Wiadomości | 15.11.21

Trwa budowa nowej, supernowoczesnej, globalnej centrali Rimac Campus

Rimac Group, producent hipersamochodów elektrycznych, pokazał postęp prac przy budowie globalnej siedziby firmy o wartości 200 milionów euro.

W kolejnym przełomowym momencie, Rimac Group, producent hipersamochodów elektrycznych i specjalista ds. technologii elektrycznych, dokonał przełomu kilka miesięcy temu w Zagrzebiu w Chorwacji, a obecnie trwa budowa nowej, supernowoczesnej, globalnej siedziby firmy o wartości 200 milionów euro. Skala i ambicja nowego Rimac Campus są ogromne, co czyni go jednym z największych połączonych zakładów badawczo-rozwojowych i produkcyjnych w Europie, nie tylko w branży motoryzacyjnej.

Pełniąc rolę międzynarodowej bazy badawczo-rozwojowej i produkcyjnej firmy, nowy, najnowocześniejszy kompleks umożliwi firmie przejście od projektów prototypowych i mniejszych projektów do masowej produkcji wysokowydajnych elektrycznych układów napędowych i systemów akumulatorów dla wielu globalnych firm samochodowych. Jednocześnie Campus będzie służył jako baza produkcyjna dla wszystkich przyszłych modeli Rimac i ich kluczowych komponentów, w tym Rimac Nevera. Na terenie zabudowanym o powierzchni 100 000 m2 i szerszym terenie o powierzchni 200 000 m2 zaawansowane technologicznie innowacje pozostają w samym centrum działalności.


Wyposażony w tor testowy na miejscu, muzeum, obiekty projektowe, inżynieryjne, produkcyjne i testowe, uderzające budynki i zieleń zostały starannie zharmonizowane przez słynną chorwacką praktykę architektoniczną 3LHD. Witryna zaprezentuje również filozofię marki i dbałość o szczegóły, z długą listą życzeń, aby zabezpieczyć nowy dom na przyszłość po jego planowanym zakończeniu w 2023 roku.


Mówiąc o projekcie, który był częścią jego wizji 10 lat temu, założyciel i dyrektor generalny, Mate Rimac, powiedział: „Odkąd założyłem firmę, budowanie jak najlepszego środowiska pracy było dla mnie kluczowe. Bardziej naturalne jest tworzenie wspaniałych produktów, gdy jest się we właściwym otoczeniu. Dzięki Campusowi chcemy dokładnie to zrobić – stworzyć najlepsze środowisko do pracy i kreatywności, ale nie tylko dla naszych pracowników. Jest to miejsce, w którym klienci, studenci i opinia publiczna są mile widziani i zapraszani do kontaktu z naszymi pracownikami. Dbamy również o wkomponowanie obiektu w przyrodę i otoczenie oraz o neutralność pod względem emisji dwutlenku węgla.


„Chorwacja zawsze będzie naszym domem, a rozpoczęcie kładzenia fundamentów pod naszą nową długoterminową bazę jest ogromnym kamieniem milowym, ponieważ budujemy coś, co pozwala nam najlepiej odzwierciedlać naszą markę, ambicje i być trampoliną do rozwoju w ciągu następnej dekady i dalej . Wzmacniając naszą pozycję jako producenta hipersamochodów, a także wiodącego dostawcy technologii osiągów elektrycznych Tier 1 dla największych światowych producentów samochodów, nie możemy się doczekać, aby pochwalić się ostatecznym dziełem i przenieść się do naszego długoterminowego domu.


Biorąc pod uwagę szybkie tempo rozwoju firmy, strona została zaprojektowana w taki sposób, że można ją z czasem rozbudowywać, jednocześnie płynnie wtapiając się w jej naturalne otoczenie. W dłuższej perspektywie nowy zakład pomieści ponad 2500 pracowników i duże zakłady produkcyjne – znacznie ponad dwukrotnie więcej niż obecne zatrudnienie w firmach.


Oczywiście, zgodnie z koncentracją marki na uderzającym designie, innowacjach i zrównoważonym rozwoju, nowy kompleks będzie zawierał wiele sprytnych i unikalnych funkcji. Wśród nich są miejskie „bagno” i łąki, a także ogród na dachu, centrum dowodzenia, pokoje VR i kilka ściśle tajnych pomieszczeń projektowych. W nowym kampusie pojawi się również wysokiej klasy salon wystawowy, muzeum, a także bar i przestrzeń handlowa.


Zaprojektowany, aby zapewnić idealne środowisko pracy dla zróżnicowanej na całym świecie siły roboczej, Mate Rimac zapewnił, że nowy dom firmy ucieleśnia nie tylko charakter marki, ale także jej ludzi. Dlatego też przestrzenie w całym tekście zostały dopracowane tak, aby były przyjazne, otwarte i ciepłe, z więcej niż odrobiną podekscytowania i intrygi. Jednocześnie, zgodnie z wiodącym statusem technologicznym firmy, będzie on nowoczesny, wypełniony światłem i inspirowany naturalnym otoczeniem.


Jedną z wartości Rimac jest skupienie się na dobrym samopoczuciu i uczeniu się pracowników. W efekcie w planach znalazła się sala gier, siłownia i centrum treningowe, restauracja, a nawet przedszkole i zwierzęta gospodarskie. Podobnie jak audytorium, sala konferencyjna i sale edukacyjne.Długo oczekiwana najnowsza wersja Alpine A110 R
Tuning | 04.10.22

Długo oczekiwana najnowsza wersja Alpine A110 R

Model, który jest ukoronowaniem gamy A110. Zaprojektowany tak, aby rewelacyjnie sprawdzał się na torze wyścigowym, a jednocześnie był certyfikowany do użytku na otwartej drodze.

Elektryczne mini cabrio z Chin wielkości breloczka do kluczy
Elektryczne | 30.09.22

Elektryczne mini cabrio z Chin wielkości breloczka do kluczy

Pierwszy chiński kabriolet EV przyspiesza od 0-50 km/h ! w osiem sekund i będzie kosztować około około 70 tysięcy zł.

Jeep wprowadza na rynek pierwszy w pełni elektryczny model Avenger
Elektryczne | 08.09.22

Jeep wprowadza na rynek pierwszy w pełni elektryczny model Avenger

Całkowicie nowy, pierwszy w historii w pełni elektryczny SUV marki, który będzie produkowany w polskiej fabryce w Tychach, pojawi się w Europie w 2023 r.