Premiery | 24.11.20

Tył nowej Klasy S Mercedes-Maybach

Pierwsza klasa, nawet w drugim rzędzie.


Tył nowej Klasy S Mercedes-Maybach

Klasa S Mercedes-Maybach ma o 18 centymetrów większy rozstaw osi niż długa Klasa S Mercedes-Benz: Większa przestrzeń jest w pełni korzystna dla tylnej części, która ma również jeszcze bardziej wyrafinowane elementy wyposażenia. Nowe funkcje obejmują funkcję masażu podpory łydki na siedzeniu Executive oraz podgrzewaną dodatkową poduszkę na zagłówkach. Tył pierwszej klasy został gruntownie zmodernizowany.

 

(Ten artykuł może Cię zainteresować 14.04.2021. - 100 lat marki Mercedes-Maybach, wideo.)

 

 Wyraźnym wskazaniem, że właściciel Klasy S Mercedes-Maybach zwykle będzie siedział z tyłu, są fotele Executive po lewej i prawej stronie oraz pakiet Szofer jako wyposażenie standardowe. Zarówno kierowca, jak i pasażer z tyłu mogą elektrycznie ustawić przednie siedzenie pasażera w pozycji szofera. Regulacja skoku i kąta ustawienia przedniego siedzenia pasażera i tylnych siedzeń zostały ulepszone pod wieloma względami: dzięki zmodyfikowanemu zagłówkowi oparcie pasażera z przodu można pochylić do przodu o dalsze 26 °, a zagłówek pochylić do przodu, dając tył pasażerowi lepszy widok, podczas gdy większa podpórka pod kostkę ma o dziesięć milimetrów większy skok i można ją teraz złożyć jako podnóżek.

Pasażer ma możliwość niezależnej regulacji powierzchni siedzenia i oparcia fotela Executive. Jeśli pozycja odchylona zostanie wybrana z tyłu, fotel pasażera z przodu automatycznie przesunie się do przodu, jeśli system rozpoznawania zajętości wykryje, że nikt na nim nie siedzi. Użycie podnóżka na przednim siedzeniu i elektrycznie wysuwanego podnóżka tworzy ciągłą, wygodną powierzchnię do leżenia dla przyjemnej pozycji do spania. Droga regulacji podnóżka została wydłużona o ok. 50 mm w porównaniu z poprzednią serią, a długość i zakres obrotu można dowolnie regulować. Nowością w podnóżku jest funkcja masażu łydek. Może to dodatkowo poprawić samopoczucie na tylnych rozkładanych siedzeniach.



Dwa nowe modele Ferrari prawdopodobnie jeszcze w tym roku
Wiadomości | 26.04.20

Dwa nowe modele Ferrari prawdopodobnie jeszcze w tym roku

Ferrari planuje w tym roku zaprezentować dwa nowe modele, a jej dyrektor handlowy Enrico Galliera zasugerował, że będą kontynuować ekspansję na nowe rynki. Firma wprowadziła na rynek pięć nowych modeli w 2019 r., w tym F8 Tributo, SF90 Stradale i Roma, w ramach dużego rozszerzenia asortymentu, który obejmuje 15 samochodów w pięcioletnim okresie.

Sean Smith Designs prezentuje 1180-konny Chevrolet Camaro „Fenix” z 1969 roku
Tuning | 09.02.23

Sean Smith Designs prezentuje 1180-konny Chevrolet Camaro „Fenix” z 1969 roku

Grand National Roadster Show 2023 w Kalifornii odsłonił niezwykły pojazd, który łączy w sobie luksus i elegancję ze zdumiewającymi osiągami Chevroleta z silnikiem V8 z doładowaniem.

Specjalny model Mercedes-AMG SL 63 4MATIC+
Super Cars | 12.01.23

Specjalny model Mercedes-AMG SL 63 4MATIC+

Z okazji zakończenia sezonu Formuły 1 2022 Mercedes-AMG prezentuje specjalny model roadstera o wysokich osiągach, limitowany do 100 sztuk w ekskluzywnym dwukolorowym lakierze.