polimeru wzmocnionego włóknem węglowym, dwa tylne silniki elektryczne z łączną mocą 619 KM.