Super Cars | 23.02.21

Rolls-Royce z kolekcji Phantom Tempus

Produkcja ograniczona do zaledwie 20 egzemplarzy, wszystkie już przydzielone klientom na całym świecie.

Rolls-Royce Phantom, szczytowy produkt marki, który znajduje się na szczycie luksusowego świata, stał się dziś przedmiotem ekskluzywnej i rzadkiej kolekcji Phantom Tempus Collection. Ta fascynująca nowa wersja Phantom jest inspirowana Czasem - tym, jak mija i jak można sprawić, by pozornie stał w miejscu. Kolekcja jest ściśle ograniczona do zaledwie 20 egzemplarzy których wszystkie zostały już przydzielone  (sprzedane!) klientom.

Projekt kolekcji Phantom Tempus obejmuje różne estetyczne i intelektualne tematy związane z czasem i kosmosem. Kluczowym komponentem jest rzadkie zjawisko astronomiczne, pulsar, nieznany do 1967 roku i znajdowany tylko w najgłębszych zakątkach kosmosu (najbliższy, jaki został odkryty, znajduje się 280 lat świetlnych, czyli 1680 bilionów mil od Ziemi). Te bardzo gęste, rozgrzane do białości gwiazdy emitują promieniowanie elektromagnetyczne w niezwykle regularnych impulsach, co czyni je jednymi z najdokładniejszych zegarów we Wszechświecie.

 

W Phantom Tempus ta niezwykła siła natury jest głównym elementem podsufitki Bespoke Starlight, składającej się z oświetlenia światłowodowego i skomplikowanego haftu Bespoke, tworząc wyjątkową i piękną podsufitkę Pulsar.

 

Inny aspekt czasu - iluzja, że ??stoi w miejscu - została uchwycona w galerii „Zamarznięty bieg czasu”. To wyjątkowe dzieło sztuki znajduje się w konsoli, z której celowo pominięto zegar, aby zaznaczyć wolność patronów od czasu i jego ograniczeń. Pojedynczy kęs aluminium jest frezowany, aby utworzyć 100 indywidualnie wyprofilowanych kolumn, reprezentujących 100-milionowy okres rotacyjnego spinu gwiazdy pulsara. Każda kolumna jest anodowana na czarno i ręcznie polerowana, aby odbijać światło. Gdy oko się po nim porusza, cała struktura, choć całkowicie solidna, wydaje się marszczyć i wyginać.

 OLI, laboratorium pomysłów dla przyszłych pojazdów elektrycznych marki Citroen
Concept Cars | 29.09.22

OLI, laboratorium pomysłów dla przyszłych pojazdów elektrycznych marki Citroen

Citroen wierzy, że nadszedł właściwy czas, aby powiedzieć „dość” trendowi przerostów i kosztów i zamiast tego skupić się na tworzeniu czystych, uczciwych pojazdów.

Hyundai KONA nowej generacji będzie dostępny w czterech wariantach
Wiadomości | 20.12.22

Hyundai KONA nowej generacji będzie dostępny w czterech wariantach

Hyundai zaprezentował dziś wywodzący się z pojazdów elektrycznych, futurystyczny design subkompaktowego SUV-a KONA nowej generacji.

Pininfarina zaprezentowało nowy elektryczny koncept SUV-a Pura Vision
Concept Cars | 05.08.23

Pininfarina zaprezentowało nowy elektryczny koncept SUV-a Pura Vision

Elegancka sylwetka i dramatyczne proporcje tego studium projektowego wyrażają filozofię projektowania przekształcając DNA kultowych modeli z przeszłości, aby zdefiniować przyszłość.