Premiery | 19.05.21

KIA EV6 debiutuje na Times Square

Zobacz premierę wideo prosto z Nowego Jorku. Nowy crossover Kia EV6 zapoczątkowuje nową erę ekscytującej jazdy na napędzie elektrycznym.

Zupełnie nowy crossover Kia EV6 2022 pojawia się jako pierwszy pojazd marki z napędem elektrycznym na baterie (BEV). Wprowadzenie EV6 sygnalizuje rozpoczęcie przez USA strategii Kia „Plan S”, która do 2026 roku dostarczy 11 zupełnie nowych zelektryfikowanych modeli na całym świecie.

 

Począwszy od EV6, gama pojazdów elektrycznych Kia będzie nosić unikalną konwencję nazewnictwa. Po oznaczeniu „EV” pojawi się liczba wskazująca pozycję samochodu w składzie.

Platforma modułowa E-GMP maksymalizuje efektywność rozwoju i umożliwia marce Kia rozszerzenie dedykowanej oferty pojazdów elektrycznych w wielu segmentach pojazdów - sedan, CUV, SUV - w krótkim czasie i przy minimalnej złożoności. Architektura zapewnia adaptowalny fundament z długim rozstawem osi i szerokim rozstawem.

 

Proporcje EV6 ujednolicają całkowicie nowy język projektowania Kia „Opposites United” i zapewniają funkcjonalność crossovera. Język wizualny łączy inspirację klasycznymi samochodami sportowymi z elementami high-tech, nowoczesną stylistyką CUV i profilem przypominającym coupe. EV6 ma taki sam rozstaw osi 114,2 cala co Kia Telluride i porównuje się z szerokością Forda Mustanga Macha E oraz rozstawem osi i prześwitem Tesli Model Y.

 

Platforma EV zapewnia również oszałamiającą wydajność, funkcję AWD, ultraszybkie czasy ładowania. Pojazd zapewnia szacunkowy zasięg w pełni elektryczny (AER) do 300 mil, funkcjonalność pojazd-ładunek (V2L) i wnętrze z płaską podłogą, które w całej kabinie są wykonane z trwałych materiałów. EV6 oferuje również szeroką gamę zaawansowanych systemów wspomagających kierowcę, zapewniając bezprecedensowy poziom łączności i bezpieczeństwa.

 

Oczekuje się, że pierwsze modele EV6 trafią do sprzedaży na początku 2022 roku we wszystkich 50 stanach, a GT pojawi się pod koniec 2022 roku.Nowy Volkswagen ID.5 to pierwszy elektryczny SUV coupé marki
Premiery | 03.11.21

Nowy Volkswagen ID.5 to pierwszy elektryczny SUV coupé marki

Nowy ID.5 i sportowy ID.5 GTX z dwusilnikowym napędem na cztery koła zachwycają swoim wyrazistym designem, możliwościami na długich dystansach i najnowszą generacją oprogramowania. Wideo.

Honda zaprezentowała szóstą generację swojego najlepiej sprzedającego się SUV-a CR-V
Wiadomości | 16.05.23

Honda zaprezentowała szóstą generację swojego najlepiej sprzedającego się SUV-a CR-V

Model, który pojawi się w Europie jeszcze w tym roku, podnosząc poprzeczkę w zakresie designu, praktyczności i codziennej użyteczności.

Premiera Kimera EVO38, Geneva Motor Show 2024
Premiery | 04.03.24

Premiera Kimera EVO38, Geneva Motor Show 2024

Ultrasportowy restomod KIMERA EVO38. Premiera samochodu, który nawiązuje do dziedzictwa legendarnej dynastii.