Super Cars | 30.09.23

Limitowana edycja Porsche 911 w cenie 1 046 000 dolarów plus koszty transportu, opcje i podatki

Porsche zaprezentuje spektakularny samochód torowy dla entuzjastów i kolekcjonerów samochodów sportowych podczas Rennsport Reunion 7.

Ekskluzywny design, najlepsze osiągi: nowe Porsche 911 GT3 R rennsport.

Jedną ze szczególnych cech tego wyjątkowego przedmiotu kolekcjonerskiego, który jest limitowany do 77 sztuk, jest charakterystycznie zaprojektowany korpus. Porsche 911 GT3 R rennsport łączy w sobie mocny wygląd wyczynowego samochodu wyścigowego z nowoczesnymi elementami stylistycznymi. Jednocześnie nawiązuje do historii sportów motorowych Porsche, nie popadając w styl retro. Jako rasowy samochód wyścigowy, forma 911 GT3 R rennsport nadal podąża za swoją funkcją.

 

„Nowe Porsche 911 GT3 R rennsport oferuje wrażenia z jazdy samochodem wyścigowym opartym na 911 w prawdopodobnie najbardziej pierwotnej formie” – podkreśla Thomas Laudenbach, wiceprezes Motorsport. „Za każdym razem, gdy na niego spojrzysz, dostajesz gęsiej skórki i łączy w sobie najlepszą technologię sportów motorowych z językiem stylistycznym typowym dla Porsche. Dzięki wyjątkowym osiągom 911 GT3 R rennsport sprawia, że historia naszej marki jest zarówno namacalna, jak i słyszalna. To tylko dobrze, że zaprezentujemy go dużej społeczności fanów Porsche podczas Rennsport Reunion 7 w Laguna Seca. To ekskluzywna oferta dla naszych klientów, którzy tak naprawdę znają tylko jedno ograniczenie: limitowaną edycję 77 sztuk”.

 

Ten niezwykły samochód sportowy został zaprojektowany przez Granta Larsona i Thorstena Kleina z zespołu Style Porsche. „911 GT3 R rennsport zajmie jego miejsce jako logiczny następca nowoczesnego Porsche 935, zaprezentowanego podczas Rennsport Reunion 6 w 2018 r. Podczas gdy technicznie 935 było oparte na niemal standardowym 911 GT2 RS Clubsport, 911 GT3 R rennsport opiera się na obecnym modelu 911 GT3 R generacji 992. Pod gruntownie przeprojektowaną karbonową karbonową karoserią kryje się rasowy samochód wyścigowy” – podkreśla Larson. Amerykanin przez 14 lat był dyrektorem projektów specjalnych w Style Porsche. Razem z Thorstenem Kleinem odpowiada za indywidualne, jednorazowe pojazdy Porsche Exclusive Manufaktur. Thorsten Klein dodaje: „Daliśmy modelowi z limitowanej edycji nieco większą szerokość i wizualnie przedłużyliśmy długość, a jednocześnie jest on osadzony bardzo nisko na pięknie zaprojektowanych kołach. Dzięki temu ma idealne proporcje i sprawia, że wygląda jeszcze bardziej efektownie. "

 

Porsche Motorsport oferuje limitowaną edycję 911 GT3 R rennsport w cenie 1 046 000 dolarów plus koszty transportu, opcje i obowiązujące podatki.Citroen C3 trzeciej generacji przekroczył milion sprzedanych egzemplarzy
Wiadomości | 11.05.21

Citroen C3 trzeciej generacji przekroczył milion sprzedanych egzemplarzy

Od 2002 roku łączna liczba wyprodukowanych C3 przekroczyła 4,5 miliona sztuk.

Bestseller staje się jeszcze lepszy nowe Audi Q5
Wiadomości | 29.06.20

Bestseller staje się jeszcze lepszy nowe Audi Q5

Audi Q5 od lat jest jednym z najlepiej sprzedających się SUV-ów w segmencie średniej klasy premium na rynkach europejskich. A teraz Audi uczyniło go jeszcze lepszym i jeszcze bardziej atrakcyjnym.

Pierwsze szkice projektowe Ferrari 296 GT3
Super Cars | 17.03.22

Pierwsze szkice projektowe Ferrari 296 GT3

Przyszłość Ferrari na scenie wyścigów GT nabiera kształtów i rozwija się wokół modelu 296 GTB, definiując ją na nowo zgodnie z wymaganiami toru i osiągów.