Super Cars | 23.02.21

Rolls-Royce z kolekcji Phantom Tempus

Produkcja ograniczona do zaledwie 20 egzemplarzy, wszystkie już przydzielone klientom na całym świecie.

Rolls-Royce Phantom, szczytowy produkt marki, który znajduje się na szczycie luksusowego świata, stał się dziś przedmiotem ekskluzywnej i rzadkiej kolekcji Phantom Tempus Collection. Ta fascynująca nowa wersja Phantom jest inspirowana Czasem - tym, jak mija i jak można sprawić, by pozornie stał w miejscu. Kolekcja jest ściśle ograniczona do zaledwie 20 egzemplarzy których wszystkie zostały już przydzielone  (sprzedane!) klientom.

Projekt kolekcji Phantom Tempus obejmuje różne estetyczne i intelektualne tematy związane z czasem i kosmosem. Kluczowym komponentem jest rzadkie zjawisko astronomiczne, pulsar, nieznany do 1967 roku i znajdowany tylko w najgłębszych zakątkach kosmosu (najbliższy, jaki został odkryty, znajduje się 280 lat świetlnych, czyli 1680 bilionów mil od Ziemi). Te bardzo gęste, rozgrzane do białości gwiazdy emitują promieniowanie elektromagnetyczne w niezwykle regularnych impulsach, co czyni je jednymi z najdokładniejszych zegarów we Wszechświecie.

 

W Phantom Tempus ta niezwykła siła natury jest głównym elementem podsufitki Bespoke Starlight, składającej się z oświetlenia światłowodowego i skomplikowanego haftu Bespoke, tworząc wyjątkową i piękną podsufitkę Pulsar.

 

Inny aspekt czasu - iluzja, że ??stoi w miejscu - została uchwycona w galerii „Zamarznięty bieg czasu”. To wyjątkowe dzieło sztuki znajduje się w konsoli, z której celowo pominięto zegar, aby zaznaczyć wolność patronów od czasu i jego ograniczeń. Pojedynczy kęs aluminium jest frezowany, aby utworzyć 100 indywidualnie wyprofilowanych kolumn, reprezentujących 100-milionowy okres rotacyjnego spinu gwiazdy pulsara. Każda kolumna jest anodowana na czarno i ręcznie polerowana, aby odbijać światło. Gdy oko się po nim porusza, cała struktura, choć całkowicie solidna, wydaje się marszczyć i wyginać.

 Nadchodzi premiera nowego Suzuki S-Cross
Wiadomości | 23.11.21

Nadchodzi premiera nowego Suzuki S-Cross

Nowy S-CROSS łączy w sobie największe osiągnięcia i doświadczenie japońskiej w segmencie SUV z ostatnich dekad.

Nico Rosberg testuje zaawansowany prototyp Rimac C_Two
Wiadomości | 27.08.20

Nico Rosberg testuje zaawansowany prototyp Rimac C_Two

Rimac Automobili przywitał w rodzinie mistrza świata Formuły 1 z 2016 roku Nico Rosberga, który dołączył do zespołu w Chorwacji, aby dostosować swój osobisty C_Two i przetestować zaawansowany prototyp.

Nowy Nissan Armada premiera online
Premiery | 07.12.20

Nowy Nissan Armada premiera online

Nowy wygląd zewnętrzny oraz wnętrze, ulepszone funkcje bezpieczeństwa, potężny silnik V8 o pojemności 5,6 litra, przeznaczony dla rodzin żądnych przygód, które tego wszystkiego oczekują, zwłaszcza od SUV-ów.