Super Cars | 30.09.23

Limitowana edycja Porsche 911 w cenie 1 046 000 dolarów plus koszty transportu, opcje i podatki

Porsche zaprezentuje spektakularny samochód torowy dla entuzjastów i kolekcjonerów samochodów sportowych podczas Rennsport Reunion 7.

Ekskluzywny design, najlepsze osiągi: nowe Porsche 911 GT3 R rennsport.

Jedną ze szczególnych cech tego wyjątkowego przedmiotu kolekcjonerskiego, który jest limitowany do 77 sztuk, jest charakterystycznie zaprojektowany korpus. Porsche 911 GT3 R rennsport łączy w sobie mocny wygląd wyczynowego samochodu wyścigowego z nowoczesnymi elementami stylistycznymi. Jednocześnie nawiązuje do historii sportów motorowych Porsche, nie popadając w styl retro. Jako rasowy samochód wyścigowy, forma 911 GT3 R rennsport nadal podąża za swoją funkcją.

 

„Nowe Porsche 911 GT3 R rennsport oferuje wrażenia z jazdy samochodem wyścigowym opartym na 911 w prawdopodobnie najbardziej pierwotnej formie” – podkreśla Thomas Laudenbach, wiceprezes Motorsport. „Za każdym razem, gdy na niego spojrzysz, dostajesz gęsiej skórki i łączy w sobie najlepszą technologię sportów motorowych z językiem stylistycznym typowym dla Porsche. Dzięki wyjątkowym osiągom 911 GT3 R rennsport sprawia, że historia naszej marki jest zarówno namacalna, jak i słyszalna. To tylko dobrze, że zaprezentujemy go dużej społeczności fanów Porsche podczas Rennsport Reunion 7 w Laguna Seca. To ekskluzywna oferta dla naszych klientów, którzy tak naprawdę znają tylko jedno ograniczenie: limitowaną edycję 77 sztuk”.

 

Ten niezwykły samochód sportowy został zaprojektowany przez Granta Larsona i Thorstena Kleina z zespołu Style Porsche. „911 GT3 R rennsport zajmie jego miejsce jako logiczny następca nowoczesnego Porsche 935, zaprezentowanego podczas Rennsport Reunion 6 w 2018 r. Podczas gdy technicznie 935 było oparte na niemal standardowym 911 GT2 RS Clubsport, 911 GT3 R rennsport opiera się na obecnym modelu 911 GT3 R generacji 992. Pod gruntownie przeprojektowaną karbonową karbonową karoserią kryje się rasowy samochód wyścigowy” – podkreśla Larson. Amerykanin przez 14 lat był dyrektorem projektów specjalnych w Style Porsche. Razem z Thorstenem Kleinem odpowiada za indywidualne, jednorazowe pojazdy Porsche Exclusive Manufaktur. Thorsten Klein dodaje: „Daliśmy modelowi z limitowanej edycji nieco większą szerokość i wizualnie przedłużyliśmy długość, a jednocześnie jest on osadzony bardzo nisko na pięknie zaprojektowanych kołach. Dzięki temu ma idealne proporcje i sprawia, że wygląda jeszcze bardziej efektownie. "

 

Porsche Motorsport oferuje limitowaną edycję 911 GT3 R rennsport w cenie 1 046 000 dolarów plus koszty transportu, opcje i obowiązujące podatki.Zupełnie nowy Lexus RZ, pierwszy model marki dostępny na całym świecie
Premiery | 22.04.22

Zupełnie nowy Lexus RZ, pierwszy model marki dostępny na całym świecie

Lexus RZ to pierwszy Lexus, który został stworzony od podstaw jako bateryjne auto elektryczne (BEV - Battery Electric Vehicle).

Max Verstappen wygrywa 9. raz z rzędu! Mistrz najlepszy w GP Holandii!
MotorSport | 30.08.23

Max Verstappen wygrywa 9. raz z rzędu! Mistrz najlepszy w GP Holandii!

Podczas niedzielnego wyjściu pogoda nie oszczędzała kierowców, gdyż przed samym zgaśnięciem świateł zaczęło padać, co spowodowało wątpliwości, czy będzie wyścig w „poślizgu” czy może jednak warunki się polepszą.

Kindred Camaro LS, styl z 1969 roku połączony z możliwościami XXI wieku
Tuning | 20.01.23

Kindred Camaro LS, styl z 1969 roku połączony z możliwościami XXI wieku

Zbudowany z oryginalnego modelu Chevroleta Camaro z 1969 roku, wyposażony w wolnossący silnik V8 o mocy 480 KM, Kindred Camaro LS zostanie wystawiony na aukcję za 149 000 dolarów.