Wiadomości | 09.06.22

Trzy nowe zelektryfikowane modele CUPRA do 2025 roku

Podczas CUPRA Impulse Event zaprezentowano nowe modele marki oraz ambitne plany na przyszłość.

W 2025 roku CUPRA wprowadzi na rynek UrbanRebel – swój miejski samochód elektryczny. Pojazd, który wyniesie CUPRĘ daleko poza jej tradycyjne granice. UrbanRebel jest napędzany emocjami, zaprojektowany i opracowany z myślą o bardziej zbuntowanym elektrycznym świecie.

Urban Electric Car z napędem na przednie koła wykorzystuje platformę MEB Small Grupy Volkswagen, aby zapewnić emocjonujący, wyczynowy pojazd miejski. Pojazd o długości 4,03 m jest bohaterem zrównoważonego rozwoju, integrując zaawansowane polimery z recyklingu i materiały pochodzenia biologicznego, aby przesuwać granice tego, co jest osiągalne i dostarczać pojazd bardziej przyjazny dla środowiska. Łączenie metod produkcji drukowanej 3D i dzianin 3D z projektowaniem parametrycznym w celu poprawy wydajności i postrzegania wartości. Lekka konstrukcja zarówno na zewnątrz, jak i we wnętrzu pomaga silnikowi elektrycznemu o mocy 226 KM (166 kW) i akumulatorowi rozpędzić miejski samochód elektryczny do 100 km/hw zaledwie 6,9 sekundy i zapewnić mu zasięg do 440 km (wersja Range).

 

Zaprojektowany i opracowany w Barcelonie, CUPRA UrbanRebel zostanie wprowadzony na rynek w 2025 roku; w Martorell planowana jest produkcja, podlegająca programowi Strategicznego Projektu Odbudowy i Transformacji Gospodarczej (w języku hiszpańskim, PERTE) dla pojazdów elektrycznych i podłączonych do sieci (w języku hiszpańskim, VEC). W ramach projektu Future: Fast Forward firma stworzyła grupę 62 krajowych i międzynarodowych partnerów, aby przekształcić Hiszpanię w europejskie centrum mobilności elektrycznej. Zaledwie kilka tygodni temu, wraz z partnerami Volkswagen Group and the Future: Fast Forward, firma przedstawiła projekt mobilizacji 10 miliardów euro na elektryfikację Hiszpanii. Jest to największa pojedyncza inwestycja przemysłowa w historii Hiszpanii.

 

Do 2024 r. gama modeli hybrydowych typu plug-in będzie obejmować jeszcze więcej opcji i większy zasięg. Do zespołu dołącza CUPRA Terramar, sportowy SUV, który składa hołd Terramarowi w Sitges, łącząc odważne proporcje z uderzającym designem. Ten emocjonujący, sportowy i zelektryfikowany SUV przeniesie firmę z wyższej półki w najgorętsze miejsce segmentu SUV-ów, najszybciej rozwijającego się segmentu w Europie. Będzie produkowany na Węgrzech w fabryce Audi w Györ.

CUPRA Terramar będzie dostępna z wersjami ICE, a także z nową generacją hybrydowych układów napędowych typu plug-in, które zapewniają około 100 km w trybie całkowicie elektrycznym.

Gama e-HYBRID koncentruje się na osiągach i współczesnym sportowym charakterze i jest częścią większej podróży, gdy CUPRA realizuje rewolucję elektryfikacyjną.

 

Kolejnym etapem podróży jest CUPRA Tavascan. Samochód odzwierciedla zelektryfikowaną wizję CUPRY i pozostanie wierny samochodowi koncepcyjnemu z 2019 roku. Niektóre elementy stylistyczne mocno zasugerowano w 2021 CUPRA Tavascan Extreme E Concept. CUPRA Tavascan nie tylko oddaje wizję współczesnej elektryfikacji, ale także globalizuje markę, wprowadzając CUPRA na nowe rynki. Zostanie uruchomiony w 2024 roku.

Podczas wydarzenia impulsowego CUPRA zasugerowała również przyszłe wersje obecnej gamy (CUPRA Leon, CUPRA Formentor i CUPRA Born), które zostaną odnowione do 2025 roku.Pierwsze studyjne zdjęcia Red Bull Racing RB16B
MotorSport | 23.02.21

Pierwsze studyjne zdjęcia Red Bull Racing RB16B

Taki sam a jednak zupełnie inny. Nowy bolid Red Bull Racing RB16B oficjalnie zaprezentowany na nowym klipie wideo.

Klasyka gatunku Chevrolet podał datę premiery nowej Corvette Z06
Wiadomości | 20.10.21

Klasyka gatunku Chevrolet podał datę premiery nowej Corvette Z06

Światowa prezentacja zupełnie nowego Chevroleta Corvette Z06 oraz filmu na temat powstania tego legendarnego modelu marki.

Bugatti Chiron w specjalnej edycji
Super Cars | 24.11.20

Bugatti Chiron w specjalnej edycji

Ekskluzywna edycja oddająca hołd legendarnym francuskim pilotom, którzy byli również słynnymi kierowcami wyścigowymi.