Wiadomości | 22.03.23

Chevrolet ogłasza koniec produkcji modelu Camaro

Po dziewięciu dobrych latach modelowych na rynku, z setkami tysięcy sprzedanych egzemplarzy, szósta generacja Chevroleta Camaro zakończy produkcję tego kultowego modelu.

Ostatnia szósta generacja Camaro zjedzie z linii montażowej w Lansing Grand River Assembly Plant w Michigan w styczniu 2024 r.

 

Dostępny w wersjach coupe i kabriolet z miękkim dachem, Camaro najnowszej generacji słynie z wyjątkowego atletyzmu i opanowania. Magnetic Ride Control stał się dostępny w Camaro SS w szóstej generacji, a pakiety 1LE skoncentrowane na torze po raz pierwszy pojawiły się na wszystkich poziomach oferty. Najdoskonalsze Camaro dopuszczone do ruchu ulicznego, ZL1 1LE o mocy 650 koni mechanicznych, uzyskało najlepszy czas ze wszystkich Camaro na torze GM Milford Road Course na firmowym poligonie Milford Proving Ground w stanie Michigan.

 

Niezależnie od tego, czy chodzi o zdobywanie nagród za osiągi na drogach, czy o zwycięstwa w wyścigach i mistrzostwa na torach na całym świecie, Camaro udowodniło, że Chevrolet potrafi wygrywać w najbardziej wymagających warunkach.

 

„Przygotowując się do pożegnania z Camaro obecnej generacji, trudno jest przecenić naszą wdzięczność dla każdego klienta Camaro, pracownika linii montażowej Camaro i fana wyścigów” – powiedział Scott Bell, wiceprezes Global Chevrolet. „Chociaż nie ogłaszamy dzisiaj bezpośredniego następcy, zapewniamy, że to nie koniec historii Camaro”.

 

Chevrolet uczci tę znakomitą tabliczkę znamionową, dodając pakiet Edycji Kolekcjonerskiej w Camaro RS i SS 2024 oraz w ograniczonej liczbie pojazdów wyposażonych w ZL1 dostępnych w Ameryce Północnej. Edycja kolekcjonerska jest hołdem dla Camaro, odsłaniając powiązania sięgające czasów rozwoju pierwszej generacji Camaro w latach 60., w szczególności początkową nazwę kodową programu: Panther.

 

Od czasu powstania firmy Louis Chevrolet, osiągi zawsze były i nadal będą integralną częścią DNA Chevroleta. Od Corvette po Colorado i Silverado ZR2, po Tahoe RST i Blazer EV SS, marka będzie nadal oferować gamę ekscytujących pojazdów na ulicę, tor i teren.

 

Chevrolet prowadzi kampanię Camaro szóstej generacji w różnych seriach, w tym NASCAR, IMSA, SRO, NHRA i Supercars Championship. Camaro będzie nadal rywalizować na torze, współpracując z organami sankcjonującymi sporty motorowe, aby zapewnić obecność Chevroleta w wyścigach.Zupełnie nowy PEUGEOT 308 SW
Wiadomości | 22.06.21

Zupełnie nowy PEUGEOT 308 SW

Wyrazista stylistyka o rasowych kształtach oraz wyrafinowanym designem tyłu. Jest funkcjonalny oraz nadzwyczaj nowoczesny.

BMW Concept i4
Wiadomości | 05.03.20

BMW Concept i4

Wraz z BMW Concept i4 ? Gran Coupé z napędem czysto elektrycznym ? napęd elektryczny dociera do głównej marki koncernu BMW. BMW Concept i4 jest zapowiedzią modelu BMW i4, którego produkcja rozpocznie się w 2021 roku.

Prototyp Rodin Cars FZERO podczas swojego pierwszego przejazdu po torze
MotorSport | 07.12.23

Prototyp Rodin Cars FZERO podczas swojego pierwszego przejazdu po torze

Koncepcja FZERO została po raz pierwszy ujawniona światu w zeszłym roku, a teraz zaprojektowany i wyprodukowany w Nowej Zelandii hipersamochód wszedł w fazę testów i rozwoju.