Super Cars | 20.06.22

Światowa premiera Maserati MC20 Cielo !

Światowa premiera Maserati MC20 Ciele. 25 maja 2022 roku Maserati zaprezentowało światu nowe oblicze luksusu.

Poznaj bliżej ten premierowy samochód w wersji spyder. Sprawdź, dlaczego to właśnie Maserati MC20 Cielo gwarantuje wielozmysłowe doznania podczas każdej podróży. 

 

Harmonijny kształt w obliczu niebiańskich przestworzy, czyli Maserati MC20 Cielo

 

Perfekcyjny w każdym calu — tak w ogromnym skrócie można określić nowe Maserati MC20 Cielo. To luksusowe auto jest kombinacją tradycyjnego coupé. Idealnie sprawdzi się podczas codziennej jazdy oraz na torze, gdzie będzie całkowicie bezkompromisowe. Sportowa sylwetka, eleganckie wykończenie oraz czystość formy to największe zalety tego modelu. Niebywałego charakteru jego unikalnej figurze dodaje szklany dach oraz motylkowe drzwi. Zastosowanie w dachu inteligentnego szkła, który jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki może zmienić się z wersji przezroczystej na nieprzezroczystą, gwarantuje odczuwanie niebywałych doznań w czasie każdej podróży. Okno elektrochromowe zostało wykonane z technologii polimerowo-dyspresyjnej ciekłokrytalicznej (PDLC). Ponadto jego czas składania to tylko 12 sekund. Odczucie nieba w połączeniu z całą gamą aktywnych czujników bezpieczeństwa i systemem High Premium Sonus daje unikalny efekt podróżowania w przestworzach. 

 

Maserati MC20 - cena luksusu z włoskiej fabryki

 

Luksus, do którego bez wątpienia można zaliczyć ten premierowy model, jest pokryty metalicznym, trójwarstwowym odcieniem Aquamarina, który dotychczas był dostępny tylko w programie personalizacji Maserati Fuoriserie. Fenomem tej barwy polega na totalnej harmonizacji z otaczającym światem. Bazowa szarość nawiązuje do wyścigów sportowych, a akwamaryna, czyni Cielo wyjątkowym i bardzo „żywym”. Na uwagę zasługują również motylkowe drzwi, które znacznie zwiększają dostęp do kokpitu z włókna węglowego i całkowicie odkrywają przednie koła maszyny.

Cena maszyny oraz termin wprowadzenia do sprzedaży nie są jeszcze znane.

 

Maserati CM20 - dane techniczne, które wbijają w fotel!

 

Cielo został wyposażony w nowoczesny silnik V6 Nettuno. Dzięki odchudzonej budowie (waży o 65 kg więcej od modelu coupé) oraz karbonowego podwozia posiada perfekcyjny stosunek masy do mocy. Idealny pod kątem skrętności, gwarantuje nadzwyczajne prowadzenie zarówno na torze, jak i na drodze. W czasie testów z dachem otwartym, jak i zamkniętym Cielo udowodnił, że jest właścicielem wyrafinowanej aerodynamiki. 


Maserati MC20 Cielo to perfekcja w każdym calu. Nie ma w nim miejsca na przypadek. Nawet nazwa świetnie wskazuje na to, z czym mamy do czynienia. MC to skrót od słowa „Maserati Corse”, co w tłumaczeniu oznacza „wyścigi”. Cyfra 20 jest skrótem od roku 2020, w którym to powstała nowa era marki Maserati. Natomiast samo słowo „cielo” oznacza „niebo”. Maserati MC20 Cielo to wyrafinowane połączenie luksusu, prędkość i stuprocentowej przyjemności z jazdy na świeżym powietrzu!

 

Łukasz WieraHyundai ELANTRA Nowej Generacji
Wiadomości | 09.02.21

Hyundai ELANTRA Nowej Generacji

Całkowicie nowa siódma generacja sedana w stylu coupe już dostępna.

Nowy Nissan Qashqai, trzecia generacja kultowego crossovera marki
Wiadomości | 14.07.21

Nowy Nissan Qashqai, trzecia generacja kultowego crossovera marki

Pierwsze egzemplarze modelu, którego liczba zamówień złożonych przez klientów w Europie przekroczyła już 10 tysięcy, pojawiają się w salonach sprzedaży.

Latające KIA K5
Wiadomości | 03.08.20

Latające KIA K5

Triple Threat Stunt przedstawia dwa turbodoładowane modele K5 lecące w powietrzu w przeciwnych kierunkach, gdy trzeci model K5 wślizgnął się na miejsce poniżej pary samolotów.