Premiery | 19.05.21

KIA EV6 debiutuje na Times Square

Zobacz premierę wideo prosto z Nowego Jorku. Nowy crossover Kia EV6 zapoczątkowuje nową erę ekscytującej jazdy na napędzie elektrycznym.

Zupełnie nowy crossover Kia EV6 2022 pojawia się jako pierwszy pojazd marki z napędem elektrycznym na baterie (BEV). Wprowadzenie EV6 sygnalizuje rozpoczęcie przez USA strategii Kia „Plan S”, która do 2026 roku dostarczy 11 zupełnie nowych zelektryfikowanych modeli na całym świecie.

 

Począwszy od EV6, gama pojazdów elektrycznych Kia będzie nosić unikalną konwencję nazewnictwa. Po oznaczeniu „EV” pojawi się liczba wskazująca pozycję samochodu w składzie.

Platforma modułowa E-GMP maksymalizuje efektywność rozwoju i umożliwia marce Kia rozszerzenie dedykowanej oferty pojazdów elektrycznych w wielu segmentach pojazdów - sedan, CUV, SUV - w krótkim czasie i przy minimalnej złożoności. Architektura zapewnia adaptowalny fundament z długim rozstawem osi i szerokim rozstawem.

 

Proporcje EV6 ujednolicają całkowicie nowy język projektowania Kia „Opposites United” i zapewniają funkcjonalność crossovera. Język wizualny łączy inspirację klasycznymi samochodami sportowymi z elementami high-tech, nowoczesną stylistyką CUV i profilem przypominającym coupe. EV6 ma taki sam rozstaw osi 114,2 cala co Kia Telluride i porównuje się z szerokością Forda Mustanga Macha E oraz rozstawem osi i prześwitem Tesli Model Y.

 

Platforma EV zapewnia również oszałamiającą wydajność, funkcję AWD, ultraszybkie czasy ładowania. Pojazd zapewnia szacunkowy zasięg w pełni elektryczny (AER) do 300 mil, funkcjonalność pojazd-ładunek (V2L) i wnętrze z płaską podłogą, które w całej kabinie są wykonane z trwałych materiałów. EV6 oferuje również szeroką gamę zaawansowanych systemów wspomagających kierowcę, zapewniając bezprecedensowy poziom łączności i bezpieczeństwa.

 

Oczekuje się, że pierwsze modele EV6 trafią do sprzedaży na początku 2022 roku we wszystkich 50 stanach, a GT pojawi się pod koniec 2022 roku.Zobacz jak Czinger 21C bije rekord okrążenia
Super Cars | 19.10.21

Zobacz jak Czinger 21C bije rekord okrążenia

Czinger Vehicles wykorzystuje rewolucyjne technologie projektowania i produkcji do budowy najnowocześniejszych, homologowanych pojazdów o wysokich osiągach.

Premiera Audi grandsphere concept
Premiery | 02.09.21

Premiera Audi grandsphere concept

Po Audi skysphere concept, cztery pierścienie prezentują kolejnego przedstawiciela nowej rodziny trzech pojazdów koncepcyjnych: Audi grandsphere concept. Transmisja Live.

SEAT przedstawia nowy sposób interakcji z premierowym SEAT-em Leonem
Wiadomości | 29.04.20

SEAT przedstawia nowy sposób interakcji z premierowym SEAT-em Leonem

Dzięki technologii VR można wybrać się na wirtualną przejażdżkę po Barcelonie. Wideo 360 stopni pozwala przenieść się do wnętrza samochodu i sprawdzić najważniejsze nowości, deskę rozdzielczą z zaawansowanym cyfrowym kokpitem, system multimedialny i bardziej ergonomiczną przestrzeń dla podróżujących.