Super Cars | 23.02.21

Rolls-Royce z kolekcji Phantom Tempus

Produkcja ograniczona do zaledwie 20 egzemplarzy, wszystkie już przydzielone klientom na całym świecie.

Rolls-Royce Phantom, szczytowy produkt marki, który znajduje się na szczycie luksusowego świata, stał się dziś przedmiotem ekskluzywnej i rzadkiej kolekcji Phantom Tempus Collection. Ta fascynująca nowa wersja Phantom jest inspirowana Czasem - tym, jak mija i jak można sprawić, by pozornie stał w miejscu. Kolekcja jest ściśle ograniczona do zaledwie 20 egzemplarzy których wszystkie zostały już przydzielone  (sprzedane!) klientom.

Projekt kolekcji Phantom Tempus obejmuje różne estetyczne i intelektualne tematy związane z czasem i kosmosem. Kluczowym komponentem jest rzadkie zjawisko astronomiczne, pulsar, nieznany do 1967 roku i znajdowany tylko w najgłębszych zakątkach kosmosu (najbliższy, jaki został odkryty, znajduje się 280 lat świetlnych, czyli 1680 bilionów mil od Ziemi). Te bardzo gęste, rozgrzane do białości gwiazdy emitują promieniowanie elektromagnetyczne w niezwykle regularnych impulsach, co czyni je jednymi z najdokładniejszych zegarów we Wszechświecie.

 

W Phantom Tempus ta niezwykła siła natury jest głównym elementem podsufitki Bespoke Starlight, składającej się z oświetlenia światłowodowego i skomplikowanego haftu Bespoke, tworząc wyjątkową i piękną podsufitkę Pulsar.

 

Inny aspekt czasu - iluzja, że ??stoi w miejscu - została uchwycona w galerii „Zamarznięty bieg czasu”. To wyjątkowe dzieło sztuki znajduje się w konsoli, z której celowo pominięto zegar, aby zaznaczyć wolność patronów od czasu i jego ograniczeń. Pojedynczy kęs aluminium jest frezowany, aby utworzyć 100 indywidualnie wyprofilowanych kolumn, reprezentujących 100-milionowy okres rotacyjnego spinu gwiazdy pulsara. Każda kolumna jest anodowana na czarno i ręcznie polerowana, aby odbijać światło. Gdy oko się po nim porusza, cała struktura, choć całkowicie solidna, wydaje się marszczyć i wyginać.

 SKODA FABIA nowej generacji na pierwszym zdjęciu
Wiadomości | 11.02.21

SKODA FABIA nowej generacji na pierwszym zdjęciu

Zapowiedź czwartej generacji modelu. Kiedy premiera?

Dwudrzwiowe coupe Subaru Sport Mobility Concept
Concept Cars | 26.10.23

Dwudrzwiowe coupe Subaru Sport Mobility Concept

Pomimo dość łagodnej nazwy, fani Subaru powinni być podekscytowani, ponieważ pokazuje, że Subaru wciąż myśli o tym, jak może wejść na rynek samochodów sportowych dzięki elektryfikacji.

Lamborghini Essenza SCV12 hipersamochód wyłącznie na tor wyścigowy. Wideo
Super Cars | 30.07.20

Lamborghini Essenza SCV12 hipersamochód wyłącznie na tor wyścigowy. Wideo

Limitowany hipersamochód składający się wyłącznie z 40 jednostek z silnikiem V12, który jest w stanie dostarczyć ponad 830 KM.