Concept Cars | 04.04.23

Genesis GV80 Coupe Concept

Genesis zaprezentował koncepcyjny model GV80 Coupe podczas ekskluzywnego wydarzenia 3 kwietnia w Genesis House w Nowym Jorku.


Genesis GV80 Coupe Concept

Czteroosobowy GV80 Coupe Concept dodaje nowy aspekt do marki Genesis. Zainspirowany koncepcyjnym X Speedium Coupe zaprezentowanym w zeszłym roku w Nowym Jorku, koncepcyjny GV80 Coupe łączy w sobie praktyczność zorientowanego na styl życia SUV-a z dynamiką samochodu sportowego. Jest to deklaracja intencji bardziej emocjonalnych, zorientowanych na wydajność modeli i zapowiedź przyszłych programów Genesis.

 

„Na początku marka Genesis zaczęła tworzyć luksusowe sedany, które ewoluowały w modele G70, G80 i G90” — powiedział Luc Donckerwolke. „W ciągu ostatnich siedmiu lat dodaliśmy do portfolio więcej modeli zorientowanych na styl życia, takich jak nasze SUV-y GV80 i GV70. Teraz przesuwamy granicę z bardziej emocjonującymi samochodami, które podnoszą osiągi i dynamiczne atrybuty Genesis”.

 

Przednia deska rozdzielcza koncepcyjnego GV80 Coupe ma atrapę chłodnicy z podwójnym wzorem G-Matrix, otoczoną poczwórnymi światłami, które ewoluowały od technologii wielosoczewkowej do płynnej wydajności świetlnej. Chłodzenie jest zoptymalizowane dzięki czterem szczelinom w zderzaku, które redukują zacieniony przepływ ciepła.

 

Platforma napędu na tylne koła Genesis stanowi podstawę dla długiej maski GV80 Coupe Concept i hojnych proporcji między deską rozdzielczą a osią. Te wyrafinowane proporcje dodatkowo podkreśla paraboliczna linia przeciwklinowa. Uzupełniają go muskularne pęcherze i błotniki, które kontrastują z elegancką sylwetką coupe pojazdu.

 

Na przednim błotniku widnieje plakietka „Designed by Genesis”, która podkreśla ekskluzywny charakter modeli Genesis, podczas gdy pięcioramienne koła z kutego aluminium i dach z włókna węglowego – przyczyniają się do dynamicznych właściwości jezdnych GV80 Coupe Concept poprzez obniżenie środka ciężkości i zmniejszenie masy – podkreślają sportowy charakter pojazdu.

 

Aby jeszcze bardziej wzmocnić dynamikę jazdy, zoptymalizowaną płynność aerodynamiczną pojazdu uzupełnia górny tylny spojler i krawędź spojlera na eliptycznym, wklęsłym dziobie, co zapewnia większą siłę docisku przy dużej prędkości. Bezszwowe tylne lampy dopełniają tylną sygnaturę Two Lines.

 

Trójramienna kierownica odgrywa ważną rolę w podkreślaniu sportowego charakteru wnętrza GV80 Coupe Concept, które kontrastuje z czarną skórą Nappa i zamszem z podwójnymi szwami w kratę, pomarańczową lamówką i splotami z włókna węglowego na powierzchniach funkcjonalnych.

 

Cztery fotele kubełkowe zapewniają lepsze podparcie ciała podczas pokonywania zakrętów, przyczyniając się do bezpieczeństwa i komfortu pasażerów, a oparcie z włókna węglowego, polakierowane w kolorze nadwozia, jeszcze bardziej podkreśla ekstrawertyczny charakter GV80 Coupe Concept. Sztywność strukturalną nadwozia wzmacnia kolumna G-Matrix za fotelami kubełkowymi.Jeep Wrangler Rubicon 392 Concept z silnikiem 6,4 litra V-8 450 KM
Concept Cars | 14.07.20

Jeep Wrangler Rubicon 392 Concept z silnikiem 6,4 litra V-8 450 KM

Aby pomieścić 6,4-litrowy silnik V-8 i mocniejszą 8-biegową skrzynię biegów, Jeep Wrangler Rubicon 392 Concept ma ulepszone mocowania silnika i zmodyfikowaną ramę. Ulepszenia zawieszenia obejmują nowe aluminiowe amortyzatory Fox z pojedynczej rurki dla lepszego tłumienia i rozpraszania ciepła. Dwumodowy układ wydechowy zmienia dźwięk wydajności za naciśnięciem jednego przycisku.

Volkswagen pokazał zwiastun wideo ID.5
Wiadomości | 29.04.21

Volkswagen pokazał zwiastun wideo ID.5

Volkswagen nadal rozwija swoją rodzinę elektrycznych modeli ID, tym razem będzie to nowy crossover z nadwoziem coupe.

Mini telewizja od Porsche
Wiadomości | 16.05.20

Mini telewizja od Porsche

Porsche poszerza swoją ofertę cyfrowej komunikacji. Po raz pierwszy producent samochodów sportowych ze Stuttgartu zaprezentuje światowej publiczności dwa nowe warianty modelu 911 na własnym internetowym kanale telewizyjnym.