Premiery | 23.05.24

Kia zaprezentowała dziś wszystkie szczegóły dotyczące nowego modelu EV3

Odważny design, innowacyjna technologia i przełomowe funkcje, EV3 wyznaczają nowe standardy, które nigdy wcześniej nie były spotykane w kompaktowych elektrycznych SUV-ach.

Bazując na zaawansowanej technologii większego, wielokrotnie nagradzanego SUV-a marki Kia – EV9, EV3 podąża własną drogą. Wnosi wyjątkowe cechy do segmentu kompaktowych elektrycznych SUV-ów. Kia EV3 znacząco przekracza oczekiwania klientów i zwiększa atrakcyjność elektrycznych SUV-ów.

 

Z profilu EV3 wygląda na wyjątkowo mocne, zwinne i dynamiczne. Długi, opadający dach płynnie przechodzi w pokrywę bagażnika, jak w hatchbacka, dodatkowo podkreślając bardzo zaawansowaną technicznie konstrukcję nadwozia. Dynamicznie stylizowane nadwozie zapewnia przestronne wnętrze, a unikalne i powiązane ze sobą bryły oraz grafika dodatkowo podkreślają innowacyjny charakter nadwozia.

 

Tył uzupełnia zaawansowany technologicznie odbiór nadwozia EV3. Gruba czarna linia wykończenia podkreśla połączenie wytrzymałej konstrukcji słupka C SUV-a z dynamiczną linią dachu, co dodatkowo zwiększa poczucie solidności konstrukcji. Uproszczona, geometryczna konstrukcja tylnych lamp płynnie integruje się z tylną szybą, tworząc futurystyczną konstrukcję pokrywy bagażnika o szerokim, technicznym i eleganckim wyglądzie inspirowanym sygnaturą przedniego oświetlenia, tzw. Tiger Face Star Map.

 

EV3 ma 4300 mm długości, 1850 mm szerokości, 1560 mm wysokości i rozstaw osi 2680 mm. Wyposażone jest w najnowocześniejszy elektryczny układ napędowy przednich kół, oparty na platformie Electric Global Modular Platform (E-GMP) i wykorzystujący akumulator czwartej generacji. EV3 w wersji Standard jest oferowane z akumulatorem, który może zmagazynować 58,3 kWh energii elektrycznej, natomiast odmiana Long Range jest wyposażona w akumulator, który może zmagazynować 81,4 kWh energii elektrycznej.

 

Obydwa modele wykorzystują silnik elektryczny o maksymalnej mocy 150 kW (204 KM), który generuje maksymalny moment obrotowy o wartości 283 Nm. Przyspieszenie od 0 do 100 km/h może zająć jedynie 7,5 sekundy, a maksymalna prędkość EV3 wynosi 170 km/h.Ducati Diavel 1260 Lamborghini inspirowany Siánem FKP 37
Wiadomości | 26.11.20

Ducati Diavel 1260 Lamborghini inspirowany Siánem FKP 37

Wyjątkowy motocykl zrodzony ze współpracy dwóch prestiżowych marek, jest produkowany w limitowanej i numerowanej edycji 630 sztuk, celebrując współpracę między dwiema organizacjami i przyciągając zarówno motocyklistów, jak i kolekcjonerów ze wszystkich na całym świecie.

Premiera Porsche 911 GT
Premiery | 16.02.21

Premiera Porsche 911 GT

Nowy sportowy samochód Porsche 911 GT3 świętuje dzisiaj swoją światową premierę.

Zaczynamy długi czerwcowy weekend, bezpieczna podróż to podstawa!
Wiadomości | 07.06.23

Zaczynamy długi czerwcowy weekend, bezpieczna podróż to podstawa!

Od dzisiaj większość z nas udaje się na długi, czerwcowy weekend. Wiązać się to będzie nie tylko z kilkoma dniami odpoczynku, ale również ze wzmożonym ruchem drogowym w całej Polsce.