Super Cars | 02.02.22

Najmocniejszy model produkcyjny Mercedesa-AMG GT 63 S E Performance

843 KM w czterodrzwiowym coupé, które jest pierwszą hybrydą o wysokich osiągach i jednocześnie najmocniejszym do tej pory seryjnie produkowanym modelem marki z Affalterbach.

Premiera sprzedaży Mercedesa-AMG GT 63 S E PERFORMANCE. Specjalna edycja AMG  dla najmocniejszego modelu produkcyjnego firmy Affalterbach

 

Z mocą systemową 620 kW (843 KM) i maksymalnym systemowym momentem obrotowym ponad 1400 Nm Mercedes-AMG GT 63 SE PERFORMANCE to nowy kamień milowy w historii firmy.  Połączenie 4,0-litrowego silnika V8 biturbo i silnika elektrycznego zapewnia doskonałe osiągi i wyjątkową dynamikę jazdy przy jednocześnie imponującej wydajności. Nowy model Edition z lakierem AMG green hell magno i licznymi akcentami stylistycznymi na zewnątrz i we wnętrzu zapewnia indywidualny wygląd. Obecnie model E PERFORMANCE można zamówić w cenie bazowej 196 897,40 euro natomiast wprowadzenie na rynek w Europie nastąpi od kwietnia 2022 roku.

 

Mercedes-AMG opracowuje własną ścieżkę techniczną, aby przenieść DNA swojej charakterystycznej marki w zelektryfikowaną przyszłość. Aby to osiągnąć, firma z siedzibą w Affalterbach wykorzystuje na przykład technologie z Formuły 1 w swojej strategii E PERFORMANCE Hybrid. Koncepcja obejmuje niezależny układ napędowy z silnikiem elektrycznym i akumulatorem na tylnej osi. W AMG GT 63 S E PERFORMANCE system składa się z 4,0-litrowego silnika V8 biturbo ze stale wzbudzanym synchronicznym silnikiem elektrycznym, wysokowydajnego akumulatora opracowanego przez AMG oraz w pełni zmiennego napędu na cztery koła AMG Performance 4MATIC+. Moc systemowa 620 kW (843 KM) i maksymalny systemowy moment obrotowy ponad 1400 Nm umożliwiają przyspieszenie od zera do 100 km/h w zaledwie 2,9 sekundy. Po mniej niż dziesięciu sekundach zostaje osiągnięta prędkość 200 km/h. Przyspieszenie kończy się dopiero przy 316 km/h.SEAT przedstawia nowy sposób interakcji z premierowym SEAT-em Leonem
Wiadomości | 29.04.20

SEAT przedstawia nowy sposób interakcji z premierowym SEAT-em Leonem

Dzięki technologii VR można wybrać się na wirtualną przejażdżkę po Barcelonie. Wideo 360 stopni pozwala przenieść się do wnętrza samochodu i sprawdzić najważniejsze nowości, deskę rozdzielczą z zaawansowanym cyfrowym kokpitem, system multimedialny i bardziej ergonomiczną przestrzeń dla podróżujących.

Hyundai Motor przedstawia SEVEN Concept SUV submarki IONIQ
Concept Cars | 17.11.21

Hyundai Motor przedstawia SEVEN Concept SUV submarki IONIQ

Podczas dni prasowych Los Angeles Auto Show Hyundai zaprezentował nowy concept pojazdu, który pokazuje kreatywną wizję Hyundaia i zaawansowany rozwój technologiczny.

Zobacz futurystyczne i wszechstronne wnętrze nowego Kia Carnival
Wiadomości | 13.07.20

Zobacz futurystyczne i wszechstronne wnętrze nowego Kia Carnival

Kia Motors Corporation zaprezentowała dziś wnętrze nowego Kia Carnival w serii zdjęć przedstawiających nowy pojazd w koreańskiej specyfikacji.