Concept Cars | 04.04.23

Genesis GV80 Coupe Concept

Genesis zaprezentował koncepcyjny model GV80 Coupe podczas ekskluzywnego wydarzenia 3 kwietnia w Genesis House w Nowym Jorku.


Genesis GV80 Coupe Concept

Czteroosobowy GV80 Coupe Concept dodaje nowy aspekt do marki Genesis. Zainspirowany koncepcyjnym X Speedium Coupe zaprezentowanym w zeszłym roku w Nowym Jorku, koncepcyjny GV80 Coupe łączy w sobie praktyczność zorientowanego na styl życia SUV-a z dynamiką samochodu sportowego. Jest to deklaracja intencji bardziej emocjonalnych, zorientowanych na wydajność modeli i zapowiedź przyszłych programów Genesis.

 

„Na początku marka Genesis zaczęła tworzyć luksusowe sedany, które ewoluowały w modele G70, G80 i G90” — powiedział Luc Donckerwolke. „W ciągu ostatnich siedmiu lat dodaliśmy do portfolio więcej modeli zorientowanych na styl życia, takich jak nasze SUV-y GV80 i GV70. Teraz przesuwamy granicę z bardziej emocjonującymi samochodami, które podnoszą osiągi i dynamiczne atrybuty Genesis”.

 

Przednia deska rozdzielcza koncepcyjnego GV80 Coupe ma atrapę chłodnicy z podwójnym wzorem G-Matrix, otoczoną poczwórnymi światłami, które ewoluowały od technologii wielosoczewkowej do płynnej wydajności świetlnej. Chłodzenie jest zoptymalizowane dzięki czterem szczelinom w zderzaku, które redukują zacieniony przepływ ciepła.

 

Platforma napędu na tylne koła Genesis stanowi podstawę dla długiej maski GV80 Coupe Concept i hojnych proporcji między deską rozdzielczą a osią. Te wyrafinowane proporcje dodatkowo podkreśla paraboliczna linia przeciwklinowa. Uzupełniają go muskularne pęcherze i błotniki, które kontrastują z elegancką sylwetką coupe pojazdu.

 

Na przednim błotniku widnieje plakietka „Designed by Genesis”, która podkreśla ekskluzywny charakter modeli Genesis, podczas gdy pięcioramienne koła z kutego aluminium i dach z włókna węglowego – przyczyniają się do dynamicznych właściwości jezdnych GV80 Coupe Concept poprzez obniżenie środka ciężkości i zmniejszenie masy – podkreślają sportowy charakter pojazdu.

 

Aby jeszcze bardziej wzmocnić dynamikę jazdy, zoptymalizowaną płynność aerodynamiczną pojazdu uzupełnia górny tylny spojler i krawędź spojlera na eliptycznym, wklęsłym dziobie, co zapewnia większą siłę docisku przy dużej prędkości. Bezszwowe tylne lampy dopełniają tylną sygnaturę Two Lines.

 

Trójramienna kierownica odgrywa ważną rolę w podkreślaniu sportowego charakteru wnętrza GV80 Coupe Concept, które kontrastuje z czarną skórą Nappa i zamszem z podwójnymi szwami w kratę, pomarańczową lamówką i splotami z włókna węglowego na powierzchniach funkcjonalnych.

 

Cztery fotele kubełkowe zapewniają lepsze podparcie ciała podczas pokonywania zakrętów, przyczyniając się do bezpieczeństwa i komfortu pasażerów, a oparcie z włókna węglowego, polakierowane w kolorze nadwozia, jeszcze bardziej podkreśla ekstrawertyczny charakter GV80 Coupe Concept. Sztywność strukturalną nadwozia wzmacnia kolumna G-Matrix za fotelami kubełkowymi.Mercedes-Benz Vans wkrótce przedstawi nowy Concept EQT
Concept Cars | 20.04.21

Mercedes-Benz Vans wkrótce przedstawi nowy Concept EQT

Ten pojazd koncepcyjny jest prekursorem nowej Klasy T w segmencie małych samochodów dostawczych.

Prezentacja samochodu McLaren F1 2021
MotorSport | 15.02.21

Prezentacja samochodu McLaren F1 2021

Fani Formuły 1 od miesięcy nie mogą się doczekać. McLaren jako pierwszy zaprezentował dziś wieczorem nowy samochód na sezon 2021.

Klasyka gatunku Chevrolet podał datę premiery nowej Corvette Z06
Wiadomości | 20.10.21

Klasyka gatunku Chevrolet podał datę premiery nowej Corvette Z06

Światowa prezentacja zupełnie nowego Chevroleta Corvette Z06 oraz filmu na temat powstania tego legendarnego modelu marki.