Elektryczne | 06.04.23

E-Transit Courier, Ford zaprezentował nową furgonetkę z napędem elektrycznym

Firma Ford Pro zaprezentowała dziś całkowicie nowy, w pełni elektryczny kompaktowy samochód dostawczy ze znacznie większą i bardziej elastyczną przestrzenią ładunkową.

E-Transit Courier wejdzie do produkcji pod koniec 2024 roku, modele z silnikami wysokoprężnymi i benzynowymi można zamawiać od lata 2023 r. z dostawą przed końcem roku.

 

Rozszerzając gamę innowacyjnych, zelektryfikowanych i połączonych samochodów dostawczych Ford Pro, całkowicie nowy E-Transit Courier jest w pełni zintegrowany z platformą oprogramowania Ford Pro i połączonymi usługami w celu dalszego zwiększania efektywności działania, w tym kompleksowych rozwiązań do ładowania i narzędzi do zarządzania z oprogramowania Ford Pro.

 

Aby jeszcze bardziej zwiększyć produktywność, E-Transit Courier został całkowicie przeprojektowany pod kątem większej, bardziej elastycznej przestrzeni ładunkowej, która zapewnia o 25 procent większą pojemność ładunkową niż aktualny model, a także ulepszone możliwości, w tym zwiększoną ładowność i miejsce na dwie europalety.

 

Całkowicie nowa konstrukcja nadwozia E-Transit Courier zapewnia zwiększoną ładowność we wszystkich wymiarach. Szerokość między tylnymi nadkolami wynosi 1220 mm, dzięki czemu ten kompaktowy van po raz pierwszy może przewozić dwie europalety. Całkowita pojemność ładunkowa wynosi teraz 2,9 m3, czyli o 25 procent więcej niż w poprzednim modelu. Można to dodatkowo zwiększyć, korzystając z nowej funkcji przegrody ładunkowej, która umożliwia klientom przewożenie przedmiotów, takich jak deski lub rury o długości ponad 2600 mm. Maksymalna ładowność modelu w pełni elektrycznego wynosi 700 kg, przy maksymalnej masie holowanej przyczepy 750 kg.

 

Całkowicie nowy E-Transit Courier zadebiutuje publicznie na targach pojazdów użytkowych w Birmingham w Wielkiej Brytanii w dniach 18-20 kwietnia, a rozpoczęcie produkcji zaplanowano na koniec 2024 r.Nowy hipersamochód Ferrari 499P, powrót do elitarnej klasy WEC
MotorSport | 05.11.22

Nowy hipersamochód Ferrari 499P, powrót do elitarnej klasy WEC

Napęd na cztery koła, silnik V6 z podwójnym turbodoładowaniem i jednostka elektryczna dostarczająca na koła 500 kW mocy.

Wkrótce premiera zupełnie nowego Nissana Qashqai
Wiadomości | 04.02.21

Wkrótce premiera zupełnie nowego Nissana Qashqai

Pionierski crossover wyznaczy nowy standard. Kiedy premiera?

Lamborghini Sian z klocków LEGO w skali 1:1
Wiadomości | 08.06.21

Lamborghini Sian z klocków LEGO w skali 1:1

Zobacz wideo naturalnej wielkości Lamborghini Sián FKP 37, który został stworzony z ponad 400 000 elementów LEGO.