Super Cars | 06.10.23

Prace nad nowym supersamochodem Aston Martin Valhalla przyspieszyły dzięki Formule 1

Aston Martin Valhalla, pierwszy seryjnie produkowany supersamochód tej ultraluksusowej marki z silnikiem umieszczonym centralnie, limitowany do 999 sztuk, ma wejść do produkcji w 2024 roku.


Prace nad nowym supersamochodem Aston Martin Valhalla przyspieszyły dzięki Formule 1

Aston Martin Valhalla, pierwszy seryjnie produkowany supersamochód tej ultraluksusowej marki z silnikiem umieszczonym centralnie, czerpie korzyści z najszybszego na świecie laboratorium, Formuły 1. Rozwój technologiczny w F1 przyspiesza potrzeba szybkości, niezawodności i wydajności. Sprawdzone w wyścigach metodologie, wiedza i technologie wykorzystywane przez zespół Aston Martin Aramco Cognizant Formula One (AMF1) są wdrażane przez Aston Martina w celu zintensyfikowania rozwoju przyszłych modeli.

 

Marco Mattiacci, globalny dyrektor ds. marki i handlu Aston Martin, powiedział: „Wizją Aston Martina jest zbudowanie gamy wyjątkowych, wiodących w swojej klasie samochodów zorientowanych na kierowcę, kluczowych dla rozwoju naszej podstawowej linii produktów. W związku z tym nasz pierwszy produkowany seryjnie supersamochód z silnikiem umieszczonym centralnie będzie przełomowy zarówno dla tej ultraluksusowej marki wyczynowej, jak i dla segmentu samochodów z silnikiem umieszczonym centralnie. Valhalla reprezentuje pierwszą wspólną integrację rozwoju Astona Martina pomiędzy naszymi inżynierami zajmującymi się samochodami drogowymi a możliwościami inżynieryjnymi zespołu F1 zespołu Aston Martin Aramco Cognizant Formula One za pośrednictwem Aston Martin Performance Technologies i demonstruje szeroki zakres możliwości Aston Martina dzięki wsparciu technicznemu i wiedzy specjalistycznej Formuły 1.”

 

Techniczne połączenie Astona Martina z jego tytułowym zespołem Formuły 1, który obecnie zajmuje czwarte miejsce w Mistrzostwach Świata Konstruktorów Formuły 1 FIATM, jest wspierane przez ramię konsultacyjne zespołu, Aston Martin Performance Technologies (AMPT). AMPT bezpośrednio pomaga zespołowi inżynierów Astona Martina w trzech kluczowych obszarach rozwoju – dynamice, aerodynamiki i materiałach.

 

Claudio Santoni, dyrektor techniczny Aston Martin Performance Technologies, powiedział: „Dla producenta samochodów dostęp do unikalnych umiejętności i wiedzy zespołu Formuły 1 to ogromna zaleta. Inżynierowie F1 nieustannie przesuwają granice w dążeniu do wydajności i opracowali narzędzia szybkiego rozwiązywania problemów. Dzięki tej wiedzy możemy bezproblemowo wykorzystać wiedzę F1 w rozwoju samochodów drogowych.Jak wyznacza się zasięg samochodu elektrycznego?
Elektryczne | 08.08.22

Jak wyznacza się zasięg samochodu elektrycznego?

Oficjalne dane producentów opierają się o wyniki znormalizowanego cyklu, który jest taki sam dla wszystkich aut, nawet dla tych z silnikami spalinowymi.

Lexus UX 300e  w pełni elektryczny nowy miejski crossover
Elektryczne | 24.06.20

Lexus UX 300e w pełni elektryczny nowy miejski crossover

Nowy miejski crossover może poszczycić się wiodącym w swojej klasie poziomem redukcji hałasu i wibracji. W pełni elektryczny układ napędowy, zaawansowana aerodynamika i zwiększona izolacja akustyczna przyczyniają się do niemal bezgłośnej podróży

Nowy Opel Crossland kompleksowa zmiana
Premiery | 07.10.20

Nowy Opel Crossland kompleksowa zmiana

Opel Vizor obejmuje cały przedni pas wraz z grillem i reflektorami. Przygotowania w toku: już wkrótce można będzie składać zamówienia, a pierwsze samochody pojawią się u dealerów w całej Europie na początku 2021 r.