Super Cars | 20.06.22

Światowa premiera Maserati MC20 Cielo !

Światowa premiera Maserati MC20 Ciele. 25 maja 2022 roku Maserati zaprezentowało światu nowe oblicze luksusu.

Poznaj bliżej ten premierowy samochód w wersji spyder. Sprawdź, dlaczego to właśnie Maserati MC20 Cielo gwarantuje wielozmysłowe doznania podczas każdej podróży. 

 

Harmonijny kształt w obliczu niebiańskich przestworzy, czyli Maserati MC20 Cielo

 

Perfekcyjny w każdym calu — tak w ogromnym skrócie można określić nowe Maserati MC20 Cielo. To luksusowe auto jest kombinacją tradycyjnego coupé. Idealnie sprawdzi się podczas codziennej jazdy oraz na torze, gdzie będzie całkowicie bezkompromisowe. Sportowa sylwetka, eleganckie wykończenie oraz czystość formy to największe zalety tego modelu. Niebywałego charakteru jego unikalnej figurze dodaje szklany dach oraz motylkowe drzwi. Zastosowanie w dachu inteligentnego szkła, który jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki może zmienić się z wersji przezroczystej na nieprzezroczystą, gwarantuje odczuwanie niebywałych doznań w czasie każdej podróży. Okno elektrochromowe zostało wykonane z technologii polimerowo-dyspresyjnej ciekłokrytalicznej (PDLC). Ponadto jego czas składania to tylko 12 sekund. Odczucie nieba w połączeniu z całą gamą aktywnych czujników bezpieczeństwa i systemem High Premium Sonus daje unikalny efekt podróżowania w przestworzach. 

 

Maserati MC20 - cena luksusu z włoskiej fabryki

 

Luksus, do którego bez wątpienia można zaliczyć ten premierowy model, jest pokryty metalicznym, trójwarstwowym odcieniem Aquamarina, który dotychczas był dostępny tylko w programie personalizacji Maserati Fuoriserie. Fenomem tej barwy polega na totalnej harmonizacji z otaczającym światem. Bazowa szarość nawiązuje do wyścigów sportowych, a akwamaryna, czyni Cielo wyjątkowym i bardzo „żywym”. Na uwagę zasługują również motylkowe drzwi, które znacznie zwiększają dostęp do kokpitu z włókna węglowego i całkowicie odkrywają przednie koła maszyny.

Cena maszyny oraz termin wprowadzenia do sprzedaży nie są jeszcze znane.

 

Maserati CM20 - dane techniczne, które wbijają w fotel!

 

Cielo został wyposażony w nowoczesny silnik V6 Nettuno. Dzięki odchudzonej budowie (waży o 65 kg więcej od modelu coupé) oraz karbonowego podwozia posiada perfekcyjny stosunek masy do mocy. Idealny pod kątem skrętności, gwarantuje nadzwyczajne prowadzenie zarówno na torze, jak i na drodze. W czasie testów z dachem otwartym, jak i zamkniętym Cielo udowodnił, że jest właścicielem wyrafinowanej aerodynamiki. 


Maserati MC20 Cielo to perfekcja w każdym calu. Nie ma w nim miejsca na przypadek. Nawet nazwa świetnie wskazuje na to, z czym mamy do czynienia. MC to skrót od słowa „Maserati Corse”, co w tłumaczeniu oznacza „wyścigi”. Cyfra 20 jest skrótem od roku 2020, w którym to powstała nowa era marki Maserati. Natomiast samo słowo „cielo” oznacza „niebo”. Maserati MC20 Cielo to wyrafinowane połączenie luksusu, prędkość i stuprocentowej przyjemności z jazdy na świeżym powietrzu!Mercedes-Benz Vans wkrótce przedstawi nowy Concept EQT
Concept Cars | 20.04.21

Mercedes-Benz Vans wkrótce przedstawi nowy Concept EQT

Ten pojazd koncepcyjny jest prekursorem nowej Klasy T w segmencie małych samochodów dostawczych.

Ferrari 296 GTB nowa sportowa berlinetta
Premiery | 24.06.21

Ferrari 296 GTB nowa sportowa berlinetta

Dzisiaj miała miejsce premiera najnowszej ewolucji dwumiejscowej berlinetty z Maranello z silnikiem umieszczonym z tyłu.

Światowa premiera nowego Maserati MC20 Cielo
Premiery | 27.05.22

Światowa premiera nowego Maserati MC20 Cielo

Opracowany w Maserati Innovation Lab i produkowany w historycznej fabryce przy Viale Ciro Menotti, spyder jest w 100% produkowany we Włoszech i w 100% w Modenie, podobnie jak wersja coupé.