Premiery | 10.09.20

Maserati MC20 nowy supersportowy samochód marki

Początek nowej ery. Nowy supersportowy samochód Maserati jest godnym następcą MC12. Samochód z wyścigowym DNA. 100% Made in Modena i 100% Made in Italy.

Maserati wkracza w nową erę z MC20, nowym supersportowym samochodem, który łączy w sobie osiągi, sportowy charakter i luksus w wyjątkowym stylu Maserati. MC20 zostało zaprezentowane światu w Modenie 9 września podczas wydarzenia „MMXX: Time to be audacious”.

 

Nowy MC20 (MC dla Maserati Corse i 20 na rok 2020, rok jego światowej premiery i początek nowej ery marki) to Maserati, na które wszyscy czekali. To samochód o niesamowitej wydajności aerodynamicznej, która skrywa sportową duszę, z nowym silnikiem Nettuno, 630-konnym V6 z momentem obrotowym 730 Nm, który zapewnia przyspieszenie 0-100 km / hw mniej niż 2,9 sekundy i prędkość maksymalną ponad 325 km na godzinę. Silnik, który sygnalizuje powrót Maserati do produkcji własnych jednostek napędowych po przerwie trwającej ponad 20 lat.

 

MC20 to niezwykle lekki samochód o masie poniżej 1500 kg (masa własna), a dzięki swojej mocy 630 KM osiąga najlepszy w swojej klasie stosunek masy do mocy, przy zaledwie 2,33 kg / KM. Ten rekord został osiągnięty dzięki zastosowaniu materiałów o najwyższej jakości, wykorzystujących cały potencjał włókna węglowego bez żadnych strat w zakresie komfortu.

 

Nettuno, pierwszy silnik w tym nowym rozdziale historii Trident, to silnik V6 z podwójnym turbodoładowaniem MC20, technologiczny klejnot, któremu przyznano już międzynarodowy patent, który stawia technologię MTC (Maserati Twin Combustion), przełomowy system spalania opracowany w dom, na drogi świata.Każdy model Volvo z fabrycznym ograniczeniem prędkości do 180 km/h
Wiadomości | 20.05.20

Każdy model Volvo z fabrycznym ograniczeniem prędkości do 180 km/h

Firma Volvo Cars dotrzymała obietnicy złożonej w ubiegłym roku: wszystkie produkowane odtąd samochody mają elektronicznie ograniczoną prędkość maksymalną do 180 km/h. To działanie, bardziej radykalne niż prawo wielu krajów, jest elementem szerszej strategii. Jest nią walka o ograniczenie śmiertelnych ofiar wypadków drogowych oraz ciężko rannych do zera.

BMW M potwierdza prace nad nowym BMW M5 Touring
Wiadomości | 29.06.23

BMW M potwierdza prace nad nowym BMW M5 Touring

BMW M5 Limuzyna siódmej generacji przechodzi właśnie intensywny program testów. BMW M potwierdza rozszerzenie gamy modelowej o wariant Touring nowego modelu o wysokich osiągach.

Mazda CX-50, SUV wyłącznie na rynek Ameryki Północnej
Premiery | 19.11.21

Mazda CX-50, SUV wyłącznie na rynek Ameryki Północnej

Mazda North American Operations zaprezentowała premierę SUV-a Mazda CX-50, który wkrótce zostanie wprowadzony na rynek północnoamerykański.