Wiadomości | 08.07.22

Twoje punkty karne będą widoczne w bazie OC. Piraci zapłacą więcej!

Twoje punkty karne będą widoczne w bazie OC firm ubezpieczeniowych. Piraci zapłacą więcej. Sprawdź, o ile wzrośnie OC.


Twoje punkty karne będą widoczne w bazie OC. Piraci zapłacą więcej!

Rządzący znaleźli nowy sposób na zniechęcenie kierowców do łamania prawa drogowego. Jeszcze przed wakacjami firmy ubezpieczające będą miały dostęp do nowych danych. Czy dzięki temu piraci drogowi będą jeździć wolniej? Sprawdź, co się zmieni.

 

Zmiany w przepisach mają sprawić, że na drogach będzie bezpieczniej, a kierowcy, którzy lubią wcisnąć pedał gazu, będą to robić rzadziej, albo wcale. Jeszcze w czerwcu mają wejść w życie przepisy, które pozwolą firmom ubezpieczeniowym sprawdzać podczas przygotowywania oferty na obowiązkową polisę OC, ile punktów karnych ma osoba ubezpieczająca auto i za jakie wykroczenia były wystawiane mandaty. Im więcej wykroczeń na swoim koncie ma kierowca, tym ubezpieczenie będzie droższe. Wprawdzie taryfikatora jeszcze nie ma, ale firmy ubezpieczeniowe mogą nie mieć litości dla piratów drogowych. Takie prawo obowiązuje już w USA i w Wielkiej Brytanii.

 

Według statystyk w Polsce liczba zabitych na drogach w stosunku do całej populacji jest ogromna. Pod tym względem znajdujemy się w niechlubnej czołówce krajów europejskich.

 

Piotr DąmbrowskiCadillac LYRIQ pierwszy całkowicie elektryczny samochód marki
Premiery | 07.08.20

Cadillac LYRIQ pierwszy całkowicie elektryczny samochód marki

Wprowadzenie oferty elektrycznej Cadillaca rozpoczyna się dziś wraz z debiutem modelu LYRIQ - dynamicznego, nowoczesnego i w pełni elektrycznego luksusowego crossovera.

Nowy Volkswagen ID.5 to pierwszy elektryczny SUV coupé marki
Premiery | 03.11.21

Nowy Volkswagen ID.5 to pierwszy elektryczny SUV coupé marki

Nowy ID.5 i sportowy ID.5 GTX z dwusilnikowym napędem na cztery koła zachwycają swoim wyrazistym designem, możliwościami na długich dystansach i najnowszą generacją oprogramowania. Wideo.

Światowa premiera nowej Klasy S Mercedes-Maybach
Premiery | 25.11.20

Światowa premiera nowej Klasy S Mercedes-Maybach

Luksusowy model, który od wprowadzenia na rynek w 2015 roku na całym świecie dostarczono w około 60 000 egzemplarzy.