Wiadomości | 02.06.20

TOYOTA GAZOO Racing sponsorem oraz fundatorem nagrody głównej GR Yarisa w eSports WRC

TOYOTA GAZOO Racing coraz prężniej działa w świecie wirtualnego ścigania. W tym sezonie została sponsorem cyklu eSports WRC oraz ufundował nagrodę główną dla zwycięzcy GR Yarisa. Wyczynowy zespół Toyoty nawiązał także współpracę przy promocji oficjalnej gry WRC 9. Poniżej fim z fabryki gdzie odbywa się produkcja Yarisa GR.

Dla TOYOTA GAZOO Racing e-sport jest ważną częścią działalności. Od dwóch lat marka angażuje się w organizację GR Supra GT Cup, czyli wyścigowej rywalizacji w grze Gran Turismo. Teraz przyszedł czas na rajdy, w których od powrotu do WRC w 2017 roku marka odnosi duże sukcesy. W tym roku TOYOTA GAZOO Racing będzie wspierać rywalizację w ramach oficjalnego wirtualnego cyklu rajdowych mistrzostw świata jako sponsor eSports WRC.

 

Obecnie trwa piąty sezon wirtualnych mistrzostw świata w rajdach. Wielki finał zaplanowano na październik, a zwycięzca całego cyklu otrzyma z niezwykłą nagrodę – Toyotę GR Yaris, najnowszy hot-hatch marki i jedno z najbardziej wyjątkowych aut na rynku. Pod ultralekkim trzydrzwiowym nadwoziem pracuje 261-konny, trzycylindrowy, turbodoładowany silnik 1.6 oraz manualna skrzynia biegów. Samochód wyróżnia napęd na cztery koła GR-Four. To prawdziwa rajdówka w cywilnym wydaniu.

 

Współpraca z Nacon, wydawcą gry, oraz jej twórcami z firmy KT Racing nie będzie ograniczała się jedynie do zaoferowania nagrody głównej. TOYOTA GAZOO Racing będzie aktywnym promotorem gier WRC 8 oraz nowej WRC 9, której premierę zaplanowano na 3 września 2020 roku.

 

„Jako partner eSports WRC cieszymy się, że możemy przyczynić się do udostępnienia radości z rajdów graczom na całym świecie. E-motorsport jest jednym z filarów TOYOTA GAZOO Racing. Zainteresowanie wirtualnym ściganiem rośnie, a nasza oferta aut sportowych też jest coraz szersza. Dlatego chcemy sprawić, by zarówno auta, jak i rywalizacja były jak najbardziej przystępne dla fanów. Przy okazji może wychowamy kolejne pokolenie miłośników aut” – powiedział Andrea Carlucci z Toyota Motor Europe.Audi e-tron S i Audi e-tron S Sportback
Elektryczne | 02.07.20

Audi e-tron S i Audi e-tron S Sportback

Audi ukazuje swą konsekwencję i kontynuuje elektryczną ofensywę. Najlepszym tego przykładem są nowe modele Audi e-tron S i Audi e-tron S Sportback. Oba modele S z napędem w pełni elektrycznym, wykorzystują do napędu trzy silniki elektryczne, z których dwa pracują na tylnej osi. Ich inteligentne sterowanie wynosi bezpieczeństwo pojazdu, a także jego dynamiczne prowadzenie, na zupełnie nowy poziom.

Acura NSX Type S debiutuje podczas Monterey Car Week
Premiery | 13.08.21

Acura NSX Type S debiutuje podczas Monterey Car Week

Aby uczcić ostatni rok produkcji modelu NSX, wyprodukowanych zostanie zaledwie 350 sztuk NSX Type S, z których 300 będzie przeznaczonych dla klientów z USA. Wideo.

Nowa Ibiza i Arona są gotowe do wejścia na rynek wraz z rozpoczęciem produkcji
Wiadomości | 14.07.21

Nowa Ibiza i Arona są gotowe do wejścia na rynek wraz z rozpoczęciem produkcji

Dwa kluczowe modele SEAT-a, wchodzą do produkcji w tym tygodniu. Oba modele zapewniają odświeżony wygląd zewnętrzny i rewolucję wewnątrz.