Concept Cars | 08.06.21

Vision Starburst niesamowity koncept przyszłych samochodów

Geely Auto przedstawia przyszłą wizję projektową pokazując model Vision Starburst, który nie zostanie przekształcony w pojazd produkcyjny. Wideo.

Geely Design Shanghai zaprezentowało nową wizję projektową wywodzącą się z filozofii projektowania „Expanding Cosmos” firmy Geely, która przesuwa granice technologii i innowacji w nowej erze cyfrowej. Vision Starburst analizuje nowy i alternatywny wyraz filozofii projektowania „Expanding Cosmos”, którą Geely Auto wykorzystuje jako tablicę projektową dla przyszłych modeli.

 

Najbardziej uderzający wizualnie aspekt Vision Starburst zaczyna się na widok przedniego grilla i wlotów powietrza. Przedni grill zmienił się radykalnie w porównaniu z poprzednimi projektami Geely Auto. Ostry i unikalny nowy paraboliczny wzór Vision Starburst, w połączeniu z nową konstrukcją oświetlenia, tworzy efekt, który nawiązuje do motywu energii uwalniającej się z Starburst. Koncepcja, zgodnie z którą reflektory są oczami pojazdu, również została odrzucona, ponieważ projektanci Geely wyobrażają sobie przyszłe pojazdy widziane przez zaawansowane technologicznie czujniki. Cały pojazd wizualnie rozciąga się od środka w kierunku boków, w górę iw dół, nadając przedniej części pojazdu mocniejszą i trójwymiarową aurę.

 

Linia boczna Vision Starburst, panele drzwiowe przeplatają się i integrują, ostre linie tworzą odważne kształty, ukrywając jednocześnie ślad wielkiej wizji nieskończoności koncepcji.

 

Odwracając się do środka, wewnętrzne panele drzwi są również zaprojektowane tak, aby pasowały do ??cech zewnętrznych. Paski świetlne „Cosmic Ray” pomagają ujednolicić wystrój wnętrz i wygląd zewnętrzny. Dźwignia zmiany biegów umieszczona na ruchomej konsoli środkowej ma aerodynamiczny, geometryczny kształt, który jest pusty w środku. Świecą się cztery linie światła, które pokazują różne ustawienia przełożeń.

 

Instrumenty w Vision Starburst łączą się z oświetleniem otoczenia na desce rozdzielczej i panelach drzwi, tworząc wrażenie wizualne bez granic, pozornie nieograniczoną inteligentną przestrzeń z użytkownikiem w centrum. Instrumenty bez granic i płynna transmisja informacji również na nowo definiują sposób interakcji użytkowników z pojazdami. Projektanci Vision Starburst wyobrażają sobie, że cały pojazd jest w stanie przekazywać informacje o pojeździe i drodze, zwiększając bezpieczeństwo i zapewniając użytkownikom zupełnie nowe wrażenia sensoryczne.

 

W oświetlonych nadkolach zastosowano koncepcje pokazania zaawansowanej technologii i mobilności. Różne efekty świetlne podkreślą Vision Starburst w różnych stanach, na przykład podczas ładowania, ruchu, parkowania itp. Holistyczny interfejs HMI wewnątrz i na zewnątrz jest jednym z głównych celów projektowych koncepcji Vision Starburst. Podobnie jak na zewnątrz, wewnętrzne oświetlenie otoczenia, dźwięk i atmosfera również zmieniają się w zależności od stanu pojazdu, przekazując informacje użytkownikom w zupełnie nowy sposób. Interakcja oświetlenia z zewnątrz do wewnątrz daje użytkownikom poczucie prędkości i nowe wrażenia z jazdy.KIA zaprezentowała nowe logo
Wiadomości | 10.01.21

KIA zaprezentowała nowe logo

Wideo z premiery. Nowe logo zawiera elementy symetrii, rytmu i wznoszące linie, które symbolizują rozwój marki z myślą o klientach.

Premiera Rimac Nevera czyli długo oczekiwana wersja produkcyjna C_Two
Premiery | 01.06.21

Premiera Rimac Nevera czyli długo oczekiwana wersja produkcyjna C_Two

Rimac Automobili pokazał dziś swój pierwszy w pełni elektryczny hipersamochód , który zostanie wyprodukowany tylko w 150 egzemplarzach.

JETTA submarka Volkswagena w Chinach i premiera zupełnie nowego SUV-a VS7
Wiadomości | 22.05.20

JETTA submarka Volkswagena w Chinach i premiera zupełnie nowego SUV-a VS7

JETTA submarka Volkswagena w Chinach, jest nadal dobrze postrzegana jako opcja dla osób, które chcą kupić samochód po raz pierwszy. W kwietniu JETTA dostarczyła klientom 13 500 samochodów. Odpowiada to w przybliżeniu jednemu procentowi największego na świecie rynku motoryzacyjnego, co jest możliwe dzięki jednej z najlepszych marek w historii Chin.