Wiadomości | 08.07.22

Twoje punkty karne będą widoczne w bazie OC. Piraci zapłacą więcej!

Twoje punkty karne będą widoczne w bazie OC firm ubezpieczeniowych. Piraci zapłacą więcej. Sprawdź, o ile wzrośnie OC.


Twoje punkty karne będą widoczne w bazie OC. Piraci zapłacą więcej!

Rządzący znaleźli nowy sposób na zniechęcenie kierowców do łamania prawa drogowego. Jeszcze przed wakacjami firmy ubezpieczające będą miały dostęp do nowych danych. Czy dzięki temu piraci drogowi będą jeździć wolniej? Sprawdź, co się zmieni.

 

Zmiany w przepisach mają sprawić, że na drogach będzie bezpieczniej, a kierowcy, którzy lubią wcisnąć pedał gazu, będą to robić rzadziej, albo wcale. Jeszcze w czerwcu mają wejść w życie przepisy, które pozwolą firmom ubezpieczeniowym sprawdzać podczas przygotowywania oferty na obowiązkową polisę OC, ile punktów karnych ma osoba ubezpieczająca auto i za jakie wykroczenia były wystawiane mandaty. Im więcej wykroczeń na swoim koncie ma kierowca, tym ubezpieczenie będzie droższe. Wprawdzie taryfikatora jeszcze nie ma, ale firmy ubezpieczeniowe mogą nie mieć litości dla piratów drogowych. Takie prawo obowiązuje już w USA i w Wielkiej Brytanii.

 

Według statystyk w Polsce liczba zabitych na drogach w stosunku do całej populacji jest ogromna. Pod tym względem znajdujemy się w niechlubnej czołówce krajów europejskich.

 

Piotr DąmbrowskiGMC zapowiada nowego elektrycznego pickupa Sierra Denali
Elektryczne | 15.12.21

GMC zapowiada nowego elektrycznego pickupa Sierra Denali

W pełni elektryczny pickup Sierra Denali będzie trzecim pojazdem elektrycznym w przyszłym portfolio marki GMC. Zobacz pierwsze wideo.

Continental zaprezentował swój zakrzywiony wyświetlacz Ultrawide
Wiadomości | 10.01.23

Continental zaprezentował swój zakrzywiony wyświetlacz Ultrawide

Continental prezentuje zakrzywiony wyświetlacz z niewidocznym panelem sterowania i innowacyjnymi rozwiązaniami do identyfikacji kierowcy.

Rezvani Motors podało datę premiery swojego kuloodpornego SUV-a VENGEANCE
Wiadomości | 17.01.23

Rezvani Motors podało datę premiery swojego kuloodpornego SUV-a VENGEANCE

Stworzony ze świata gier wideo, model inspirowany militariami, jeden z najbardziej wyjątkowych SUV-ów zostanie po raz pierwszy pokazany na żywo.