Premiery | 21.06.23

Toyota wprowadza zupełnie nowe modele Alphard i Vellfire

Toyota ogłosiła dzisiaj rozpoczęcie sprzedaży całkowicie nowych wersji benzynowych i hybrydowych pojazdów elektrycznych (HEV) Alphard i Vellfire. Zostały wprowadzone na rynek 21 czerwca.

Toyota wypuściła Alpharda w 2002 roku podczas fali popularności minivanów; pozycjonowany jako najlepszy minivan Toyoty, był skierowany do klientów ceniących luksus. Kiedy Alphard drugiej generacji został wypuszczony w 2008 roku, firma opracowała Vellfire jako nowy model dla klientów poszukujących większej indywidualności. W 2015 roku w Alphard trzeciej generacji zastosowano nowe tylne zawieszenie z podwójnymi wahaczami poprzecznymi, zapewniające wyjątkowy komfort jazdy, a także wprowadzono nową, najwyższą klasę Executive Lounge. Poszukując jeszcze większego luksusu, Toyocie udało się przekształcić Alpharda i Vellfire z minivanów w ultraprzestronne luksusowe limuzyny, bardziej atrakcyjne dla klientów.

 

Projektując ulepszone modele czwartej generacji, zespół programistów omówił wartość, jaką chcieliby zaoferować Alphard i Vellfire. Wniosek, do jakiego doszedł, polegał na wykorzystaniu tych pojazdów do stworzenia przestrzeni, w której wszyscy pasażerowie mogliby dzielić się troską i uznaniem. Nazwali to „radością z wygodnej mobilności” i posunęli się naprzód w rozwoju, dodając to do wartości, które odziedziczyli.

 

W pogoni za tą „radością płynącą z wygodnej mobilności”, Alphard i Vellfire czwartej generacji mają platformę opracowaną na nowo wokół idei podniesienia wydajności do światowego standardu. Jako „luksusowe limuzyny”, nowe Alphard i Vellfire zostały ulepszone pod względem podstawowych osiągów, takich jak środki redukcji drgań i hałasu, oszczędność paliwa i dynamika jazdy, podczas gdy stylistyka wnętrza i nadwozia, przestronność wewnątrz i na zewnątrz oraz -przyjaźń zostały ulepszone, aby dodać wartość zgodnie z tą koncepcją rozwoju.

 

Zespół programistów pracował również nad wyraźniejszym rozróżnieniem Alpharda i Vellfire. Vellfire otrzymał ekskluzywną nową klasę Z Premier, której przede wszystkim czarne wyposażenie i agresywne zachowanie zostały nasycone nowym wyrafinowaniem, aby jeszcze bardziej podkreślić jego wyjątkowy wygląd zewnętrzny. Całkowicie nowy Vellfire ma specjalnie dostrojone zawieszenie i ekskluzywny zespół napędowy, aby umożliwić klientom przyciągniętym wyjątkowością Vellfire lepsze doświadczanie radości z jazdy.Zupełnie nowa 100% elektryczna Dacia Spring
Elektryczne | 11.03.21

Zupełnie nowa 100% elektryczna Dacia Spring

Dzisiaj Dacia otwiera nowy rozdział w swojej historii, wprowadzając na rynek pierwszy w 100% elektryczny samochód marki.

ABT Sportsline i Lamborghini, początek nowego partnerstwa w sportach motorowych
MotorSport | 14.02.23

ABT Sportsline i Lamborghini, początek nowego partnerstwa w sportach motorowych

ABT powraca na Nordschleife i razem z Lamborghini (Huracán GT3 EVO2) podejmuje jedno z największych wyzwań sportów motorowych podczas legendarnego 24-godzinnego wyścigu.

E-Legend EL1 nowy elektryk inspirowany Audi Quattro
Elektryczne | 29.06.21

E-Legend EL1 nowy elektryk inspirowany Audi Quattro

Nowy elektryczny super sportowy samochód o futurystycznym retro stylu w ograniczonej do 30 sztuk edycji bezbłędnie nawiązuje do rajdowych legend lat 80-tych.