Wiadomości | 02.06.20

TOYOTA GAZOO Racing sponsorem oraz fundatorem nagrody głównej GR Yarisa w eSports WRC

TOYOTA GAZOO Racing coraz prężniej działa w świecie wirtualnego ścigania. W tym sezonie została sponsorem cyklu eSports WRC oraz ufundował nagrodę główną dla zwycięzcy GR Yarisa. Wyczynowy zespół Toyoty nawiązał także współpracę przy promocji oficjalnej gry WRC 9. Poniżej fim z fabryki gdzie odbywa się produkcja Yarisa GR.

Dla TOYOTA GAZOO Racing e-sport jest ważną częścią działalności. Od dwóch lat marka angażuje się w organizację GR Supra GT Cup, czyli wyścigowej rywalizacji w grze Gran Turismo. Teraz przyszedł czas na rajdy, w których od powrotu do WRC w 2017 roku marka odnosi duże sukcesy. W tym roku TOYOTA GAZOO Racing będzie wspierać rywalizację w ramach oficjalnego wirtualnego cyklu rajdowych mistrzostw świata jako sponsor eSports WRC.

 

Obecnie trwa piąty sezon wirtualnych mistrzostw świata w rajdach. Wielki finał zaplanowano na październik, a zwycięzca całego cyklu otrzyma z niezwykłą nagrodę – Toyotę GR Yaris, najnowszy hot-hatch marki i jedno z najbardziej wyjątkowych aut na rynku. Pod ultralekkim trzydrzwiowym nadwoziem pracuje 261-konny, trzycylindrowy, turbodoładowany silnik 1.6 oraz manualna skrzynia biegów. Samochód wyróżnia napęd na cztery koła GR-Four. To prawdziwa rajdówka w cywilnym wydaniu.

 

Współpraca z Nacon, wydawcą gry, oraz jej twórcami z firmy KT Racing nie będzie ograniczała się jedynie do zaoferowania nagrody głównej. TOYOTA GAZOO Racing będzie aktywnym promotorem gier WRC 8 oraz nowej WRC 9, której premierę zaplanowano na 3 września 2020 roku.

 

„Jako partner eSports WRC cieszymy się, że możemy przyczynić się do udostępnienia radości z rajdów graczom na całym świecie. E-motorsport jest jednym z filarów TOYOTA GAZOO Racing. Zainteresowanie wirtualnym ściganiem rośnie, a nasza oferta aut sportowych też jest coraz szersza. Dlatego chcemy sprawić, by zarówno auta, jak i rywalizacja były jak najbardziej przystępne dla fanów. Przy okazji może wychowamy kolejne pokolenie miłośników aut” – powiedział Andrea Carlucci z Toyota Motor Europe.NIO ogłasza strategię dla Norwegii
Elektryczne | 08.05.21

NIO ogłasza strategię dla Norwegii

NIO firma samochodowa nowej generacji oficjalnie ogłosiła wejście na rynek norweski z modelem ES8, flagowy inteligentny elektryczny SUV.

Siedem powodów, dla których najnowszy pickup Nissana to samochód, którego potrzebujesz
Wiadomości | 05.11.20

Siedem powodów, dla których najnowszy pickup Nissana to samochód, którego potrzebujesz

Nowy Nissan Navara jest uosobieniem stylu, od zaawansowanych rozwiązań technologicznych po najwyższej klasy wrażenia z kabiny.

Ferrari Daytona SP3 najpiękniejszy supersamochód
Super Cars | 04.02.22

Ferrari Daytona SP3 najpiękniejszy supersamochód

Ten limitowany model otrzymał główną nagrodę jako Most Beautiful Supercar 2022 przez jury ekspertów podczas 37. Paris Festival Automobile International.