Wiadomości | 08.07.22

Twoje punkty karne będą widoczne w bazie OC. Piraci zapłacą więcej!

Twoje punkty karne będą widoczne w bazie OC firm ubezpieczeniowych. Piraci zapłacą więcej. Sprawdź, o ile wzrośnie OC.


Twoje punkty karne będą widoczne w bazie OC. Piraci zapłacą więcej!

Rządzący znaleźli nowy sposób na zniechęcenie kierowców do łamania prawa drogowego. Jeszcze przed wakacjami firmy ubezpieczające będą miały dostęp do nowych danych. Czy dzięki temu piraci drogowi będą jeździć wolniej? Sprawdź, co się zmieni.

 

Zmiany w przepisach mają sprawić, że na drogach będzie bezpieczniej, a kierowcy, którzy lubią wcisnąć pedał gazu, będą to robić rzadziej, albo wcale. Jeszcze w czerwcu mają wejść w życie przepisy, które pozwolą firmom ubezpieczeniowym sprawdzać podczas przygotowywania oferty na obowiązkową polisę OC, ile punktów karnych ma osoba ubezpieczająca auto i za jakie wykroczenia były wystawiane mandaty. Im więcej wykroczeń na swoim koncie ma kierowca, tym ubezpieczenie będzie droższe. Wprawdzie taryfikatora jeszcze nie ma, ale firmy ubezpieczeniowe mogą nie mieć litości dla piratów drogowych. Takie prawo obowiązuje już w USA i w Wielkiej Brytanii.

 

Według statystyk w Polsce liczba zabitych na drogach w stosunku do całej populacji jest ogromna. Pod tym względem znajdujemy się w niechlubnej czołówce krajów europejskich.

 

Piotr DąmbrowskiOpel Combo-e nowy kompaktowy van
Elektryczne | 20.01.21

Opel Combo-e nowy kompaktowy van

Właściciele małych firm i fachowcy poszukujący bezemisyjnego pojazdu o szczególnie miejskim charakterze powinni zainteresować się nowym Oplem Combo-e.

Fiat 500 3+1 Światowa premiera
Elektryczne | 23.10.20

Fiat 500 3+1 Światowa premiera

Olivier François, prezes Fiat Brand, przedstawia światową premierę nowej 500 3 + 1 i całej gamy nowej 500 w Lingotto w Turynie. Wideo

Nowe Audi Q8 e-tron
Elektryczne | 09.11.22

Nowe Audi Q8 e-tron

Topowy elektryczny SUV i crossover zachwyca zoptymalizowaną koncepcją napędu, poprawioną aerodynamiką, wyższą wydajnością ładowania i większą pojemnością akumulatorów.